Šíp.deník.cz

Na vlastní kůži: Nájezdy na gólmana hokejové reprezentace

Redaktoři Šípu PLUS absolvovali nájezdy na gólmana hokejové reprezentace a Slavie Miroslava Kopři-vu.
Redaktoři Šípu PLUS absolvovali nájezdy na gólmana hokejové reprezentace a Slavie Miroslava Kopři-vu.
Zdroj: Šíp
Sdílej článek:

Redaktoři Šípu PLUS absolvovali nájezdy na gólmana hokejové reprezentace a Slavie Miroslava Kopřivu…

Zavřeno!

Na ledě hokejové haly v Edenu se válí pár puků, Slavia má po tréninku a její brankář Miroslav Kopřiva (27), jenž byl s národním týmem na předvánočním turnaji v Rusku, čelí netradiční výzvě. Kývl totiž na nabídku dvou redaktorů Šípu PLUS, kteří v rámci reportáže „na vlastní kůži“ dostali šanci uskutečnit sen mnoha kluků. Rozjet se na profesionálního gólmana.

Když přicházíme na střídačku pouze s hokejkou, rukavicemi a bruslemi, zaskočí nás Kopřivova otázka: „Vy nemáte helmy?“ Sakra, asi do toho půjde po hlavě, napadne nás. Ale myslel to dobře, zranění se může přihodit kdykoliv, zvláště když ani jeden z nás hokej nehraje. Přesto si říkáme, že by se mohly hodit alespoň naše hokejbalové zkušenosti.

Nejdřív se ukažte

„Sázka? Nejdřív se ukažte, ať si prohlédnu, co umíte,“ nabádá nás gólman Slavie, aby se neupsal k něčemu, čeho by posléze mohl litovat. „Vy jste se na to vykašlali, že jo!“ culí se pod helmou, když se projedeme po ledě. Je si vědom, že moc informací o našem umění nezískal. Záměr v tom trochu byl, nicméně už za pár minut se ukázalo, že jsme se na nic nevykašlali. „Já nevím, tak třeba o oběd. Musíte mi dát dohromady dva góly, jinak mě zvete,“ vyzývá nás k sázce, která bývá při podobných akcích běžná.

Naostro, každý desetkrát! Jdeme si zkusit moment, který láká k televizím a zvedá ze sedadel miliony hokejových fanoušků. Finále mistrovství světa sice nerozhodujeme, i tak v nás je nervozita a očekávání, zda do-kážeme reprezentačního brankáře prostřelit. Aspoň jednou, dáváme si vlastní nelehkou výzvu, která by ovšem stále znamenala prohranou sázku…

První se rozjíždí Marek – nedává, pak Lukáš – také ne. A se stejným výsledkem to jde dál a dál. „To jsou asi blbý puky, co?“ hecuje nás během štafety nájezdů Kopřiva. Ve čtvrté sérii Lukáš už pomalu zvedá ruce, ale střela na lapačku mizí nad brankou. „Myslel jsem, že je to gól. Čekal jsem, že puk zvedneš sotva nad beton, připravil tam lapačku a tys to na štěstí přestřelil,“ ohlížel se a byl rád, že neinkasoval.

Pozor na haluzku

Po několika komických pokusech jsme byli rádi, že si hráči Slavie trénink neprodloužili pozorováním našeho „umění“, a Mirek už byl asi úplně klidný. Muselo mu být jasné, že oběd bude jeho. „Ale bál jsem se, že mě budete koupat. Nevěděl jsem, co čekat a jaký hokejista přijde. Každopádně je těžké chytat proti slabším hráčům, protože fakt nevím, co čekat. Puk od nich lítá jinak a může se stát, že haluzka neboli nepovedená střela někudy propadne,“ přiznal obrovitý „Kopr“ po dvaceti zákrocích, kdy měl zavřeno, jak se v hokejovém slangu říká.

V hodnocení našeho snažení zůstal brankář Slavie, který budí respekt bezmála dvoumetrovou postavou, velmi diplomatický. „Bylo to dobrý…“ Co dodat? Snad jen to, že jsme jej vyzvali na odvetu na hokejbalovém hřišti. Tu ale odmítl. „Raději ne, tam bych vyhořel,“ přiznává. Pro nás alespoň malé vítězství v touze překonat brankáře, který má za sebou desítky zápasů v extralize, pár v reprezentaci i sezony odchytané za mořem v nižších soutěžích. Jo a ten oběd samozřejmě zaplatíme…

LUKÁŠ VRKOČ, MAREK BROŽ

Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů