Šíp.deník.cz

Josef Laufer po probuzení slavil narozeniny: Co s ním bude?

Národem milovaný Josef Laufer ležel více než tři měsíce v komatu a už téměř nikdo nedoufal, že by se zpěvákův stav ještě mohl zlepšit. Jenže přesně to se stalo! Dcera Ester doufá, že stav známého milovníka doutníků nakonec zlepší natolik, že se zase vrátí zpět do života. Včera oslavil narozeniny, ke kterým mu zatím popřála dcera.

1 / 13
Josef Laufer

Josef Laufer strávil na kardiologii 130 dní. Z toho byl většinu času v umělém spánku a ne a ne se probudit. V jeho osmdesáti letech už nikdo nedoufal, že by se něco takového mohlo stát. A přece se stalo! Každému však dojde, že z postele rozhodně hned nevyskočil.

„Tatínek je v rekonvalescenci, léčí se a rehabilituje. To je vše, co vám k tomu mohu momentálně říct. Táta je velký bojovník a obrovský milovník života. Život miloval tak moc, že pevně věřím, že se z toho dostane a nastane den, kdy budu mít zase oba rodiče doma,“ řekla pro deník Aha dcera Ester, která věří, že se vše zlepší kvůli tátově optimismu.

Josef Laufer je velký bojovník

Josef LauferZdroj: Profimedia

„Zpěvák je částečně při vědomí. To ale neznamená, že komunikuje, hýbe se, reaguje a má se čile k světu… To vůbec ne! Je to ale dobrý signál, že má tuhý kořínek, a především je to naděje,“ uvedl zdroj pro zmíněný deník.

Lauferová má teď opravdu napilno. Musí se totiž naplno věnovat tatínkovi i mamince, jenž na tom nejsou oba příliš dobře. Irena Greifová, manželka Laufera, se ještě stále vzpamatovává z následků toxického šoku, po němž se musela znovu učit chodit i mluvit.

Rodina doufala, že se zpěvák probudí

Josef LauferZdroj: Profimedia

Aby toho nebylo málo, Greifová nedávno upadla a zlomila si nohu v krčku. „Maminku okamžitě odvezli do nemocnice, kde se musela podrobit totální endoprotéze a v rehabilitačním ústavu se znovu ocitla na vozíčku. Učí se znovu chodit. Rehabilitace ale probíhá zdárně,“ svěřila se Ester.

Složité to pro Ester je také kvůli tomu, že rodiče nemohla pořádně navštěvovat. Zamezovala jí v tom zejména pandemie koronaviru. Stejně je na tom Greifová. „Kvůli pandemii máma také přes čtyři měsíce neviděla tátu. O jeho zdravotním stavu ale ví všechno,“ podotkla Ester.

Byl vždy plný života

Mladý Josef Laufer působil na ženy jako magnet.Zdroj: Profimedia.cz

Nic z toho se nemuselo stát, kdyby Laufer nešel na operaci srdeční chlopně. Při té mu začaly selhávat orgány a následně už se z narkózy neprobral. S každým přibývajícím měsícem jeho rodina a fanoušci ztráceli naději. Zpěvák hitu Sbohem, lásko, já jedu dál se ale nevzdává.

Všichni včetně jeho přátel a kolegů věřili, že to Laufer zvládne. Ten do poslední chvíle hrál v Divadle Broadway, kde měl více energie než leckterý jeho mladší kolega.

Ženy po něm šílely

Josef Laufer v počátcích kariéry.Zdroj: Profimedia.cz

Ester je za jejich podporu a podporu veřejnosti moc vděčná. „Moc vám děkuju, že na tátu myslíte. Moc si toho vážím. Bohužel ale není ještě možné ho v nemocnici navštívit. Navíc lékaři, kteří se o něho vzorně starají, opravdu potřebují především klid na práci. Děkuji za pochopení,“ dodala dcera Laufera.

Jeho srdce si získala Irena Greifová

Josef Laufer a Irena Greifová jsou i přes občasné pomluvy jedním z nejstabilnějších párů českého showbyznysu.Zdroj: Šíp/Tilen Vajt

Před lety prodělala toxický šok

Irena GreifováZdroj: Profimedia

Musela se znovu učit chodit a mluvit

Irena Greifová, Josef LauferZdroj: Profimedia

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů