Šíp.deník.cz

Herec Milan Lasica je po smrti, zemřel během vystoupení s orchestrem

5 fotografií 5
Milan Lasica
Milan Lasica
Zdroj: Profimedia
Milan Lasica Slovenský herec a komik Milan Lasica (na snímku z 1. prosince 2010) Milan Lasica s orchestrem Bratislava Hot Serenaders Milan Lasica s orchestrem Bratislava Hot Serenaders
Sdílej článek:

V jedenaosmdesáti letech zemřel oblíbený herec, komik a zpěvák Milan Lasica. Informaci o jeho smrti přinesl deník SME, který odkazuje na zdroj blízký orchestru Bratislava Hot Serenaders. Právě během vystoupení s ním se skácel k zemi a už se ho nepodařilo oživit.

Slovenský interpret Milan Lasica je po smrti. Bylo mu 81 let. Během vystoupení s orchestrem Bratislava Hot Serenaders zkolaboval. Oživit se ho nepodařilo. Stalo se tak na koncertě v bratislavském Studiu L+S.

Lasica vystupoval jako komik, herec i muzikant. Byl manželem herečky Magdy Vašáryové. Společně vychovali dvě dcery. Neodmyslitelně byl spjat s hereckým kolegou Júliem Satinským. Satinský však zemřel v roce 2002.

Většinu života strávil Lasica v Bratislavě, kam se jeho rodina přestěhovala z města Zvolen. Vystudoval dramaturgii a ještě jako student začal vystupoval se Satinským.

Lasica slavil úspěchy v Česku i na Slovensku

Nejznámější jsou jejich počiny v Tatra revie a v Divadle na korze, které založili. Po rozpuštění divadla v roce 1968 se na prknech sešli opět. Tentokrát v divadle Večerní Brno nebo na Nové scéně.

Známý byl také jejich pořad Ktosi je za dverami. Lasica se později stal šéfem Studia S. Posléze byl název změněn na Studio L+S, kde vystupoval s orchestrem Bratislava Hot Serenaders.

Nelze opomenout, že v roce 2003 dostal od prezidenta Václava Havla státní vyznamenání Medaili za zásluhy. Čeští diváci ho mohli spatřit ve filmech jako Obsluhoval jsem anglického krále, Tři veteráni nebo Dědictví aneb Kurva se neříká. Zdroj deník SME.

Zdroj: Youtube

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů