Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více

Moderátor Rey Koranteng prozradil Šípu: Za tátou se chystám celý život!

Sdílej článek:

Rey Koranteng (37) je jednou ze stálic televize Nova. Na obrazovce ho vídáme už neuvěřitelných sedmnáct let. Jak se coby stydlivý chlapec dostal na obrazovku, jaký má vztah skolegyní Lucií Borhyovou (33), kdy byl naposledy vGhaně, odkud pochází jeho otec azda se vČechách někdy setkal srasismem, to vše prozradil vrozhovoru pro Šíp.

Cítíte ještě po letech na obrazovce nervozitu?

Já nebývám nervózní. Vždycky říkám, že neřídíme atomovou elektrárnu, ajediní, komu můžeme ublížit, jsme my sami. Jsem soustředěný, ale strach rozhodně nemám.

Aneměl jste strach, ani když jste začínal?

Já jsem začínal vroce 1994, kdy mi bylo devatenáct let, ato jsem byl samozřejmě hodně nervózní. Otelevizi jsem vůbec nic nevěděl anavíc jsem hodně stydlivý člověk, což jsem musel překonat. Ale za těch sedmnáct let jsem se vytrénoval.

Jak jste se jako stydlivý člověk dostal před kameru?

Celé to vzniklo příjemným nedorozuměním. Pracoval jsem ve společnosti Meteopress apro televizi Nova jsme připravovali počasí. Apři té příležitosti mi nabídli, jestli bych pro ně nechtěl pracovat. Já jsem to původně pochopil tak, že budu vkanceláři, ale oni mysleli na obrazovce. Akdyž se to pak vysvětlilo, tak už mi bylo trapné to odmítnout. Navíc to bylo velice lákavé. Ale raději jsem to nikomu včetně maminky dopředu neřekl, kdyby to nevyšlo. Ona to totiž byla zkouška českého diváka nasadit někoho smojí barvou kůže, takže mě mohli kdykoliv stáhnout.

Oblíbená moderátorská dvojice Lucie Borhyová a Rey Koranteng

Dá se říct, jestli vás ta samá práce stále ještě baví?

To není ta samá práce. Zaprvé každý den jsou zprávy jiné ajá jsem pokaždé na všechny reportáže velmi zvědavý azadruhé jsou tady perličky, kdy sLucií například moderujeme tiskovou konferenci, točíme něco pro Ulici, připravujeme magazín Víkend, pořad Česko kneuvěření, takže je to taková pestrá mozaika, aani moje rodina se neorientuje vtom, že pokaždé chodím do práce vjinou hodinu. Je to prostě styl života.

Víte, co byste dělal, kdybyste musel ztelevize odejít?

To je, jako kdybyste se mě zeptala, co budu dělat, když si zlomím nohu. Jednou to budu muset řešit, ale připravit se na to dopředu nemůžu.

Co rád děláte, když máte volno?

Hodně sportuji, provozuji sportovní létání, jezdím na kole, hraji golf, tenis ahlavně nohejbal, což je podle mě jediný sport, který dělám dobře.

Koranteng se přátelí s partnerem zprávařské kolegyně Borhyové Nikem.

Sportovní létání? Nebojí se ovás rodina?

Mám pětiletou dceru amusím přiznat, že od doby, co se narodila, jsem ubral na letových hodinách. Je vtom určitá podvědomá opatrnost azodpovědnost, protože létání je rizikové anavíc chci sdětmi trávit co nejvíc času.

Máte dvě dcery, přál byste si ještě další dítě?

Klidně, ale na to musí být vždycky dva. Anavíc rodina musí být vpohodě, aby mohla spokojeně fungovat. My máme pětileté ašestnáctileté dítě, což je velký věkový rozdíl, takže teď na jedné straně řešíme pubertu ana druhé předškolní věk.

Ajak zvládáte dceřinu pubertu?

Dcera je úžasná. Je velice samostatná, adokonce myslím, že kdyby byla ještě trochu samostatnější, tak už bydlí jinde. Ale zatím nám velmi pomáhá smladší dcerou amá ji velmi ráda, což je skvělé.

Myslíte, že by se mohla „potatit“, co se týče práce?

Myslím, že její život se bude ubírat jiným směrem. Také není jednoduché chodit po světě stímhle jménem, protože každý hned pozná, kdo jste. Já jsem si tuhle práci vybral, ale ty děti to mají vložené do kolébky, azrovna starší dcera je ráda, když si udržuje soukromí aanonymitu.

Rey Koranteng s manželkou Monikou

Vaše máma je Češka, táta zGhany. Byl jste tam někdy?

Byl jsem dvouměsíční mimino, když jsme tam letěli, avraceli jsme se, když mi byly necelé dva roky. Nemám na to skoro žádné vzpomínky, jen několik fotek, které kvůli vlhkému africkému prostředí časem blednou. Pamatuji si jen, že jsme měli chůvu, což byl chlapec ajmenoval se Ru. Tam vždycky někdo zchudé rodiny přijde do bohatší astará se oděti. Teď by mu mělo být asi padesát let aněkdy bych ho rád viděl.

Udržujete svaším tátou kontakt?

Ano, avšichni odtamtud na mě naléhají, abych tam jel. Ale já jsem velmi svázaný sČeskou republikou, cítím se jako Čech, mám tu všechny kamarády, takže pro mě je to vlastně cizí země.

Víte oGhaně hodně? Sledujete třeba politickou situaci?

To samozřejmě ano. Jsem vkontaktu svelvyslancem, vím, jak tam dopadly volby, vím, zkolika regionů se Ghana skládá. Pikantní je, že je tam asi sto kmenů apadesát jazyků, což je pro nás úplně nepředstavitelné.

Aodkud pocházíte vy?

Já zPrahy. Otec zAccry, ale kořeny má znejvětšího regionu Ashanti. Tomu zařazení se vždycky usmívám, protože například moje žena je směsice Čechů, Poláků, Slováků, kamarádi mají německá jména arůzné předky, takže třeba kdo tady vČeské republice může říct, že je „čistokrevný“ Čech?

Kam jezdíte na dovolenou?

Na dovolenou jezdím nejraději po Česku. Samozřejmě cestuji ido ciziny, ale vůbec se neostýchám jezdit kmoři. Já se neopaluji, proč bych to taky dělal, avcelku ten čas na pláži považuji za ztracený, takže spíš volím aktivní zábavu.

Měl jste vČesku někdy problémy srasismem?

Otázkou je, co bychom definovali jako rasismus. Ten navíc může být otevřený iskrytý. Ve školce jsem se sničím takovým nesetkal, na základní škole taky ne ařekl bych, že ani vPraze ana vesnicích. Lidé se spíš divili, že mluvím tak dobrou češtinou. Horší to ale bylo na menších městech, která mají svoji atmosféru,tam se občas vyskytly nějaké potíže. Je to složitá otázka. Já jsem se nedávno zúčastnil debaty orasismu, kde jsem byl jediný nebílý, ajen já jsem tvrdil, že Česko nepovažuji za více nebo méně rasistické než například Německo nebo Francii. Nemůžu ale samozřejmě posoudit situaci týkající se například Romů.

Lidé asi nemají kčernochům takové předsudky jako kRomům. Hodně lidí zAfriky knám jezdilo studovat…

Je to tak, atoho je příkladem imůj otec. Mrzí mě, že toho Česko nedokáže využít. Například můj táta, který pracoval jako ředitel policejní nemocnice, mluvil česky stejně jako třeba bývalý ředitel národní knihovny Ghany. Je tam spousta lidí, kteří mají vazby na Česko, ale ty vazby jsou zpřetrhané apodle mého názoru jsme to hlavně ekonomicky nedokázali využít.

Sedmnáct let pracujete sLucií Borhyovou. Nemáte se navzájem někdy plné zuby?

Málokdo mi to asi bude věřit, ale my opravdu netrpíme žádnou ponorkou. Když byla Lucie na krátké mateřské dovolené, potkávali jsme se na kafi. Sice spolu nejezdíme na dovolenou, ale jinak stím nemáme nejmenší problém. Náš vztah je vyvážený, doplňujeme se, adokonce bych řekl, že jsem sLucií částečně získal isourozence, kterého jsem nikdy neměl. Prostě když nejsem smanželkou, jsem sLucií.

Anevadí to někdy manželce?

Nikoho by ani nenapadlo, že by vtom mohlo být něco jiného než přátelství. Ani naši kolegové nikdy nezapochybovali, že by vtom mohlo být něco víc.

Sdílej článek:
Autor: Kristýna Beranová
Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 23 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) ZEDNÍCI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZEDNÍCI - Místo výkonu práce: Beroun. Kontakt: telefonicky, osobně (Pod Haldou č.p. 847, Beroun-Závodí).. Pracoviště: Tomáš chalupa - beroun, Pod Haldou, ďż˝.p. 847, 266 01 Beroun 1. Informace: Tomáš Chalupa, +420 603 514 232. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 16 000 Kč Zahradníci pro pěstování zahradních rostlin ZAHRADNÍK / ZAHRADNICE. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok). Jedná se o práci v zahradnickém provozu při pěstování rostlin a výrobě semen., Přednost mají uchazeči a uchazečky se zahradnickým vzděláním., , Zaměstnavatele kontaktujte výhradně prostřednictvím e-mailu: jakub.cerny@cernyseed.cz, Posílejte vždy svůj životopis s motivačním dopisem.. Pracoviště: Černý seed s.r.o., Husova, ďż˝.p. 139, 551 01 Jaroměř 1. Informace: Jakub Černý, +420 491 812 312. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní instrumentář 26 000 Kč Zubní instrumentáři Zdravotní sestry, zubní instrumentáři, zubní technici. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontatk:, e-mailem: zuboservis@gmail.com, , Nabízíme pracovní pozici zubní asistentky/asistenta., , Požadovaná kvalifikace zdravotní sestra, zubní technik nebo zubní instrumentářka.. Pracoviště: Mudr. stanislav douša - otk, Plynárenská, ďż˝.p. 233, 280 02 Kolín 2. Informace: Stanislav Douša, .

Doporučené články

Rubriky

Celebrity Zábava a video Cestování Příběhy a události Móda a zdraví Láska a vztahy

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů