Šíp.deník.cz

Roman Šebrle: O vlásek unikl smrti!

Slavný sportovec má svou rodinu díky obrovské tragédii.
Slavný sportovec má svou rodinu díky obrovské tragédii.
Zdroj: Šíp
Sdílej článek:

Příběh, který napsal sám osud! Hlavní role? Desetibojař Roman Šebrle (36) ajeho manželka Eva. Snad každý by si představil, že se jeden znašich nejúspěšnějších sportovců seznámil se svou ženou třeba vkavárně či během sportovního klání. Opak je pravdou, oba manžele spojila smrt!

Slavný sportovec na událost dodnes nemůže zapomenout. „Byl to nejhorší zážitek mého života. Byl rok 1997 abohužel jsme se rozhodli jet na soustředění do Vysokých Tater. Byli jsme tam já, Tomáš Dvořák, Kamil Damašek aDavid Nykodým. Kluci tam jezdili každý rok,“ vzpomíná na svou 13. komnatu Šebrle, který během chvilky přišel osvé přátele azískal lásku na celý život.

„Rozhodli jsme se, že pojedeme mým autem. Měl jsem vézt Davida aKamila aTomáš jel se svou rodinou vlastním autem. Týden před odjezdem mi ale přestalo jezdit auto, takže jsem zavolal Kamilovi, aby vzal svoje. Ke konci soustředění chtěli kluci jet na túru. Tomáš se vymluvil, nejspíš se mu nechtělo, ajá jsem si taky vymyslel nějaký důvod, proč nemůžu jet. Kluci tak přibrali ještě Martina Šimůnka avprvní zatáčce to nezvládli,“ pokračuje Šebrle, který byl na místě nehody jako první, ato, co viděl, nikdy vživotě nezapomene. „Martin sDavidem byli mrtví, Kamil Damašek se zachránil, ale už nikdy nemohl sportovat. Byl to strašný zážitek. Hodně nepříjemné,“ vzpomíná desetibojař.

Roman Šebrle.

Ajak se vůbec Roman sEvou dali dohromady? „Roman nebyl kamarád mého přítele Martina. Jemu umřel nejlepší kamarád David amně přítel. Bylo to pro mě velmi špatné období. Musela jsem chodit do školy, nemyslelo mi to ana stadionu na trénincích se se mnou nikdo nebavil. Všichni se báli, aby neřekli něco špatně. Jen Roman si se mnou dokázal povídat. Zpočátku se mi ani nelíbil, nebyl můj typ. Ale vzplanula ztoho láska,“ vzpomíná Šebrleho žena Eva, která je dodnes ve styku sMartinovu maminkou, ukteré dlouho po jeho smrti žila. „Když jsem se sEvou začal stýkat, bydlela ujeho maminky. Bál jsem se tam chodit. Jednou jsem se tam odhodlal, seznámil jsem se sní azjistil jsem, že to je fantastická ženská,“ dodává Šebrle, který se nikdy nesmíří svědomím, že měl sedět vautě, ve kterém zahynuli jeho přátelé.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů