Šíp.deník.cz

Přátelé slaví velké úspěchy: Courtney Cox se konečně dostalo uznání

26 fotografií 26
Přátelé
Přátelé
Zdroj: profimedia.cz
Seriál Přátelé je dnes již legendární. Herečky se staly kamarádky i v reálném životě. Stali se ikonou devadesátých let. Herci si přišli na miliony dolarů!
Sdílej článek:

Speciální epizodu seriálu Přátelé s podtitulem Zase spolu od jejího uvedení shlédly miliony diváků, kteří ji hodnotili velmi kladně. A speciál se evidentně líbil i kritikům. Epizoda veleúspěšného sitcomu se totiž dočkala čtyř nominací na ceny Emmy. A jedna z nich patří herečce Courtney Cox, představitelce Monicy. 

Fanoušci seriálu Přátelé tak dlouho prosili a podepisovali petice, až se jim tvůrci legendárního sitcomu rozhodli nadělit tolik vytoužené pokračování. I když vlastně o přímé pokračování vůbec nešlo. Platforma HBO Max uvedla 90 minutový speciál seriálu, v němž se objevili všichni známí herci, avšak vystupovali sami za sebe. Společně si pak procházeli vzpomínky, které jim utkvěly z natáčení, bavili se o tom, jak jim seriál změnil život a odpovídali na nejrůznější otázky. 

Velký úspěch

A skalní fanoušci sitcomu byli nadmíru spokojeni. Speciální epizoda s názvem Přátelé: Zase spolu si vysloužila kladné hodnocení nejen od nich, ale i od filmových kritiků. Nyní se díl dočkal i čtyř nominací na ceny Emmy. A jedna z nominací patří i herečce Courtney Cox, která v Přátelích ztvárnila postavu potrhlé Monicy. Cox se tak nominace po letech přece jen dočkala. Informoval o tom web The Hollywood Reporter.

Uznání po letech

Courtney Cox byla jedinou z šestice herců, která se během vysílání Přátel nikdy nominace na cenu Emmy nedočkala. Seriál se původně vysílal od roku 1994 do roku 2004. Velkého uznání se tak herečce dostalo po téměř sedmnácti letech od premiéry poslední epizody. 

Za dobu, co byl seriál Přátelé vysílán, se v nominacích na cenu Emmy objevil dohromady dvaašedesátkrát, z čehož pět nominací patřilo Jennifer Aniston, šest Lise Kundrow, tři pro Matta LeBlanca a po jedné pro Davida Schwimmera a Matthewa Perryho. 

Původně se měla speciální epizoda Přátel objevit již v loňském květnu. Kvůli pandemii koronaviru bylo hercům nabízeno, aby díl natočili ze svých domovů prostřednictvím videohovorů. To se ovšem nikomu z nich nelíbilo a trvali na tom, že se chtějí sejít osobně. Natáčení se proto přesunulo na konec roku a speciál Přátelé: Zase spolu se pak konečně objevil v květnu letošního roku. 

Courtney Cox se konečně dočkala nominace na cenu Emmy

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů