Šíp.deník.cz

Zemřela herečka Marie Versini: Proslavila ji role Nšo-či, sestry Vinnetoua

5 fotografií 5
Marie Versini a Lex Barker
Marie Versini a Lex Barker
Zdroj: Profimedia
Marie Versini byla velmi krásná. Získala si mnoho fanoušků. Od roku 1981 se již herectví nevěnovala. Před dvěma lety se doma ošklivě poranila. Od té doby ji sužovaly zdravotní potíže.
Sdílej článek:

Fanoušci legendární série snímků o indiánovi Vinnetou truchlí. Ve věku 81 let zemřela herečka Marie Versini, která v oblíbeném filmu ztvárnila roli Nšo-či, sestry hlavního hrdiny. Marie Versini měla na svém kontě mnoho rolí a herectví milovala. Přesto se od roku 1981 v žádném dalším snímku neobjevila. 

Když přijde řeč na filmový žánr western, mnohým se ihned vybaví veleúspěšná série snímků vyprávějící o životě indiána Vinnetoua, hlavně pak úplně první díl ságy s prostým názvem Vinnetou, který v šedesátých letech minulého století pobláznil filmové nadšence a obrovskou popularitu si drží dodnes. Kdysi proslavil i několik do té doby neznámých herců a udělal z nich hvězdy. Jedním z nich byla i herečka Marie Versini, která ztvárnila sestru Vinnetoua a lásku Old Shatterhanda, indiánku Nšo-či. 

Jen pár rolí

Marie Versini si díky své kráse získala srdce také mnohých diváků, pro které se stala velkým idolem. Fanoušci si ji ale v dalších filmech moc neužili. Po Vinnetouovi herečka ztvárnila jen několik málo menších rolí a v roce 1981 pověsila herectví definitivně na hřebík, aby se mohla naplno věnovat svému o 22 let staršímu manželovi, spisovateli Pierre Vialleta, který zemřel roku 2013. O osm let po něm se k němu v uměleckém nebi připojila i sama Versini. Zemřela 22. listopadu 2021 ve Francii po dlouhodobé nemoci. Informoval o tom německý deník Bild

Zdravotní potíže

Marie Versini se vždy těšila dobrému zdraví, vše se ale změnilo před dvěma lety, když ve svém domě ošklivě upadla. Zlomila si několik kostí a poranila si hlavu. Ze zranění se velmi pomalu zotavovala a byla dokonce odkázána na pomoc pečovatelek. „Nic už není jednoduché. Ani čekání na to, až se věci zlepší,” nechala se tehdy slyšet pro zmíněný deník. 

Kromě manžela se v uměleckém nebi připojila i ke svým hereckým kolegům ze zmíněné indiánské filmové série. Představitel Vinnetoua, Pierre Brice, zemřel v roce 2015 ve věku 86 let a herec Lex Barker, který ztvárnil Old Shatterhanda, odešel na věčnost již v roce 1973 v pouhých 54 letech. Zemřel na infarkt. 

Zdroj: Youtube
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů