více >>

Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více
NOVINKA UŽ TO VÍŠ? NE? TAK SE PŘIHLAS A ODEBÍREJ! ODEBÍRAT ×

Exkluzivní rozhovor s Agátou Prachařovou: Na své tělo jsem pyšná

Sdílej článek:

  Když modelka Agáta Prachařová (32) měsíc po porodu dcery Mii kývla na nabídku předvádět plavky, netušila, co všechno tím spustí.

Půl roku po narození dcery se ukázala na mole na přehlídce plavek, a byl z toho skandál. „Nesoudná, neměla tam co dělat, má vůbec rozum?“ nešetřily Prachařovou palcové titulky. Agáta naštěstí není v branži žádný nováček, navíc na sobě poctivě dřela, a tak si nenechala nic líbit, i když ji uštěpačné komentáře zamrzely. „Na konci léta se v plavkách ukážu klidně znovu, jen nechci vyrazit na molo bílá jako stěna jako tentokrát,“ říká rozhodně. A přes to všechno je ráda, že se rozhodla přehlídku jít, protože chtěla dodat odvahu matkám, které se po narození dětí užírají různými mindráky ve snaze podobat se modelkám z obálek časopisů. 

Kdy přišla nabídka na to, jít přehlídku? Věděla jsi o ní několik měsíců dopředu, nebo to přišlo narychlo?

Přišla asi měsíc po porodu a já si tehdy řekla, že to dám. Byl to takový můj hec. Tak jsem kvůli tomu cvičila a cvičím dál. Ani komentáře redaktorek, které na přehlídce ani nebyly, mě nezastavily.

Zamrzely tě komentáře některých kolegyň z branže?

Ty mi jsou jedno. Zamrzelo mě to, že jsem si nedošla do toho solárka, protože kdyby se tak stalo, možná se ani takových reakcí nedočkám. Žádná celulitida na fotkách nebyla, byly tam modřiny a bílý nohy, a to mě mrzí. Volala jsem do mého oblíbeného salonu, kam obvykle chodím, jenže, co čert nechtěl, došla jim barva. Měla jsem ještě možnost jet do jiného salonu na Vinohrady, a nebo jít s dětmi do lesa a já šla radši do toho lesa.

Takže jsi neváhala ani minutu?

Ne, vůbec.

Jako comeback po mateřské to ale bylo docela slušné…

Byla jsem z toho smutná. Kdybych ležela celou dobu na gauči a pak se šla svléknout do plavek, neřeknu, ale já po nocích cvičila. Dotklo se mě to a mrzelo to.

Držela jsi i nějakou dietu?

Já se celý život snažím nejíst. (smích)

To vidím. (Obracím svůj zrak k synovi Kryšpínovi, který si zrovna pochutnává na kuřecích stripsech)

Ale já nic nemám! Kryšpín, ten může, ten je ve vývinu. Já si k tomu jen čichám. To mi bohatě stačí.

Takže taková homeopatická dieta. Čichnu si k řízku, a jsem po jídle…

Samozřejmě, něco jíst musím, protože jinak bych zkolabovala. Ale snažím se nejíst moc.

A doma vaříš?

Pořád. (Obrací se ke Kryšpínovi s otázkou: Kuba ale vaří líp než já, viď?, Zatímco on odpovídá: Určitě!)

Ne nadarmo se říká, že všechno zlé je k něčemu dobré. Co naopak pozitivní ohlasy? Určitě se ti ozvala řada žen, které to viděly jinak a podpořily tě?

Přišlo mi jich strašně moc, ale nerada bych je postovala na Instagram, protože jsou osobní. Píšou mi, že jsem je nakopla, i proto jsem to taky udělala.

Takže bys do toho šla znovu?

Ano, ale až se opálím. (smích)

Takže až přijde barva do solárka nebo v lese vysvitne slunce! Když jsme u těch světelných podmínek, nemohlo modelkám uškodit třeba až příliš velká záře reflektorů?

Na to bych se nechtěla vymlouvat, i když možná svoji roli sehrál fakt, že před námi tam byli kulturisti. Ať to bylo jakkoli, já jsem tam byla braná jako matka dvou dětí.

Máš nějakou zpětnou vazbu od organizátorů té akce?

Mrzelo je to, byli z toho úplně vyřízení. Viděli mě v reálu a pak na těch fotkách, které z toho vyšly v médiích. Slíbili mi, že dáme přehlídku po létě a že zařídí dobrá světla. (smích) Tak já uvidím, jestli do toho půjdu. Nebo se na to vykašlu a budu radši na tom gauči. Bohužel teď vynikl každý dolík a každá modřina. Navíc jsem si nechala odstranit mateřská znaménka, a když k tomu přidám ještě špatnou srážlivost krve…

I tak bych to vnímal hlavně jako dobrý příklad pro ženy na mateřské, které před zrcadlem často řeší mindráky, a přitom zbytečně. Podobně jako ty žádný mindrák taky řešit nemusíš!

Pro ty maminy rozhodně, mrzelo mě, že tam byly holky, které měly horší postavu než já, i ty bezdětné, ale o tom se nepsalo. O těch se vůbec nepsalo. Ale na to já jsem zvyklá.

A co na to říkal tvůj manžel Jakub Prachař?

Že jsem si to mohla odpustit. (smích)

Konzultuješ s ním podobné pracovní nabídky, když přijdou?

Obyčejně ne. Ale on viděl, že dřu.

Napadá mě, co Mia, jak se s ní vyspíš?

Malá docela spí, zatímco Kryšpín nespal do tří let, ona se nají a spí. Je strašně hodná. Ale už jsem přece jen starší, tak je to s malým dítětem o poznání náročnější.

Takže třetí dítě ne?

Ale ano, to chci! Všechno má svůj čas. Teď nás čeká rozdělování pokoje, který doteď měl Kryšpín celý pro sebe. Z toho má velkou radost. (Kryšpín se tak ale rozhodně netváří)

Co Kryšpín, jak vychází se svou malou sestřičkou?

Myslím, že skvěle. Třeba dneska za námi ráno přišel do postele a řekl mi: Maminko, lehni si ještě, já si s ní budu hrát.

Po kom Mia vlastně je?

Po Kubovi, je klidná, hodná a vypadá jako on. Všichni říkají: A to je hezký chlapeček!

Jaký je Kuba otec? Jak se ke své nové, v tomto případě životní roli postavil?

Už začal Miu i hlídat. Už se jí tak nebojí, protože je přece jen větší, udrží hlavičku, takže to pro něj není takový stres. Já jsem nadšená. Protože jsou tatínkové, kteří dítě hlídají, až když mu je třeba pět. Teď mi ji akorát trochu rozmazluje, ale co se dá dělat. Tatínkové holčičky většinou rozmazlují.

Taky tě tatínek rozmazloval?

Mě opustil ve třech letech, takže moc ne. (smích)

Tak ve vašem případě to bude jistě jinak, navíc Kuba je teď víc doma…

… Ano, takže tam všichni ležíme na gauči a hrajeme si s chrastítkama. (smích)

Na dovolenou jedete všichni společně? Už má Kryšpín koupené potápěčské brýle?

(Agáta se obrací ke Kryšpínovi a ptá se po brýlích, ten odpovídá, že ano)

Bereš si i ty plavky z přehlídky?

Vezmu! Ale na Instagram nebudu dávat žádné fotky z naší dovolené. Zkusím to vydržet.

Na jak dlouho jedete?

Na čtrnáct dní.

Tak to se stihneš opálit, tak minimálně ke konci by už pár fotek do světa jít mohlo…

Nóóó, radši ne. Myslím, že by mi byl zabavený mobil. Mých plavek bylo v novinách už dost.

Zase aby to nebylo bráno tak, že ses teď stáhla. Je třeba jít s kůží na trh!

Ano, že jsem se zhroutila a ještě sbalila kufry a utekla do zahraničí? No to je pravda! (smích)

Jak vnímáš svoji postavu?

Paradoxně, třeba celulitidu jsem měla vždycky horší než teď, po dvou dětech.

Tak teď cvičíš!

Já vždycky cvičila. Trochu. Teď teda cvičím intenzivněji.

Máš nějaký speciální cvičební plán, kterého se držíš a osvědčil se ti?

Mám skvělou trenérku, kterou je Věra Cechlová Pospíšilová, která byla třetí na olympiádě v hodu diskem, a shodou okolností je těhotná. Ta mě trénuje tím stylem, že drží Miu v ruce a řvou na mě obě dvě. A Věře se nedá říct ne, má dva metry, ona by mi jednu flákla a já bych byla mrtvá. Takže já poslouchám. Je to hotový rodinný podnik, protože Kryšpín obvykle sedí opodál a počítá mi. A počítá nejpomaleji na světě.

Kolikrát týdně si takhle dáváš do těla?

Třikrát, čtyřikrát. Taky jsem s Miou přibrala sedmadvacet kilo, takže něco dělat musím.

Máš nějakou radu pro maminky, a nemusí se nutně týkat cvičení?

Aby se nevzdávaly. A taky že chůva není zločin – nejlepší je odpočatá máma. Protože ta, co funguje na sto procent a víc, tu pak děti začnou štvát… Já mám chůvu celou dobu, jmenuje se Jana a nikomu ji nepůjčím. Už se starala o moji sestru Kordulku, pak měla Kryšpína a teď má Miu. Mám ji jen na dva dny v týdnu, jinak jsem s dětmi pořád já.

Zklidnilo tě druhé dítě? Mám z tebe pocit, že jsi víc v pohodě a v klidu a zbytečnosti neřešíš.

Určitě. A už mě nebaví nikam chodit.

Chtělo by se říct, že si vybíráš.

Ano, vybrat si, to já umím. (smích)

Lukáš Vltavský

Článek vyšel v časopise Story.

Sdílej článek:
Autor: Redakce
Obchod - Florista na HPP pro P1 22 000 Kč Floristka P1 Přijmeme floristku na HPP s praxí do kamenného obchodu na P1. Krátký/dlouhý týden. Čistá mzda 18.000-20.000 Kč. Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 21 000 Kč Obsluha zemních a příbuzných strojů Řidič obsluhy stavebního stroje, čelního nakladače, autojeřábu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: navážení materiálu pro výrobu prefa čelním nakladačem, , Požadujeme provedené, Dopravně psychologické vyšetření řidiče pro řízení vozidla nad 7,5 tuny, ne starší 1 rok., , Požadujeme spolehlivost, odbornost a dobrý přístup k práci.. Pracoviště: Žpsv s.r.o. - závod litice nad orlicí, 561 86 Záchlumí. Informace: Vladimíra Táborská, +420 469 779 242. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 23 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič/ka nákladního automobilu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NÁSTUP MOŽNÝ IHNED, PRACOVNÍ NÁPLŇ: rozvoz mlékárenského zboží ze skladu ACCOM Choceň po území ČR. Pracoviště: Martin transport s.r.o., Pernerova, č.p. 69, 565 01 Choceň 1. Informace: Petr Bednář, .

Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipné videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Vážení čtenáři,

náš web ŠÍP přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění našich novinek - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr novinek i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT