Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více
NOVINKA UŽ TO VÍŠ? NE? TAK SE PŘIHLAS A ODEBÍREJ! ODEBÍRAT ×

Rok 2007 očima Šípu

Sdílej článek:

Přinášíme vám přehled nejdůležitějších událostí roku 2007 jak je viděli naši reportéři.

Karel Svoboda se zabil - 28. ledna


Skladatel Karel Svoboda (68) se zastřelil poslední lednovou neděli v Jevanech. Důvody smrti autora písní Lady Carneval, Kdepak ty, ptáčku, hnízdo máš?, Stín katedrál, Depeše a dalších hitů nebyly dodnes uspokojivě vysvětleny. Svobodův pohřeb pak dokonce přenášela televize. Nejvíce emocí na něm vzbuzovala účast režiséra Filipa Renče. Spolu s dětmi Karla Svobody Petrem a Janou zůstal sedět, když v obřadní síni při písni Ještě že tě lásko mám všichni povstali.

Svoboda se narodil 19. prosince 1938 v Praze. Ze studií stomatologie zběhl k hudbě. Uspěl i jako autor hudby k filmům a seriálům. Ve filmech s jeho hudbou hráli Bud Spencer, Claudia Cardinale nebo Raquel Welch. Rovněž jeho muzikály se hrají v řadě zemí.

Mistryní světa se stala Šárka Záhrobská - 16. únoraŠárka Záhrobská vyhrála slalom na mistrovství světa. Historická událost! Ještě žádný Čech nebyl šampionem v alpském lyžování. Ve švédském Are vedla Záhrobská už po prvním kole, v druhém náskok uhájila. Dvaadvacetiletá česká lyžařka přitom nebyla na mistrovských stupních nováčkem, na minulém šampionátu brala bronz. Ačkoli ještě nikdy nevyhrála závod Světového poháru, v celkovém pořadí slalomářek skončila třetí.

Zlaté loučení Kateřiny Neumannové - 27. únoraKateřina Neumannová se loučila se zářivou kariérou v Sapporu titulem mistryně světa v běhu na 15 kilometrů volnou technikou. Dva dny předtím získala stříbro ve skiatlonu. Skvělý úspěch už ale nemohl přebít dřívější triumfy: první titul světové šampionky z Oberstdorfu 2005 a vysněné olympijské zlato z Turína. Čtyřiatřicetiletá Neumannová se definitivně rozloučila v březnu ve švédském Falunu, ve svém posledním závodě v životě doběhla druhá.

Zrodil se fenomén jménem Martina Sáblíková - 11. březnaMartina Sáblíková svůj druhý titul mistryně světa ozdobila dokonce světovým rekordem na 5000 m, který sebrala německé legendě Claudii Pechsteinové. Dvacetiletá rychlobruslařka z Vysočiny, která dosud nemá v Česku kde trénovat, tím jen korunovala rok neuvěřitelných úspěchů, v němž se stala trojnásobnou mistryní Evropy, dvojnásobnou mistryní světa a vítězkou Světového poháru.

Co letos dokázala:

Mistryně Evropy ve víceboji
Vítězka světového poháru na dlouhých tratích
Dvojnásobná mistryně světa
Světová rekordmanka na 5000 m

Ostudný mejdan fotbalistů po prohře s Německem - 26. březnaMejdan až do rána, chlast, prostitutky! Tak vypadala bouřlivá oslava narozenin Tomáše Ujfalušiho po prohraném zápase českých fotbalových reprezentantů s Německem. Skandál, který zahýbal nejen s fotbalovým svazem a fanoušky, ale celou zemí, odhalil deník ŠÍP 26. března. Přinesl fotografie i svědectví o tom, že na pokoji číslo 433 dejvického Hotelu Praha byly prostitutky, fotbalisté však zvolili osvědčenou taktiku: zatloukat, zatloukat, zatloukat.

Mínění veřejnosti však neuklidnila ani směšně nízká milionová pokuta pro celý tým, ani změna hotelu české reprezentace. Trenér Karel Brückner zvažoval odchod, fanoušci žádali rezignaci místopředsedy Českomoravského fotbalového svazu Vlastimila Košťála. Jak je tomu v Česku zvykem, hlavy ale nepadaly a vše se nakonec v tichosti vrátilo do starých kolejí.

Záhadná kauza - Matka bestie týrala syny - květen


Chůvička, zařízení na hlídání dětí, sehrála 7. května hlavní roli v odhalení jednoho z nejbrutálnějších případů týrání dětí. Eduard Tvrdý z Kuřimi u Brna náhodou zachytil na přístroji obraz zmučeného nahého kluka. Netrvalo dlouho a bylo jasné, že jde o osmiletého syna jeho sousedky Kláry Mauerové (32). Celou zemi obletěly otřesné záběry týraného nahého chlapce, zavřeného v úzké temné komoře, kde svázaný živořil řadu měsíců.

Kauza Kuřim se postupně rozrůstala o další aktéry. O další oběť týrání, Ondřejova bratra Jakuba (10), a také o jejich smyšlenou třináctiletou sestru Aničku alias Barboru Škrlovou (32), tetu Kateřinu, Jana Truka a Josefa Škrlu, kteří chlapce spolu se ženami podle všeho zavírali do psích klecí, pálili je cigaretami a řezali.

Všichni dospělí jsou obviněni z týrání a až na jednu ženu jsou všichni ve vazbě. Po Barboře Škrlové alias Aničce se totiž slehla zem a její poslední stopy vedou do Dánska. Bratři se úspěšně zotavují z traumat v brněnském Klokánku. Zájem o ně projevil jejich otec Radek Coufal. Snad bude mít tento případ happy end.

2007 - Těžký rok Ivety Bartošové - červenNový rok 2007 strávila Iveta Bartošová (41) ještě po boku veterináře Romana Hankeho (38) a vše vypadalo na konečně šťastnou love story. V květnu se ale Iveta objevila na veřejnosti s 15 kg navíc a bylo jasné, že se něco děje. Pár dnů nato ji museli na pódiu při vystoupení podpírat a vyšlo najevo, že Iveta má zřejmě problém s alkoholem.

18. července ji její přítelkyně a bývalá chůva jejího syna Artura Golda odvezla do psychiatrické léčebny v Kroměříži, kde se Iveta tři měsíce léčila ze závislosti na lécích a alkoholu. Malého Artura zatím hlídal jeho otec Ladislav Štaidl.

Paroubek přiznal milenku - 1. červenceJiří Paroubek přiznal, že opustil rodinu, chystá rozvod a žije se svou o dvacet let mladší přítelkyní Petrou Kováčovou. Společně s manželkou Zuzanou vydali prohlášení. "Před několika měsíci jsme se společně dohodli na ukončení našeho manželství a našem rozchodu. Právní zástupci v současné době na rozvodu pracují," píše se v prohlášení.

Topolánek a Talmanová mají syna Nicolase - 24. červenceLucie Talmanová přivedla na svět syna Nicolase. Narodil se přirozenou cestou v 16.47. Měřil 51 centimetrů a vážil 3,06 kilogramu. Stále ženatý premiér Topolánek byl při porodu s Talmanovou. "Jméno vybrali rodiče spontánně poté, co svého syna poprvé uviděli. Příjmení ponese Nicolas po otci," uvedla mluvčí vlády Jana Bartošová.

Kauza Čunek vyšuměla - 7. srpna


Jihlavský státní zástupce Arif Salichov zastavuje stíhání Jiřího Čunka. Jako důvod uvedl chyby ve vyšetřování a nevěrohodnost korunní svědkyně Marcely Urbanové. "To, co se dělo tři čtvrtě roku, jsem bral jako selhání systému, který u nás je. Kdybych nebyl senátorem a předsedou politické strany, tak ta kauza vůbec nemohla začít," prohlásil Čunek.

Špotáková hodila zlato - 31. srpnaBarbora Špotáková navázala na českou oštěpařskou legendu Jana Železného a stala se mistryní světa. Na světovém šampionátu v Ósace hodila favorizovaným Němkám rukavici hned prvním pokusem a svoji šanci už nepustila. V závodě zlepšila, letos už poněkolikáté, svůj vlastní český rekord. V září pak šestadvacetiletá profesionální vojačka vyhrála i prestižní Světové atletické finále.

Šílená záměna dětí - záříNa začátku byly pochybnosti jednoho muže z Jabloňova na Třebíčsku. Libor Broža (29) nevěřil, že je biologickým otcem své desetiměsíční dcery Nikolky a nechal si udělat testy DNA. Netušil, že tím odstartuje mašinérii, na jejímž konci budou stát dva nešťastné páry, dvě vyměněné dcery a soud o miliony korun odškodného.

Aféra záměny miminek v porodnici v Třebíči byla první, která vůbec vyplula na povrch. Stalo se tak 4. října. Od té doby, kdy se Libor s Jaroslavou dozvěděli, že deset měsíců vychovávali cizí dítě, museli ujít velký kus cesty. Najít druhý pár, Čermákovy, se kterými žila jejich biologická dcera Verunka, navázat společné přátelství, vyrovnat se s obrovským psychickým šokem a domluvit se co dál.

Celá země se ptala: vymění si nakonec své děti? Odpověď přišla brzy. Nikolka a Verunka spolu v prosinci oslavily první narozeniny a o Vánocích už budou spát doma u svých pravých rodičů. Právník obou párů teď bude žádat po třebíčské nemocnici 12 milionů korun.

Rozvod Paroubkových - 12. záříJiří Paroubek se rozvedl. K soudu nepřišel ani on, ani Zuzana Paroubková. "Nemám chuť to příliš komentovat. Nejde ani tak o mě, ale o moji teď už bývalou manželku," řekl Paroubek. Předseda ČSSD trval na tom, že rozvod byl férový. "Moje manželka je s vyrovnáním spokojena. Nebudu specifikovat, jaké bylo, už jsem si přečetl řadu dohadů, ale prostě je spokojena."

Milionář si našel nevěstu - záříLetos v září se poprvé na českých obrazovkách objevila reality show Vem si mě!, ve které si bohatý muž hledá manželku. V zahraničí soutěž provázely mnohé skandály, ani česká verze se jim nevyhnula. Podnikatel Michal Červín (37) měl ve své minulosti tolik problémů, že se z prince stal "chuďas a podvodník". Nakonec si ale mezi dvaceti finalistkami našel třicetiletou Barbaru Kautmanovou, která nade všemi ostatními zvítězila hlavně svou cílevědomostí a tím, že Červína uměla svést. Svatba se sice nekonala, Barbara se ale k milionářovi po konci soutěže nastěhovala a už spolu byli i na dovolené.

Kanonáda v Německu - 17. října


Česká fotbalová reprezentace senzačně vyhrála v Mnichově nad Německem 3:0 a po jarním marasmu si s definitivní platností zajistila postup na evropský šampionát v příštím roce v Rakousku a Švýcarsku. Následnými výhrami nad Slovenskem a na Kypru pak už jen stvrdila první příčku ve skupině. Při prosincovém losování dostala pro finálové boje EURO 2008 do skupiny Švýcarsko, Portugalsko a Turecko.

Čunek rezignoval - 1. listopaduVicepremiér Jiří Čunek oznámil, že 7. listopadu na zasedání vlády rezignuje na vládní funkce. Jako důvod označil to, že se znovu otevírá vyšetřování jeho korupční kauzy. "Odstupuji, abych učinil přítrž dohadům, že ovlivňuji vyšetřování," řekl. Ve skutečnosti ale rezignoval proto, že pobíral vysoké sociální dávky v době, kdy si na účet ukládal miliony korun.

Paroubek si vzal Kováčovou - 17. listopaduPředseda ČSSD Jiří Paroubek se v nejluxusnějším mariánskolázeňském hotelu Esplanade oženil s o dvacet let mladší překladatelkou Petrou Kováčovou. Na svatbu, která se konala za zavřenými dveřmi, nepozval nikoho ze stranických kolegů, za svědka mu šel slovenský premiér Robert Fico. "Novomanželé se rozhodli používat společné příjmení Paroubek ­ Paroubková," vydal šťastný pár stručné tiskové prohlášení.

Podzimní láska! - listopadŠok zažili naši čtenáři na začátku listopadu. To jsme načapali vdovu po hitmakerovi Karlu Svobodovi Vendulu Svobodovou se zpěvákem Danielem Hůlkou. Tento zamilovaný pár na Dušičky zahodil všechen ostych a vášnivě se líbal v místní hospodě, kde ve společnosti několika přátel hojně popíjeli. Hůlka poté donesl svou milovanou v náruči do jejího vozu a večer završil vášnivým polibkem na rozloučenou.

Šípu se poté podařilo zjistit, že se spolu pár scházel již dva měsíce, ale Dan to chtěl udržet v tajnosti. Poté, co se ale Vendula o jejich vztahu rozpovídala, se Hůlka zalekl a se svojí láskou se rozešel. Nyní o něm zhrzená Svobodová nechce ani slyšet. Dokonce ho prý pomlouvá, kde může.

Smrt syna Žilkové - 27. listopaduNení nic horšího, než když rodiče přežijí své dítě… Malý Melichar, syn herečky Veroniky Žilkové a ředitele vinohradského divadla Martina Stropnického, se narodil 14. května. Snad jen osud tomu chtěl, že se herečka o vrozené genetické vadě dítěte, které nosila pod srdcem, dozvěděla ve stejný den, kdy zemřel její otec Václav Žilka. Věděla, že rodinu čekají těžké chvíle, věděla, že následující dny a měsíce budou těžké nejen pro miminko, ale všechny blízké.

Přesto žádná máma nevzdává boj o dítě předem. Vrozená brániční kýla způsobila, že chlapcovy plíce se dostatečně nevyvinuly a od narození za něj musely dýchat přístroje. "Je to velký bojovník," říkala herečka. Po čtyřech měsících nadějí si však rodiče vyslechli krutý ortel: Melichar zůstane odkázán na dýchací přístroje. To ale nese svá negativa a zátěž pro další orgány, především srdce. "Musím přiznat, že je to nejtěžší období, které jsem v životě zažila," svěřila se v září herečka, která trávila u dětské postýlky dlouhé hodiny.

Chlapce se lékařům podařilo sedmkrát resuscitovat, koncem listopadu se však Melicharův zdravotní stav prudce zhoršil. 27. listopadu zhasly poslední naděje… Vysílené srdíčko malého Melichara dotlouklo, chlapec, který nikdy nepoznal nic než nemocniční pokoj, prohrál svůj boj. Žilková byla do poslední chvíle u svého andílka…

Procházka ukradl přes půl miliardy! - 1. prosince


Milý, hodný, nenápadný. Tak mluvili sousedé a známí o Františku Procházkovi, 33letém muži ze severočeského Nového Boru. Jako zaměstnanci pražské bezpečnostní agentury G4S se mu však povedla loupež, která se zapíše do historie kriminalistiky. 1. prosince totiž ukradl neuvěřitelných 562 milionů korun!

V sobotu přišel jako jiný den do práce. V devět ráno vjela do budovy agentury bílá dodávka, na chlup podobná těm, které převážejí peníze. Patřila ale Procházkovi. Během několika minut byla naložená penězi, neznámý komplic je odvezl a Procházka, aby nevzbudil podezření, zůstal v práci do konce směny. Pak teprve jako by nic odešel. A od té doby o něm už nikdo neslyšel.

Čin, který okamžitě dostal přívlastek "loupež století", vyvolal poprask jak mezi policisty, tak na veřejnosti. Okradená agentura vypsala odměnu na dopadení Procházky ve výši 50 milionů, po jeho krku jdou nejen čeští vyšetřovatelé a evropská policie, ale zřejmě i mafie a lovci lebek, část Čechů mu fandí, jiní závidí. Jisté je ale jen jedno. Ať už je František Procházka kdekoli, stále uniká spravedlnosti. A je možné, že nebude nikdy dopaden, stejně jako zloději 153 milionů ze září roku 2002.

 

 

Co nás čeká v roce 2008


20. ledna ­ - Village Cinemas Smíchov, premiéra českého filmu Na vlastní oči

8. února ­ - Volba prezidenta republiky na Pražském hradě. Podaří se Janu Švejnarovi porazit Václava Klause?

19. a 20. února ­ - Pohár UEFA, jarní třetí fáze za účasti Slavie Praha

24. února ­ - Oscar, 80. udílení cen americké Akademie filmových umění a vědy

16. března ­ - Melbourne, GP Austrálie ­ úvodní závod F1

1. až 18. května
­ - Halifax a Quebec, Kanada, mistrovství světa v hokeji

11. května ­ - Mark Knopfler, T-Mobile Arena, vystoupení legendárního britského kytaristy, bývalého člena Dire Straits

7. až 29. června ­ - Rakousko a Švýcarsko, mistrovství Evropy ve fotbale

23. června až 6. července - Londýn, tenisový Wimbledon

5. červenec ­ - Paříž, Francie, Tour de France

8. až 24. srpna ­ - Peking, Letní olympijské hry 2008

Podzim ­ - Krajské volby a doplňovací volby do Senátu. Datum vyhlásí prezident republiky 90 dní před konáním voleb.

 

 

Jak to vidí ŠÍP


16. dubna - ­ Jiří Paroubek oficiálně oznámí, že jeho žena Petra čeká přírůstek do rodiny.

26. července ­ - Mirek Topolánek prohlásí, že rodina je nade vše a že opouští Lucii Talmanovou a vrací se ke své ženě Pavle. O syna Nicolase se prý postará, tak jako se vždy postaral o své děti.

28. října - ­ Petra Paroubková porodí dceru, která dostane jméno Republika.

Vodní metro
Na hlavní město opět udeří velká voda, protipovodňová opatření budou fungovat bezchybně až do chvíle, kdy se zjistí, že část uskladněných zábran rozkradli bezdomovci. Zdivočelá Vltava tak opět propláchne podzemku a my budeme vagony metra a tučňáky z pražské zoo chytat až v Hamburku.

Český slavík opět bez Gotta
Fanoušci Karla Gott mají opět smůlu. Nejbližším přátelům prozradil termín svého sňatku s Ivankou Macháčkovou. Datum 11. prosince však zaskočilo vyhlašovatele Českého slavíka, agenturu Musica Bohemica. Ten den se totiž uskuteční slavnostní vyhlášení výsledku ankety o nejoblíbenější interprety. Takže zatímco letos zpíval Karel Gott v Rakousku, v příštím roce si budou s Ivankou vyměňovat prstýnky před oddávajícím. To už budou jejich očekávaná trojčata dávno na světě. A zpěvákovi fanoušci znovu ostrouhají.

Z Baroše bude poradce

Fotbalista Milan Baroš se vrhne do politiky a jako poradce ministra dopravy se stane členem expertní komise, která má na starosti přepracování silničního zákona. Bude prosazovat povolení maximální rychlosti na dálnici na 270 km/h, aby mohl alespoň u nás beztrestně prohánět své ferrari. Novelu zákona budou podporovat i pohřební služby.

Kováři zbohatnou

Mistři těžkého kladiva a kovadliny se mohou těšit na zlaté časy. Zubařů bude čím dál méně, navíc jejich výkony zase podraží. Otrlejší pacienti se rozvzpomenou na časy našich pradědů a začnou s bolavými zuby chodit ke kovářům. Ti mají větší sílu než valná část dentistů a kleště se u nich také najdou, takže vytrhnout bolavý zub by neměl být problém. Jen je třeba dát pozor na to, aby to byl ten pravý.

Michal Viewegh propaguje nevěru
Druhý český nejprodávanější spisovatel Michal Viewegh vydává další bestseller. Po obrovském ohlasu jeho knihy Povídky o manželství a sexu, který podpořil úspěch filmové verze Filipa Renče, autor opět překvapil. O jeho Povídky o milenkách a masturbaci je už teď větší zájem než o celého Harryho Pottera. Příčinou je podrobné odhalení nevěr včetně skutečných jmen milenek i jeho úchvatný podrobný popis své nejoblíbenější sexuální praktiky.

Místo radaru hodinový hotel

V Brdech se začne stavět americký radar, ovšem těsně před dokončením hrubé stavby rozhodne nový americký prezident v sukních Hillary Clinton o jeho zrušení. Po dlouhých tahanicích a několika zfalšovaných výběrových řízeních bude vojenský prostor zrušen a zachovalá krajina se otevře veřejnosti. V létě se stane rájem cyklistů, na podzim houbařů, v zimě běžkařů a na jaře milenců. Z radaru se stane víceúčelová stavba, která bude dle ročních období sloužit jako kolárna, sušárna hub, lyžárna nebo hodinový hotel.

Paula Wild šokuje pornosvět
Zemětřesení v pornobranži. Každoroční světový veletrh porna s vyhlašováním nejlepších hereček, herců, režisérů a filmů se v příštím roce poprvé nebude konat v Monte Carlu. Zásluhou královny českého porna Pauly Wild se setkání pornolidí s vyhlášením vítězů na slavnostním ceremoniálu uskuteční v české vsi Lhota. Známá nudistická pláž u Brandýsa nad Labem bude kvůli tomu pro veřejnost na týden uzavřena. I když nudisté protestují, pornoobčané celého světa se už nemohou dočkat.

 

 

Sdílej článek:

Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipné videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Vážení čtenáři,

náš web ŠÍP přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění našich novinek - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr novinek i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT