Šíp.deník.cz

Vyrobte si vlastní roušku proti koronaviru: Nejlepší návod i s videem!

Koronavirus v Česku je od včerejška realita. Mapa koronaviru totiž od neděle ukazuje také 3 nakažéné z naší republiky. Nejpalčivější otázka: Jak teď sehnat roušky pro rodinu, když jsou všechny vyprodané? Máme pro vás návod na výrobu vaší vlastní.

1 / 13
Domácí roušky na boj s koronavirem, které doporučuje vláda v Hong Kongu.

Celý národ už dávno propadl panice a dělal si moudře zásoby. Kdo byl v posledních dnech nakoupit, nejspíš ví, o čem je řeč!

Češi začali hromadně skupovat trvanlivé potraviny a to na měsíce dopředu. Zásoby jako na válku si udělala většina domácností a tak v hypermarketech dnes neseženete rýži, mouku, či konzervy.

Stav paniky je podle odborníků přehnaný. Nedostatek roušek, respirátorů, či dezinfekcí je ale nutno nějak řešit. Jak se ochránit, pokud jste nestihli koupit potřebné pomůcky?

Roušky jsou tématem číslo jedna.

KoronavirusZdroj: Profimedia

Jestli patříte mezi ty, kterým se nepovedlo sehnat ochranné roušky, které aktivně brání před nákazou koronavirem, možná teď propadáte panice. Zbytečně. Ještě pořád je možnost něco dělat. Ačkoli odborníci dávají najevo pochyby o účinnosti podomácku vyrobených masek, vláda v Hong Kongu vydala oficiální video s návodem, jak na výrobu roušky, která by měla pomoct.

Češi vzali obchody útokem. Covid-19 už je i v naší republice.

KoronavirusZdroj: Profimedia

Podle lékařů je důležitým faktorem ochrany pravidelná hygiena rukou,bylo by proto hloupé spoléhat jen na to, že vás před koronavirem ochrání samotná rouška. Je potřeba zohlednit další věci, snížit riziko nákazy rozhodně pomůže i vyhýbání frekventovaným místům, stejně jako držet se alespoň 3 metry od každého, kdo je viditelně nachlazený.

V Číně i Japonsku je výroba domácích roušek hit.

KoronavirusZdroj: Profimedia

V Číně a Japonsku, kde je aktuálně největší počet nakažených, se stala domácí výroba roušek hitem sociálních sítí. Kutílci se předvádí, kdo vyrobí nejvíce účinnou a originální ochranu proti viru.

Podobnou cestou se vydala i vláda v Hong Kongu. Její video sice sklidilo na internetu posměch, přesto se ale najdou tisíce lidí, co si podle něj doma vyrábí roušku a doufají v to, že je zachrání před nákazou.

Panika v obchodech zatím vedla k prý dočasnému nedostatku některého zboží.

KoronavirusZdroj: Profimedia

Roušky se teď budou hodit víc než kdy jindy.

KoronavirusZdroj: Profimedia

Lidé skupují zásoby potravin ve velkém.

KoronavirusZdroj: Profimedia

Podoba koronaviru pod mikroskopem.

KoronavirusZdroj: Profimedia

Návod vlády Hong Kongu, jak na výrobu roušky.

Zdroj: Youtube
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů