Šíp.deník.cz

Otík z filmu Vesničko má středisková: Proč herec János Bán kvůli roli TRPĚL?

Postavu mentálně zaostalého Otíka z Vesničky má středisková si zamiloval naprosto celý národ. Ale maďarský herec János Bán je ve skutečnosti naprosto jiný. Nejenže je chytrý, ale vypadá i naprosto jinak, ženy na něj letí jako vosy na med. Na natáčení svého osudového filmu ale nevzpomíná rád. Sice mu změnil život, ale kvůli Otíkovi dost trpěl.

1 / 21
Ve skutečnosti vypadá herec k světu.

Ve skutečnosti vypadá herec k světu.Zdroj: Facebook.com/Profimedia.cz

Z "Vesničky" se stal kult, který v televizi má stále místo.

Parťák Marián Labuda už je v hereckém nebi.Zdroj: Facebook.com

V Maďarsku je herec János Bán stále hvězdou první velikosti. U nás v Česku se stal umělcem jen jedné role – zaostalého Otíka, který je vlastně takovým otloukánkem celé vesnice. I když mu ta nezapomenutelná postava vynesla slávu, tak na natáčení nevzpomíná dvakrát rád.

Ve skutečnosti byste herce vůbec nepoznali.

V Maďarsku je oblíbeným hercem.Zdroj: Profimedia.cz

I když si natáčení užíval a nechce být nevděčný, ale stejně pro něj celá ta organizace a přátelení s herci bylo více než únavné. Bál se, že kvůli jazykové bariéře bude outsiderem a nevezmou ho mezi sebe.

Ale Otíka zahrál opravdu bravurně.

Role Otíka otevřela Jánosovi umělecký svět.Zdroj: Facebook.com

Celou tu situaci s tím, že nikomu nerozuměl, začal řešit svérázným způsobem. Možná někomu to přijde úsměvné, někomu až moc radikální, ale v té době to Jánosovi pomohlo, tak se snažil nad tím nepřemýšlet.

Zdeněk Svěrák byl také velkou oporou herci, který se bál, že ho v Česku lidé nepřijmou.

Herec je v reálu pohledný muž.Zdroj: Profimedia.cz

„Vzpomínám si samozřejmě na každý okamžik. Natáčení Vesničky pro mě bylo nesmírně náročné. Kvůli jazykové bariéře. Ale po dvou pivech jsme si s Mariánem rozuměli,“ smál se János, kterému alkohol pomohl k tomu, aby najednou rozuměl češtině, nebo si to aspoň myslel.

Po pár pivek znal i tak těžký jazyk, jakým je čeština.

Svou slávu si umí užít.Zdroj: Profimedia.cz

Jak se vlastně k roli Otíka dostal, když žije v Maďarsku? „Když jsem byl studentem třetího ročníku Vysoké školy dramatických umění, vystupoval jsem v jednom filmu právě s panem Menzelem,“ rozpovídal se pro Aha! sympatický herec.

Setkání s oscarovým režisérem pro něj bylo klíčové.

Málokdo ví, že vypadá opravdu k světu.Zdroj: Profimedia.cz

„Jednou režíroval také představení v divadle v Budapešti, kde jsem účinkoval i já. Na konci roku jsem pak od něj dostal scénář. Něco tak vtipného jsem nikdy předtím ani potom nečetl. I když je pravda, že i z dobrého scénáře může vzniknout špatný film… To ale, myslím, nebyl tento případ,“ smál se János.

Naposledy se v Česku ukázal před pár dny kvůli pohřbu jeho parťáka Mariána Labudy.

Dodnes je uznávaným hercem.Zdroj: Profimedia.cz

Aby byl v té roli zaostalého Otíka ještě lepší, tak dokonce chodil mezi mentálně postižené děti, aby pozoroval jejich anomálie a mohl to zahrát co nejvěrohodněji. Dal do své role naprosto vše jako pravý profík.

Nemůže věřit, že jeho kolega z "Vesničky" už není mezi námi.

O přízeň žen nemá nouzi.Zdroj: Profimedia.cz

Co mu ale dělalo problém? To je pravda. Musel jsem nosit takový chrup. Většinou jsem ale používal jen horní řadu zubů, protože mi dělalo problém, když jsem měl sníst rohlík. Chrup měl ale jednu výhodu. Ve filmu jsem musel mluvit česky, i když jen málo, a ty zuby mi pomáhaly trochu zastřít akcent.“

Dodnes je pro všechny Otík s obrovským předkusem.

Jako Otík byl nezapomenutelný.Zdroj: Facebook.com

S Mariánem ho pojilo přátelství i mimo kamery.

Jeho věrný parťák byl Marián Labuda.Zdroj: Facebook.com

O další oblíbené celebritě se toho dozvíte více v tomto videu:

Zdroj: šíp
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů