Šip.deník.cz

Princezna Diana před svatbou plakala: Princ Charles jí svými slovy zlomil srdce

19 fotografií 19
Princezna Diana a princ Charles - svatba
Princezna Diana a princ Charles - svatba
Zdroj: profimedia.cz
Princezna Diana a princ Charles - svatba Princezna Diana a princ Charles - svatba Princezna Diana a princ Charles - svatba Princezna Diana a princ Charles - svatba
Sdílej článek:

Od svatby princezny Diany a prince Charlese letos v červenci uplyne přesně 40 let. Dni, který změnil nejen britské královské rodině život, předcházelo několik těžkostí, jež se podepsaly hlavně na Dianě. Den před obřadem si od svého tehdy ještě budoucího manžela dokonce vyslechla smutnou zprávu. 

Sňatek princezny Diany a prince Charlese byl jednou z nejsledovanějších událostí všech dob. Svatby se zúčastnilo několik tisíc významných hostů a v přímém přenosu ceremoniál sledovaly po celém světě miliony lidí. Mnohým se zdálo, že sledují ztvrzení obrovské lásky, která bude trvat snad věčně. Vše bylo ale docela jinak. 

Diana byla nadšená

Diana Spencer byla stydlivou dívkou, avšak i když věděla, že bude muset po sňatku s princem Charlesem vystoupit ze své komfortní zóny, kvůli lásce se svého soukromí vzdala. Když ji pak Charles požádal o ruku, byla nesmírně šťastná. A podle webu Daily Mail zásnuby se svými tehdejšími spolubydlícími řádně oslavila. „Byly jsme nesmírně nadšené. Bylo to skoro jako z jiného světa,” vzpomínala po letech Dianina bývala spolubydlící Virginia Clarke. 

Velké nadšení ale opadlo den před svatbou. Charles podle všeho se sňatkem do poslední chvíle váhal a nebyl si zcela jistý, zda si Dianu vůbec chce vzít. Dokonce přemýšlel nad tím, že celý sňatek zruší! Ve finále pak Dianě vyrazil dech tím, když jí řekl, že ji nemiluje. Lady D byla zničená. 

Nejen slova Charlese, ale i nácvik svatby Dianu ničily

Vzhledem k tomu, nakolik významnou a velkou událostí svatba prince Charlese a Diany byla, bylo nutné ceremoniál několikrát nacvičovat. Poslední zkouška proběhla 27. července 1981. V nahrávkách, které světlo světa spatřily až po dvaceti letech, si Diana vybavovala neuvěřitelný tlak, který celý den naplnil. „Když se naplno rozsvítila světla kamery, teprve tehdy se mi ukázalo, jak vlastně svatba bude probíhat. Mohla jsem si oči vyplakat. Absolutně jsem zkolabovala,” vzpomínala podle webu Daily Mail Diana na svůj významný den. 

A o nic lépe se Diana necítila ani během samotného obřadu. Když kráčela k oltáři, mísilo se v ní hned několik emocí. „Byla jsem velmi, velmi klidná, skoro až smrtelně klidná. Připadala jsem si jako jehně, které jde na porážku, a nemohla jsem s tím vůbec nic udělat,” pronesla před lety Diana.

Pár několik let po svatbě působil šťastně. Kolem roku 1986 ale začal princ Charles navštěvovat svou starou lásku Camillu. Diana o všem věděla, ale na veřejnosti se s manželem tvářili jako zamilovaní manželé. V soukromí si přitom oba žili svými vlastními životy. Nakonec se 28. srpna 1996 rozvedli. 

Svatbu princezny Diany a prince Charlese sledovaly miliony diváků po celém světě:

Zdroj: Youtube
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů