Šíp.deník.cz

Bagárová je na dceru sama, mohou za problémy Muradova politické styky?

5 fotografií 5
Monika Bagárová s dcerou
Monika Bagárová s dcerou
Zdroj: Profimedia
Makhmud Muradov se aktuálně nemůže vídat se svou dcerou Rumií Sportovec má mít údajně problémy kvůli jeho sympatizování s prezidentem Šavkatem Mirzijojevem, který má blízko k Putinovi Monika Bagárová zůstala na výchovu dcery úplně sama Hvězda Superstar se po rozchodu věnuje hlavně malé Rumince a zpěvu
Sdílej článek:

Makhmud Muradov má aktuálně zákaz vstupu do Evropské unie. O důvodech neprodlouženého víza se spekuluje, dle vyjádření Ministerstva vnitra je ale možné, že bezpečnostní složky České republiky mají důvodné podezření, že by hvězda MMA mohla ohrozit mezinárodní vztahy České republiky.

Makhmud Muradov řeší velice nepříjemnou situaci. České úřady mu neprodloužily vízum a zápasník proto nyní nemůže vycestovat z Uzbekistánu.

Podle Hanky Malé z tiskového odboru Ministerstva vnitra je ovšem jednoznačné, že před tímto rozhodnutím muselo proběhnout vyšetřování.

"Obecně zákon o pobytu cizinců stanoví důvody pro neudělení pobytového oprávnění v této oblasti jako důvodné nebezpečí, že by cizinec mohl při svém pobytu na území ohrozit bezpečnost státu, závažným způsobem narušit veřejný pořádek nebo ohrozit mezinárodní vztahy České republiky. Zákon je norma obecná, tedy jednotlivé případy se posuzují individuálně podle skutečností zjištěných bezpečnostními složkami ČR, které vyšly v daném řízení najevo," vysvětlila Malá webu Expres. Z vyjádření Malé tedy vyplývá, že cizinecká policie shledala důvody pro nevpuštění Muradova na území ČR. 

Nesmí vám uniknout

Poznatek, o kterém nevíme

Zprvu se zdálo, že by důvodem zákazu vstupu do země pro Makhmuda Muradova mohlo být jeho přátelství s prezidentem Šavkatem Mirzijojevem, který má blízko k Putinovi a je jeho velikým podporovatelem.

Podle bývalého náčelníka vojenské rozvědky Andora Šándora ale pouze přátelství s politicky "nekorektní" osobou pro takové rozhodnutí nestačí.

"Pokud není vyloženě na sankčním seznamu, tedy na listině osob, na kterých byla shoda buď v Evropské unii, nebo v USA, že na ně budou uvaleny sankce, tak si myslím, že tento způsob selektivního vybírání, že někdo někoho zná, není úplně ideální. Jenom na základě toho, že se zná s uzbeckým prezidentem a že on je blízký Putinovi? Je možné, že se k tomu vyjadřovaly zpravodajské služby a byl tam nějaký poznatek, o kterém nevíme. Jestli tam něco takového je a je to vyhodnoceno jako bezpečnostní riziko, pak prosím," tvrdí Šándor. Přes události posledních dní ale Makhmud Muradov stále věří, že se situace brzy vysvětlí.

Brzy v Praze

Makhmud Muradov podal k Nejvyššímu soudu stížnost ohledně neprodlouženého víza a doufá, že se celá kauza co nejdříve dořeší.

"Zdravím vás všechny z Uzbekistánu do Česka. Chtěl bych vám říct, že moc děkuji za vaše zprávy a podporu. Chodí mi opravdu hodně zpráv s podporou. Určitě o mě nepřijdete a za chvíli se vrátím a dál budou pokračovat tréninky v Praze v MMA Monster. Ještě jednou moc děkuju, za chvíli se vrátím a jedeme dál," vzkázal zápasník fanouškům na svém Istagramu.

Zápasník prý udělá vše, aby mohl brzy obejmout svou dceru

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů