Šíp.deník.cz

Rapper Řezník tvrdě ÚTOČÍ na celebrity: Krajčo mě zval do GAY baru

Kontroverzní hudebník Martin Pohl, který si říká rapper Řezník. Málokdo budí v českém showbyznysu takový rozruch.
Kontroverzní hudebník Martin Pohl, který si říká rapper Řezník. Málokdo budí v českém showbyznysu takový rozruch.
Zdroj: Archiv
Sdílej článek:

Jeho vyloučení z ankety Český slavík vedlo k tomu, že se ocenění vzdalo hned několik osobností jako Tomáš Klus nebo Xindl X, od „Slavíka" se distancoval i Michal David. Jiní, třeba Petr Janda nebo Petr Kolář, s jeho vyloučením naopak souhlasí. Rozhovor s rapperem Řezníkem (27) je syrový, co myslí vážně a co je nadsázka, to posuďte sami.

*Jak moc se změnil zájem o Řezníka po Slavících?

No je to smršť! Děti se mi posmívaj, starý lidi do mě kopou a nahání mě stádo buranů s vidlema a loučema. Taky mi furt volaj celebrity a chtěj se přátelit, nedávno mě například zval Richard Krajčo na skleničku do gay baru a já mu na to řekl: „Jdi už do pr**le!"

*Jak tě vlastně Řezník napadl? A proč skrývá obličej?

Začal jsem s tím někdy v šestnácti. Tenkrát jsem objevil kouzlo americkýho horrorcoru a dost mě to chytlo, tak jsem zkusil udělat něco vlastního. Má to navodit hororovou atmosféru a je běžný, že interpreti nosej masky, takže je to spíš nutnost žánru než touha po anonymitě.

*Čekal jsi, že bys mohl způsobit svou tvorbou takový poprask?

No, nečekal jsem, že z toho budou lidi až tak rozhozený. Ale jsem spokojenej – bylo potřeba nakopat tenhle zastydlej českej šoubyznys do ksichtu! Většina jsou jen sr*čové, co si ani neuměj napsat vlastní song, šňupou řezanej koks vod Araba a vzájemně se poplácávaj po zádech, jak jsou hustý a lidi jim to žerou – nebo spíš lidem je to fuk.

*Co říkáš na některá tvrzení, třeba to, že svými texty vlastně porušuješ zákon a podněcuješ k nenávisti?

Každej je zodpovědnej sám za sebe, a když nějakej kretén vyjde do ulic a někoho zmrzačí, tak to určitě neudělá proto, že si poslechnul písničku. Takhle by se dalo zbrojit proti filmům, seriálům, knížkám. Je jasný, že třeba oběti znásilnění si nebudou celý bez sebe pouštět „Tu holku v mym sklepě", ale tak ať se na to prostě nekoukaj – mám kámoše, co se zmrzačil při autohavárii a taky nečumí na Kobru 11.

*Co na to všechno říkají tvoji rodiče?

Řekli, že jsem kus kreténa, a vydědili mě.

*Vadí ti, že jsi Slavíka nedostal? Nevyplatilo se víc ho „prohrát" tímhle způsobem?

Ta samotná cena je mi úplně volná, chtěl jsem to trochu potrollit (provokovat – pozn. red.), a co si budeme povídat – 100 tisíc na klip by se mi taky líbilo, protože obvykle pracuju s tak desetinovym rozpočtem. Zvorali, co mohli, a teď maj z ostudy kabát a já promo jako prase. Psali byste o mně jinak někdy v Šípu? Pochybuju…

*Mají podle tebe Slavíci smysl, když se takto manipuluje s výsledky?

Celá ta soutěž smrdí jak zdechlina už asi 50 let. Vznikla v hluboký totalitě a komoušský praktiky používá dodnes. Dokonce jsem viděl fotky, jak některý lidi ze zákulisí Českýho slavíka vlastnoručně popravujou politický vězně v Jáchymově. No humus, celý by to mělo skončit jako na Slovensku!

*Jsi extrémně sprostý i v soukromí?

(Odpověď není možné zveřejnit.)

*Co si myslíš o tom, že se za tebe postavilo několik uznávaných hudebníků?

Cením to, ale mokrý sny z toho nemám. Spíš mám radost, že se podařilo celou tu anketu parádně zdiskreditovat.

*Jaké vlastně máš hudební ambice, když to vypadá, že cen v přímých přenosech příliš nedostaneš?

Rád bych pořád dělal, podle mejch standardů, kvalitní hudbu a jak lyricky, tak technicky se zlepšoval. Chci točit další klipy a zpracovávat nový témata – našteˇstí v mym žánru nejsou žádný hranice, a tak je spektrum vskutku široký. Komunistický hudební ceny mojí ambicí určitě nejsou, mnohem víc mě těšej narvaný koncerty a spokojený posluchači. Na letošní festivalovou sezonu plánujeme spolu s mym parťákem DeSadem přibrat na koncerty i živou kapelu složenou ze členů Hentai Corporation a Atari Terror, takže na to se taky velice těšim!

*Čemu se ještě věnuješ kromě hudby?

Baví mě vyprávět příběhy – ať už v muzice, nebo ve filmu. Film mě hodně láká, zatím mám za sebou dva poloamatérský snímky Život Není Krásný a Jehovova Pomsta (oba možno zhlédnout na YouTube–pozn. red.)a rád bych se někdy v budoucnu pustil i do něčeho většího. Zatím sbírám zkušenosti a kontakty. V pubertě jsem vytvořil celkem populární sérii počítačovejch her Život Není Krásný. No a teď kromě muziky ještě vytvářím Martyho frky.

*Kdy tě napadlo začít kreslit vtipy?

Bylo to z nudy ve škole – kreslil jsem si po sešitech. Šlo jen o takovou blbost pro pobavení kámošů – no a teď mám na Facebooku přes 50 tisíc fanoušků a vyšla mi druhá knížka, která je k dostání ve většině knihkupectví.

*Věnuješ se ještě i vývoji her?

Teď předěláváme moji sérii adventur Život Není Krásný pro mobily. Zatim je venku jenom první díl, ale chystáme i další. Programování už se nevěnuju, ale možná ještě pomůžu něco navrhnout – teď s těma mobilníma technologiema se mi zase vlila herní krev do žil.

*Jak bys ty sám popsal Martina Pohla? A rozdíl mezi ním a postavou Řezníka?

Je to kretén – napůl Bulhar a napůl indián. Tam, kde je, tak se ztrácej věci. Řezník bez masky neexistuje.

*Máš partnerku? Co říká na humbuk, který teď kolem tebe je?

Mám harém asi čtyř ženskejch ve svym sklepě, který krmím jenom rybíma hlavama a pomejema. Všechny mě milujou.

*Jak dlouho jste spolu?

Šest let.

*Plánujete společné bydlení, svatbu nebo děti?

Plánujeme založit chovnou stanici dětí a ty pak prodávat na orgány a se staršíma hybridama uzavírat sňatky. Díky za rozhovor, zdravím babičku do Šluknova!

Jak jeho vyřazení ze Slavíků kometují čeští zpěváci?

Richard Krajčo

Richard Krajčo

„Nechtěl bych, aby moje děti poslouchaly Řezníka. Ať si svou tvorbu dělá, jak uzná za vhodné, ať burcuje fanoušky, aby mu posílali hlasy a on vytěžil peněžní odměnu. Svoboda jeho slova ale končí tam, kde začíná svoboda toho druhého. A ta moje mi říká sorry, ale tohle ne," komentoval Richard Krajčo vyřazení Řezníka na Facebooku.

Tomáš Klus

Tomáš Klus

„Myšlenku ankety popularity nadále považuji za skvělou, ale musí ji začít brát vážně i lidi, co na Slavíky chodí. Někdo, kdo se ohání morálkou, ji sám nedodržuje," prohlásil Tomáš Klus, když se rozhodl vrátit své Slavíky, aby podpořil vyloučeného kolegu. Dodal, že se ankety už nezúčastní.

Petr Janda

Petr Janda

„Podpořil jsem pořadatele Slavíků, protože nechápu, proč by měl někdo podporovat takový hovado. To, co prezentuje, je hnus," tvrdí Petr Janda.

Matěj Ruppert

Matěj Ruppert

„Dávám tak najevo svůj nesouhlas s jednáním pořadatelů. Spatřuji v jejich kroku nebezpečí. Nikdo by totiž neměl diktovat, co se v kultuře smí a co ne. Je to stejné, jako kdyby ve Spojených státech odmítli dát Oscara herci, který hraje masového vraha," Matěj Ruppert.

Kdo je rapper Řezník

Rapper řezník je hudebník, pod jehož přezdívkou se ukrývá Martin Pohl, rodák z Rumburka. Pozdvižení vzbudil při letošním předávání cen Český slavík, kde měl vyhrát kategorii „Hvězda internetu", ale organizátoři ho z ankety vyloučili a cenu dali dalšímu v pořadí, rapperovi Johnny Machette. Řezník byl vyloučen, protože se podle nich v textech svých písní vulgárním způsobem vyjadřuje na adresu vybraných skupin obyvatel, explicitně zobrazuje násilí a užívání návykových látek.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů