Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více
NOVINKA UŽ TO VÍŠ? NE? TAK SE PŘIHLAS A ODEBÍREJ! ODEBÍRAT

PÁTEČNÍ PŘÍLOHA - Extra svět

Sdílej článek:

Zajímavé informace a fotografie ze světa vám přináší dnešní příloha Šípu. Dnes například o sexuálním skandálu v USA, kde 13letého klučinu zneužívaly hned dvě učitelky.


Ženy osvobodila pračka!VATIKÁN - Vatikán má nový vzkaz pro ženy - vzdejte svůj dík pračce! Podle Svaté stolice je to právě tento přístroj, který se ve 20. století nejvíce zasloužil o ženskou emancipaci. Pračka má prý mnohem větší zásluhy o svobodu něžného pohlaví než antikoncepce či právo pracovat.

Článek s názvem "Nasypte prací prášek, zavřete poklop a relaxujete" otiskl oficiální vatikánský list Osservatore Romano, který reprodukuje názory papežské kurie pro veřejnost. "Co udělalo ve dvacátém století ze žen nezávislé lidské bytosti? Feministky tvrdí že antikoncepce, jiní říkají, že volební právo nebo možnost pracovat. My si však troufáme jít dál a prohlásit, že to byla jednoznačně pračka," stojí v článku, jehož autorem je mimochodem žena! "Pračka nahradila úmornou práci u necek, nad kterými celé generace žen protrpěly hodiny a hodiny otrocké práce," píše list.

Vatikán nikdy nebyl příznivcem antikoncepce a názor, že právě pilulky stojí za ženskou emancipací, se mu nehodí do krámu. Situace se přiostřila po nástupu nového papeže Benedikta XVI., který antikoncepci již několikrát veřejně odsoudil, a dokonce vyzval lékárníky, aby ji odmítla prodávat. "Používání pilulek znehodnocuje intimitu lásky, která je darem od boha," nechal se slyšet papež.

#nahled|https://g.denik.cz/56/bb/pracka_pozehnani_papez_sip-300.jpg|https://g.denik.cz/56/bb/pracka_pozehnani_papez.jpg|Ženy osvobodila pračka!#

Leoš Richter

Zabil žraloka nožem!NEW ORLEANS - Až rána nožem do hlavy zabila zuřivého žraloka, který napadl potápěče u ústí řeky Mississippi. Třímetrový stroj na zabíjení totiž přežil i sedm ran harpunou! Američan si přitom vyrazil jen na lov tuňáků, místo toho musel podstoupit souboj na život a na smrt.

I když by se měl cítit jako hrdina, není milovník podmořských živočichů Craig Clasen (32) příliš nadšen. "Byl to moment, kterého budu ve své kariéře asi nejvíce litovat," tvrdí Clasen o svém heroickém boji s obrovským žralokem tygřím, který byl dokonce zachycen fotoobjektivem.

Clasen lovil s třemi dalšími potápěči blízko ústí řeky Mississippi harpunou tuňáky, když kolem jednoho z kamarádů začal kroužit žralok tygří. "S Cameronem se mezi žraloky potápíme už roky, ale tentokrát to bylo úplně jiné. Prostě jsem cítil v kostech, že se ten žralok chce nažrat, a to jsem nechtěl dopustit," vysvětluje Clasen.

Poté co se mu dravce nepodařilo zahnat, rozhodl se na něj zaútočit. "Když jsem jej trefil do žeber, cítil jsem morální povinnost jej dorazit," obhajuje Clasen svůj téměř dvouhodinový boj s podmořskou bestií. Žraloka oproti očekávání první rána nezabila a nepomohlo ani dalších šest zásahů harpunou.

"Žraloci jsou prostě odolní, po milionech let evoluce se naučili přežít," říká Clasen, který se dokonce pokoušel obra udusit a nakonec jej oddělal až ranou nožem přímo do mozku. A protože Clasen zásadně loví pouze ryby, které chce i sníst, skončila nakonec část žraloka na pekáči jeho kamarádů.

Experti vysvětlují neobvyklou agresivitu žraloka tím, že se zřejmě v hejnu ryb dostal do ráže a oba potápěče považoval za snadnou kořist.

Žraloka musel potápěč zabít v sebeobraně.

Lenka Michálková


Půjdu do školy a ukážu, co dovedu!

Tim Kretschmer

WINNENDEN - Sedmnáctiletý mladík Tim Kretschmer, který ve středu postřílel 15 lidí, byl životní ztroskotanec bez dívky a kamarádů. Jen několik hodin před hrůzným činem informoval o svých záměrech na internetové diskusi.

Všichni se mi smějí

Kretschmer ve své zprávě uvedl, že už má dost posměchu a všem dokáže, co se v něm opravdu skrývá. "Všichni se mi smějí. Nikdo neví, jaký je ve mně potenciál. Mám zbraně. Mám zbraně a zítra půjdu do své bývalé školy a ukážu jim, co dovedu. Jméno Winnenden si budou všichni pamatovat," napsal.

Musel se léčit

Mladík neměl vůbec žádné kamarády. Synek z velmi bohaté rodiny se od svých spolužáků dočkal většinou jen závisti. Nakonec se začal sám nenávidět. "Co mám na sobě rád? Nic," uvedl na svém webu. V minulém roce se kvůli tomu dokonce léčil na psychiatrii.

Už jste všichni mrtví?

Ve středu dopoledne vtrhl s pistolí do své bývalé školy - Albertvillské reálky ve Winnendenu. Ve třech třídách zastřelil devět studentů a tři učitelky. Dalších deset studentů zranil. Zaměřoval se hlavně na dívky, pouze jeden z mrtvých byl chlapec. Oběti střílel přímo do hlavy. Vraždil mlčky, na odchodu jen zakřičel: "Už jste všichni mrtví?"

Učitelky kryly žáky vlastním tělem

Mnoho životů zachránila ředitelka, která školním rozhlasem oznámila heslo "Paní panika přichází". Tento kód měl pedagogický sbor smluvený právě pro případ střelby v budově. "Po hlášení naše třídní zamkla dveře a lehli jsme si na zem," popisuje žákyně. Ve třídách, kam se útočník dostal, se zase učitelky snažily chránit žáky vlastním tělem. To zaplatily životem.

Zastřelil se sám

Po masakru ve škole Kretschmer prchal pryč kolem místní nemocnice, kde zastřelil zahradníka. Pak se mu podařilo unést auto, jehož řidiče naštěstí ušetřil. Tři hodiny poté ho policie obklíčila u nákupního centra. Při přestřelce zahynuli další dva kolemjdoucí. Do nohy raněný Kretschmer se pak sám střelil do hlavy.

Okno jedné ze tříd, kde se střílelo.

(lr)

Třináctiletého zneužívaly hned dvě učitelkySALT LAKE CITY - Zálibu v krásném zajíčkovi našly dvě učitelky na prominentní škole v americkém státě Utah. Linda Nefová (46) a Valynne Bowersová (39) si to rozdávaly se svým pouze třináctiletým žákem doma, na parkovištích i v parcích.

Za korespondenci, kterou obě dámy vedly se svým nezletilým milencem prostřednictvím esemesek či e-mailů, by se nemusel stydět ani zavedený pornočasopis. Zvláštní ale je, že nikdo o ničem nevěděl. Obě dámy i chlapec dokázali orgie utajit a jejich chování navenek se vešlo do normálního vztahu kantor a žák. Hoch jako by kantorky kontaktoval kvůli tomu, že měl studijní problémy.

Vše se provalilo až tím, že na dovádějící milence na parkovišti narazil náhodný řidič, který pak upozornil policii… Při vyšetřování se zjistilo, že Linda Nefová se o sexuální blaho svého žáka stará již více než rok. Valynne Bowersová se pak do erotických hrátek zapojila v prosinci.

(vc)

Letem světem

Spadl z Niagarských vodopádů
NEW YORK – Třicetiletý muž přežil pád do Niagarských vodopádů z výšky 55 metrů. Utrpěl jen zranění hlavy a byl podchlazený. Zda se jednalo o sebevraždu, nehodu, či bláznivou sázku, se zatím vyšetřuje. Muž zatím nebyl schopný výslechu.
Vrtulník s 18 lidmi spadl do moře
HALIFAX – U kanadského pobřeží se do Atlantiku zřítil vrtulník s 18 lidmi na palubě. Stroj převážel těžaře na ropnou plošinu. Do včerejšího večera se podařilo zachránit pouze jednoho přeživšího, zbytek se pohřešuje.
Krokodýl ukousl školačce hlavu
MANILA – Desetiletá filipínská dívka nepřežila cestu loďkou do školy přes jezero Agusan. Plavidlo napadl obří krokodýl, který nebožačku strhl do vody. O dva dny později našla policie její tělo bez hlavy.
Raketoplán Discovery má problémy
MYS CANAVERAL – Start raketoplánu Discovery se včera nekonal. Při tankování paliva se ukázalo, že z nádrže silně uniká vodík. NASA se pokusí závadu odstranit nejpozději do úterka. Pokud neuspěje, start by musel být odložen až na duben.

(vc, lr)

Kréta - ostrov bohů


Nejjižněji položený řecký ostrov je po Sicílii, Sardínii, Korsice a Kypru pátým největším ostrovem Středomoří. Právem je považován za kolébku evropské civilizace. Památky z dob i před více než 4000 lety jsou vsazeny do překrásné přírodní scenérie s vysokým pohořím i plážemi omývanými azurovým mořem.

Kréta je největším ostrovem Řecka, ale k Řecku byla připojena až roku 1913. Hrdí Kréťané svůj milovaný ostrov dodnes označují jako světadíl. A nade vše vyzdvihují svoji svobodomyslnost. Po staletích často krutých bojů proti Římanům, Arabům, Benátčanům a Turkům se jim nelze divit. Který jiný národ by také mohl dávat svým synům jméno Eleftherios, Svoboda?

Pro množství památek, jež nabízí na nevelké rozloze, je Kréta považována za fascinující muzeum pod širým nebem. Zdejší kraj si pro jeho rozmanitost i krásu oblíbili i bohové. Právě na Krétu největší z nich, Zeus, v podobě býka, unesl princeznu Európu. A jejich synem byl Mínós, král Knóssu. Z jeho labyrintu zase Ariadné pomohla Théseovi s pomocí nitě najít cestu zpět. A z Kréty vystoupal ke slunci Ikaros, syn Daidalův.

Krásné, většinou písečné pláže okolo celého ostrova lákají ke koupání v průzračných vlnách azurového Krétského moře na severu, či ve smaragdových vodách Libyjského moře na jihu ostrova. A to ještě zážitek z Kréty umocňuje proslulá pohostinnost, již nejlépe vystihl místní rodák Nikos Kazantzakis. Jeho Řek Zorba je asi nejznámějším dílem souvisejícím s Krétou.

#nahled|https://g.denik.cz/56/1b/kreta1_sip-galerie.jpg|https://g.denik.cz/56/1b/kreta1.jpg|Kréta#
#nahled|https://g.denik.cz/56/1b/kreta2_sip-galerie.jpg|https://g.denik.cz/56/1b/kreta2.jpg|Kréta#
#nahled|https://g.denik.cz/56/1b/kreta3_sip-300.jpg|https://g.denik.cz/56/1b/kreta3.jpg|Kréta#
#nahled|https://g.denik.cz/56/1b/kreta4_sip-300.jpg|https://g.denik.cz/56/1b/kreta4.jpg|Kréta#

Sdílej článek:

Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipné videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Vážení čtenáři,

náš web ŠÍP přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění našich novinek - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr novinek i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT