Šíp.deník.cz

Renč podrazil Adamce, vzal Sanitku

Filip Renč se na natáčení další Sanitky těší
Filip Renč se na natáčení další Sanitky těší
Zdroj: Šíp
Sdílej článek:

Podraz jako hrom! Tak vnímají rozhodnutí Filipa Renče (44) vzít nabídku na natáčení druhé řady seriálu Sanitka jeho bývalé hvězdy i původní režisér Jiří Adamec. Renč totiž ještě nedávno tvrdil, že by podobnou nabídku s ohledem na Adamce nikdy nepřijal!

„Nemám slov! Nechal jsem na tom seriálu kus života, takže nemohu říct, že by mě to rozhodnutí nemrzelo,“ neskrýval svou zlobu tvůrce legendární první řady Sanitky Jiří Adamec.

A i přes pocit zrady nechtěl hledat důvody, proč jeho mladší kolega nakonec změnil názor. „Jeho změnu chování opravdu raději odmítám komentovat,“ uvedl Adamec s tím, že mu rozhodnutí Renče za ztrátu dobrého vychování nestojí.

To Renč si nový kšeft pochvaluje. „Látka od pana Hubače je velmi dobrá a nabídka je pro mě velká výzva. Chci se přiblížit kvalitě seriálu, který načal Jiří Hubač s panem Adamcem před 25 lety, a pokusím se v tom pokračovat,“ plánuje režisér, který jen nedávno ukončil vztah s moderátorkou Kristinou Kloubkovou.

Adamec změnu Renčova rozhodnutí odmítá komentovat.

A Renč má i vysvětlení pro svou nečekanou změnu názoru. „Nabídku jsem poprvé odmítl, protože se seriálem začal výborně Jiří Adamec. Producenti se rozhodli, že má seriál dělat jiný režisér, a nabídli mi tu látku i podruhé. Kdybych ji nepřijal, tak se domnívám, že bych ji nedělal ani já, ani pan Adamec,“ řekl.

Jasno zatím není v tom, kdo z původního ansámblu opět zazáří na obrazovkách. Není totiž tajemstvím, že většina původních herců byla připravena se role vzdát v případě, že by se režie chopil někdo jiný než Adamec.

Možné problémy si zřejmě uvědomuje i produkce, ačkoli se zatím k otázkám hereckého obsazení vyjadřuje dost mlhavě. „Herce teprve budeme oslovovat. Byli bychom rádi, kdyby původní osazenstvo hrálo i v pokračování. Kdyby ne, budeme situaci řešit individuálně,“ říká k tomu producent seriálu a majitel práv Ján Kováčik.

Kdo bude v seriálu?

Většina představitelů hlavních rolí prozatím vyjádřila svou loajalitu s režisérem Adamcem. Jen Jaromír Hanzlík říká, že se rozhodne podle kvality scénáře.

(jn)

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů