Šip.deník.cz

Milan Lasica a jeho tajný pohřeb: Vdova Magda Vášáryová poprvé promluvila

39 fotografií 39
Milan Lasica
Milan Lasica
Zdroj: profimedia.cz
Magda Vašáryová Magda Vášáryová Magda Vašáryová s manželem Milanem Lasicou si kvůli omezením předali vánoční dárky s příznivci a zástupci Jihomoravské komunitní nadace, která podporuje i regionální folklor a udržování tradice, na hranicích se Slovenskem u Lanžhota. Milan Lasica Július Satinský
Sdílej článek:

Žádné veřejné rozloučení s legendárním slovenským hercem Milanem Lasicou se nekonalo. Namísto toho se rodina s populárním umělcem rozloučila v tichosti jen tři dny po jeho náhlém skonu. Přesto všechno je jasné, že pozůstalým není zájem fanoušků lhostejný. Po pohřbu poprvé promluvila vdova Magda Vášáryová a svá slova směřovala právě k obdivovatelům svého manžela. 

Slovenský šoubyznys zasáhla krutá zpráva. V neděli 18. července totiž náhle zemřel známý herec a zpěvák Milan Lasica, a to přímo během svého vystoupení. Umělec měl v Česku i na Slovensku velké množství fanoušků, kteří by zcela jistě ocenili možnost veřejného rozloučení s hereckou legendou. Rodina se však rozhodla jinak a Lasicu potají a v tichosti pohřbila jen tři dny po jeho smrti. Smuteční ceremoniál se odehrál jen v kruhu nejbližších. 

Vdova poděkovala fanouškům

Herec po sobě zanechal vdovu Magdu Vášáryovou a dcery Hanu a Žofii. Právě pro ně musí být současná situace nejvíce náročná. Přesto si našly čas, aby poděkovaly fanouškům za projevenou přízeň i pochopení. „Jménem naší rodiny bych chtěla poděkovat všem lidem, kteří nám v těchto dnech poslali velké množství kondolencí a podělili se s námi o osobní vzpomínky ze setkání s mým manželem Milanem Lasicou,” uvedla podle webu cas.sk Vášáryová. 

„Vaše spoluúčast na našem smutku a projevy obdivu k Milanově práci za 60 let jeho angažovanosti ve prospěch slovenské kultury zmírnily náš žal. Velmi oceňujeme, že jste pochopili naše přání rozloučit se s ním v kruhu naší rodiny,” dodala ještě. 

Jen ti nejbližší

Pohřeb Milana Lasici se uskutečnil ve středu 21. července v 15:30 v bratislavském krematoriu. Kromě rodiny se jej zúčastnilo i několik jeho blízkých přátel. Objevil se mezi nimi i ředitel Studia L+S Pavol Danišovič či český herec Bolek Polívka, v jehož divadle Lasica dlouhé roky působil. Celkově se na smutečním ceremoniálu sešlo zhruba 50 lidí. Obřad trval necelou třičtvrtě hodinu. 

Oblíbený herec Milan Lasica, který byl znám pro svůj obrovský talent, ale i skvělý smysl pro humor, zemřel náhle v neděli 18. července během vystoupení v rámci koncertu Bratislava Hot Serenaders. Jen co dozpíval, zkolaboval přímo na jevišti. I přes rychle poskytnutou pomoc se jej oživit nepodařilo. 

Milan Lasica odešel na věčnost po svém posledním vystoupení

Zdroj: Youtube
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů