Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více

Misska Gabriela Kratochvílová a soukromí: Neuvěříte, u čeho NEDÝCHÁ!

Sdílej článek:

Gabriela Kratochvílová (25) měla vždy jasno v tom, co chce. Nesemlela jí výhra v Miss, udržela si šťastný vztah a dokonce plánuje svatbu. Navíc se stala uznávanou moderátorkou zpráv. O tom všem se rozpovídala v rozhovoru pro Šíp.

Právě jste se vrátila z krátké dovolené na Slovensku. Jak jste si ji užila?
Moc. Já jsem byla vždy zvyklá léto trávit na koupališti. A letos jsem neměla tu příležitost hlavně kvůli práci. Takže jsem se v aquaparku poblíž Liptovského Mikuláše „vyblbla" jako malé dítě. Neměla jsem ani pořádnou zkušenost s wellness, a tak jsem si ho teď vyzkoušela vlastně poprvé.
Co teď vůbec všechno děláte?
Moje hlavní pracovní náplň je teď moderování zpráv. Ale není to jen o tom tam chodit, složitá je i příprava. Působím na Primě sice už více než rok, ale pořád se mám ještě čemu učit, takže chodím na hodiny, kde se učím, jak vystupovat před kamerou. Jinak moderuji akce a modelingu se také nevyhýbám, i když tomu jsem se nikdy nevěnovala nadmíru, je to pro mě spíš příjemné odreagování.
Říkáte, že jste se modelingu nikdy příliš nevěnovala, ale už skoro jako dítě jste kvůli němu cestovala po Asii…
Ano, když mi bylo čtrnáct a patnáct let, tak jsem v této práci viděla potenciál. Bavilo mě to, tak jsem odcestovala na léto do Šanghaje a další rok na Taiwan. Ale pak jsem zjistila, že to není úplně pro mě a s modelingem nepokračovala. Když totiž v šestnácti letech každý den posloucháte, že musíte zhubnout, není to příliš příjemné. A to jsem byla tak poloviční, než jsem teď. Ale v té době se mi začaly zakulacovat ženské partie a já nevěděla, co s tím. Když jsem se vrátila domů, trvalo mi, než jsem se srovnala, nakonec jsem se rozhodla věnovala se už jen sportu a škole.
To je právě asi ta mez, kdy spousta děvčat spadne do anorexie a podobných problémů…
To určitě. I mě tisíckrát napadlo hladovět, držet různé diety. Ale pak jsem zjistila, že když začnu cvičit a nebudu řešit, co můžu a nemůžu sníst, bude to úplně v pořádku.
Proč jste se vůbec rozhodla pro modeling? Zdá se mi, že vy na to po psychické stránce nejste úplně typ.
Problém spíš byla tenkrát ta fyzická stránka. Bylo mi teprve patnáct a přišlo mi zbytečné v té době trávit čas tím, že budu řešit svou postavu, mnohem raději jsem jej věnovala studiu a sportu. Obecně mě ale modeling bavil. Přiznám se, že více focení, než přehlídky. Strašně ráda fotím a také jsem ráda focená, protože člověk se může vyjádřit mnoha způsoby a zároveň může být na chvíli i někým jiným. Že se stanu Českou Miss bych nikdy nevěřila, a tak jsem to neviděla jako svůj životní plán. Sestra mi ale jeden den řekla, ať to zkusím, že to pro mě může být zajímavá zkušenost a nakonec skutečně byla.
Vy jste tenkrát vypadala, že jste výhru opravdu nečekala…
Mně přišlo troufalé i doufat v to, že by se to mohlo stát. Říkala jsem si, proč by mě lidé vlastně měli volit? Myslela jsem, že větší šanci mají ta dlouhovlasá děvčata, která se umějí víc prodat, což myslím v pozitivním smyslu. Já jsem to tolik neuměla. Všude, kam jsem přišla, jsem byla přirozená a ve finále to zapůsobilo.
O vás se hodně mluvilo právě v souvislosti s krátkými vlasy. Ty jste si nechala na Miss ostříhat schválně?
Já jsem hodně experimentovala s účesy. Měla jsem krátké i dlouhé vlasy, jednou jsem je dokonce měla velmi zesvětlené a do toho toužila po vlnách, a tak jsem to skombinovala s trvalou, což byl pochopitelně špatný nápad. No a pak už nezbylo nic jiného, než je znovu ostříhat, a to bylo právě před soutěží. A myslím, že teď už mi zůstanou.
Co jste říkala na to, když jste dostala příležitost moderovat hlavní zprávy?
Tu radost asi slyšeli všichni moji sousedi ve vnitrobloku. Původně jsem dostala nabídku jít na jiné kamerové zkoušky. A to jsem se trochu smála, protože jsem měla za to, že mluvení není má silná parketa. A navíc jsem věděla, že je tam silná konkurence. Ale druhý den mi volali, že by mě chtěli přímo do zpráv, což bylo úžasné, protože v tomhle serióznějším formátu jsem se i víc našla.
Jaké byly vaše začátky?
Hrozné. Byla jsem pod strašným stresem, ale vyplatilo se to. Když člověk něco chce, tak do toho musí dát maximum. Ani jsem nevěděla, že mě to bude tolik bavit. Nejdřív jsem byla ve fázi, že jsem se musela naučit moderovat a teď už přecházím do fáze, kdy se soustředím na zprávy samotné.
Spousta lidí si nejspíš myslí, že tam jen přijdete a čtete zprávy. Tak co je vlastně vaší náplní?
Mě by ani neuráželo, kdyby si to lidé mysleli, protože i to je velmi těžké a často i zapomenu dýchat. Ale já pracuji s každým materiálem, co mi reportéři odevzdají, musím vybrat do malého úryvku to hlavní tak, aby mi to šlo do pusy. Pak během odpoledne natočíme upoutávku, hodím se do gala, pracuji na studiích a dodělávám poslední drobnosti. Někdy je to náročné, protože hotové reportáže přijdou velmi pozdě a já tak nemám dostatek času na přípravu, kterou pro svůj klid potřebuji. Ale to k tomu patří a stejně tak to musím umět zvládnout. A i během přímého přenosu se může leccos stát, vypadne technika, zradí mě paměť nebo jazyk nebo přijde aktuální zpráva, takže ten stres je tam v podstatě pořád. Ale záleží mi na tom, protože je to motivující. A když nakonec člověk předá tu zprávu dobře, tak je to pěkný pocit.
Vaším kolegou je Roman Šebrle. Jak jste si sedli?
My jsme si sedli moc a jsem za to velmi ráda. Když mi oznámili, kdo bude mým partnerem, tak to byla chvilka bez dechu, beze slov. Pak jsem to samozřejmě musela oznámit mamince, protože kdo by z toho měl větší radost…
Obdivovala jste ho před vaším setkáním?
Obdivovala, fandila jsem mu a vlastně mu fandím nadále, už jako svému kolegovi. Pro nás oba ty začátky byly těžké, na něj byla navíc jako na olympionika upřena ještě větší pozornost, takže jsme se museli navzájem podporovat, což fungovalo.
Loni v září jste se zasnoubila na Maledivách. Čekala jste to?
Asi ne. Přála jsem si to a doufala jsem v to, že bychom se už mohli vzít, ale Filip mě překvapil nejvíc, jak mohl.
Ale svatba nakonec asi nebude do roka a do dne…
Nebude. Pořád jsme plánovali, že to vyjde, ale já jsem si neuvědomila, co to znamená plánovat svatbu. Jsem trochu náročná v tom, na jakém místě by se to mělo odehrávat a zároveň, aby to nebylo přes celou republiku, aby tam všichni blízcí mohli být. Nakonec jsme takové místo našli, ale bylo plně obsazené a řekli jsme si, že si raději počkáme. Takže svatba by měla být v červnu příštího roku.
S Filipem jste necelé tři roky. Není to málo na vdavky?
Jak se to vezme. Někdo se bere po roce, někdo po deseti letech, jak to kdo cítí. A my jsme zažili pár krušných životních situací, ať už to byl stres kolem Miss, společně jsme dokončovali školu, hledali práci a bydlení a vždycky jsme to zvládli úplně fantasticky a já cítím, že „to" tam je a takovou jistotu jsem vždy chtěla mít.
A děti plánujete v dohledné době?
Vždycky jsem chtěla být mladá maminka, ale zároveň chci mít před dětmi vyřešené všechny důležité věci v životě. Takže my si ještě počkáme, ale určitě ne dlouho.

Sdílej článek:
Autor: Kristýna Beranová
Řemeslné práce - Zaučíme – práce v interiérech 27 000 Kč Přijmeme a zaučíme na stěrkování stěn a podlah v interiéru. Klidná a nenamáhavá práce na HPP po Praze a okolí. Mzda dle šikovnosti a času 28.000-38.000 Kč hrubého (cca 22-28 čistého). Nástup možný ihned. Více info ve firmě "AB Parket", Soběslavská 9, Praha 3 - Vinohrady, 130 00 nebo na telefonu viz kontakt níže. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 19 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič sil. vozidla. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Řidič sil. vozidla - vzdělání nižší střední odborné. Pracoviště Pekárna Srnín. Rozvoz pekařských výrobků na linkách. Podmínkou je řidičský průkaz sk. C + profesní průkaz výhodou. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Nástup ihned. Mzda 19.000,-- - 25.000,-- Kč hrubého, 5 týdnů dovolené, 13. a 14. plat, stravné. Kontakt: telefonicky od 8:00 do 14:00h personální oddělní 380 701 018, personalni@kiii.cz.. Pracoviště: K iii, spol. s r.o.- pekárna srnín, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Ivana Tenklová, +420 380 701 018. Služby - Kadeřník/ce 20 000 Kč Hledáme kadeřnici do salónu Kadostyle poblíž zastávky metra Pražského povstání. Možnost pronajmutí křesla s částečnou klientelou, brigádně.. Záleží na domluvě. Přijmeme i kadeřnice po škole. Více informací na telefonním čísle. Budeme se na Vás těšit.

Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipná videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.