Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více

Saša Rašilov o Vandě Hybnerové: Když vztah funguje, jde to i v práci samo

Zdroj: TV Nova
Sdílej článek:

Ve středu večer nás čeká už třetí díl seriálu Dokonalý svět z prostředí luxusního módního magazínu. Na konci minulého dílu jsme překvapivě přišli o Vojtu Dyka, který coby módní stylista Oskar neunesl vyhazov a spáchal sebevraždu. Ale nebojte, mladý herec v seriálu nekončí. Ještě ho uvidíme, coby dobrého ducha mladičké Marie, která nastoupila jako asistentka a v prostředí excentrických osobností ze světa vysoké módy si připadá jak Alenka v říši divů… V seriálu si důležité role zahrála i dlouholetá herecká manželská dvojice Saša Rašilov a Vanda Hybnerová. Rašilov hraje Davida, ředitele vydavatelství, vzdělaného, pohledného a kultivovaného chlapíka, který se ale rád poslouchá, nosí luxusní obleky, potrpí si na drahé boty, dobré restaurace, kvalitní vína a exkluzivní partnerky, při jejichž výběru nemívá však příliš šťastnou ruku. Zato Vanda Hybnerová má v seriálu tak zvaný protiúkol: Její ředitelka inzerce Olga Krutvorová, které všichni říkají Kruťanda, je přísná a nekompromisní, její život ovládají čísla. Má svůj styl, s nímž ale není spokojená. Často bývá upjatá a úzkoprsá. Když už náhodou dá najevo svou ženskost, zpravidla volí laciné prvoplánové triky. A navíc v minulosti zažila s Davidem románek, takže je ještě ke všemu zhrzená… Jak se manželům spolu hrálo a co řekli o svých rolích?

Saša Rašilov: Ženy jsou lstivé a cíleně s námi manipulují

Jaký váš David vlastně je?

Extrovertní, velmi kontaktní, s ničím se neskrývá, a čím víc ho vidíte, tím méně se v něm vyznáte a víte o něm minimum. Otevření lidé o sobě vysílají nejméně zpráv o tom, jací ve skutečnosti jsou. Je to maska.

Ve vztahu k ženám mi připadá spíš jako lovná zvěř, než jako lovec…

V dnešním světě módy, módního byznysu a časopisů už je mužský a ženský element vyrovnaný, nebo spíš v něm ženská síla převažuje. Takže se tu projevuje skutečnost, která je normální i v běžném životě, akorát ženy jsou lstivé, a tak ji dokážou velmi dobře maskovat: Pokud má muž pocit, že je to on, kdo o všem rozhoduje a řídí situaci, je to v pořádku a je dobré nechat ho při tom. I když ve skutečnosti je s námi naprosto cíleně manipulováno.

S těmi seriálovými taky?

Jistě a myslím, že tenhle moment by mohl být lákavý pro divačky. V Dokonalém světě nejsou ženy oběťmi intrik, nevěr, materiálních a finančních starostí, čekající, kam se mužský svět pohne a kterým směrem s nimi hodí. Tady demonstrativně ukazují svou sílu a sebevědomí, což je hezké a sympatické.

Saša Rašilov hraje v sriálu Dokonalý svět ředitele vydavatelství Davida, který vypadá jako neškodný, milý a nenápadný chlápek, ale jeho duše skrývá netušené hloubky.

Při natáčení jste zažil i horké chvilky, běhat Pařížskou ulicí v nátělníku a trenýrkách asi nebylo příjemné.

No to byla věc! I když tento druh exhibicionismu, který má jádro v humoru či recesi, je mi mnohem bližší než zcela vážná, dusná erotika. Nebylo to nic moc, ale Pařížskou ulicí naštěstí chodí hlavně turisté, a někteří byli navíc naprosto neteční. Druhou mou podmínkou byly sluneční brýle, kterými jsem se od začátku jistil. Chtěl jsem se alespoň částečně vyhnout očnímu kontaktu, který je v takových okamžicích nejtěžší. Ale mám pocit, že jsme natočili verze i bez brýlí, a netuším, která byla nakonec použita. Byla to velká legrace. Pokud někdo tvrdí, že nemá předsudky vůči homosexuálům, měl by být na mém místě. Tahle zkušenost mě prověřila. Kdyby si politikové napsali své výroky na cedulku, pověsili si ji na prsa a prošli s ní po Národní třídě tam a zpátky, snadno by si prověřili, jestli si za svými slovy opravdu stojí.

V Dokonalém světě jsou vykresleny výrazné ženské typy, většinou velmi suverénní a razantní. Nenahánějí vám trochu strach?

Dnes už jsem schopen trvat na tom, že z žádného typu žen na mě panika nepadá. Ale není to tak úplně pravda. Když žena trpí určitou nejistotou a pochybnostmi a nestydí se za ně, zvládám to lépe než přehnané sebevědomí, s kterým dál už nejde nic moc dělat. Nezbývá už místo pro dialog, jen každý sám za sebe předvádí, na jakých pozicích stojí. To je zbytečné.

Co vám dalo při natáčení nejvíc zabrat?

Všechny dialogy, ty jsou prostě herecky mnohem těžší než hromadné scény. Bylo s nimi hodně práce a režisér Vít Karas byl rozhodně na svém místě. Je to mladý perfekcionista s obrovským potenciálem, který by měl podle mého názoru okamžitě točit film. Je skvělé, když se dělá seriál s takovými ambicemi, jako má on. Prostě nikomu nic neodpustil, ani sám sobě. Když měl sebemenší pochybnost, nechal nás scénu opakovat znovu a znovu jenom proto, aby měl jistotu, že opravdu zkusil všechno. Aby bylo pak z čeho vybírat.

Jaké to bylo, když vaše manželka Vanda Hybnerová hrála vaši zhrzenou milenku Kruťandu?

Už jsme spolu hráli leccos, takže na tom nic výjimečného neshledávám. Je to profesionální záležitost. Při společné práci je potřeba vytvořit si jakási pravidla, aby partneři vůči sobě neotupěli, nebo naopak nereagovali přecitlivěle. Když vztah funguje, tak to jde i v práci samo.

Dokonalý svět je hodně o módě, která se týká především žen. Vás taky stále převlékali?

Ano, ale jsem na to zvyklý, protože občas moderuji akce, takže oblek se pro mě stal montérkami. Nikdy jsem ale do něj nevrostl tak, že bych se v něm pohyboval i v civilu. Zato Vanda byla pro mě výjimečná. Šatičky, vysoké podpatky a vůbec celý outlook je v tomto projektu pro moji ženu zcela netypický, protože má ráda pohodlí. Míval jsem z toho leckdy až pomstychtivou radost.

Dokonalý svět vás vymydlil, oholil, ostříhal… Nešlo vám to chvílemi na nervy?

Spíš po skončení nastala deziluze, když se po sedmi měsících ráno vzbudíte a nikdo u vás nestojí s čistými ponožtičkami, v kuchyni nesedí žádná paní, která vás udělá svěžího a krásného…

Kdybyste si musel vybrat novou profesi, zvolil byste raději svět vysoké módy, nebo redakci módního časopisu?

Módu, protože je tvůrčí. To mě baví víc než být na straně diváka, pozorovatele či hodnotitele. Kdyby mi ďábel nabídl, že mi splní jakékoli přání, řekl bych: Udělej mě slavným módním fotografem! To jsou bohové a modelky se točí kolem nich. Krásní muži, kteří jsou pak s těmi modelkami na fotografiích, zdaleka nemají takový vliv jako ti na druhé straně objektivu.

Vanda Hybnerová: Lodičky na podpatku jsou mučící středověký nástroj

Dokonalý svět vás oblékl do elegantních kostýmků a lodiček s jehlovými podpatky, což není právě váš oblíbený styl. Jak jste se cítila?

Jsem herečka, pro kterou je kostým a maska, tím myslím líčení a účes, hodně podstatná. Definitivní podobu jsme s návrhářkou řešily Kruťandě přímo na tělo. Je ve všem můj absolutní opak, upjatá, puntičkářská a šik. Boty, ve kterých jsem točila, se podobaly mučícímu nástroji ze středověku. Po skončení natáčení jsem domů většinou odcházela bosa s jemnými výkřiky.

Sledujete módní trendy a chodíte občas na módní přehlídky?

Nesleduju a nechodím. Ne ze zásady, ale pro to, že ke svým šatům mám citový vztah, a pokud si něco oblíbím, nosím to léta. V zásadě, až na bouřlivou rebelskou pubertu, kdy jsem nosila bundu, ušitou z pytlíků od mlíka, jsem konzervativní. Celý život nosím stejně neučesané vlasy, mám ráda modrou a černou a preferuju kombinaci džíny, triko, svetr… prostě nuda.

Který model byste si klidně pořídila?

To byl model, který jsem měla jen pro jeden natáčecí den. Točila se veliká módní přehlídka a Kruťanda se snažila sbalit hlavního šéfa v podání pana Kukury. Jedinkrát jsem měla i jiný účes a nikdo mě na place nepoznával.

Vanda Hybnerová hraje v sriálu Dokonalý svět upjatou ředitelku inzerce, které nikdo neřekne jinak než Kruťanda

Kolik času jste musela obětovat v maskérně a kostymérně?

Vzhledem k tomu, že se jedná o dokonalý svět, tak i naše líčení a vlasy musely být dokonalé. Moje milovaná maskérka Martinka se mnou měla hodně práce. Natáčení někdy začínalo i kolem páté ráno, a když den před tím máte představení v divadle a naspíte nějaké čtyři hodiny, tak on ten obličej ráno nevypadá úplně jako vy. No a Martinka měla na zrcadle fotografie a za hodinu byla z oteklého mandarína přísná Kruťanda. Je to veliká magie… Díky ní mě lidé v civilu moc nepoznávají. Zdám se jim nějak povědomá. Nedávno mě jedem muž přesvědčoval, že jsem prodávala v Kroměříži v drogerii..

Dokážete být v civilu stejně rázná a nekompromisní jako Olga?

Rázná ano, nebo spíš důsledná, ale kompromisy dělám neustále… jak v profesi, tak v soukromí. Jen se s věkem mění mantinely.

Olga jako ředitelka inzerce převádí vše na peníze a své profesi opravdu rozumí. Jste v životě stejně dobrá ekonomka jako ona?

To je největší absurdita. Nejsem schopná pomoct v matematice dceři, která je v šesté třídě. S matikou jsem se rozloučila ve druháku na střední škole a už ji nikdy nechci potkat. Nechápu ani trojčlenku, takže některé Olžiny výroky jsem opakovala jako cizí jazyk. Umím spočítat, kolik balíků sena sní kůň za zimu, když na týden má jeden. Ale i na to potřebuju papír a tužku.

Co je vám na ní sympatické, a která její vlastnost vám naopak vadí?

Mám na ní ráda to, že je trapná, a tím snad trochu komická. Chtěla jsem, aby byla k smíchu, přestože to scénář nevyžadoval. A nejvíc nesympatické je to, jaká je kariéristka. Jde tzv. přes mrtvoly, takový typ lidí mi je z duše odporný.

Kdybyste si musela vybrat, pracovala byste raději v módním světě, nebo v redakci?

Studovala jsem fotografii a teď po letech jsem se k ní vrátila. Zahájili jsme život takového malého divadelního fotoateliéru. Převlékáme lidi do divadelních, dobových kostýmů a vyrábíme dobové fotografie. Tahle zvláštní travestie lidi moc baví a mě baví předělat kolemjdoucí paní s nákupní taškou na kněžnu z Čechova. Takže bych si určitě vybrala tu módu, která dělá z obyčejných lidí něco výjimečného, byť jen na chvíli.

Zažila jste během natáčení nějaké horké chvilky?

Horké chvilky byly když v halách, kde jsme točili, bylo hluboko pod nulou a my předstírali přetopené kanceláře. A pak ještě jeden veliký monolog v angličtině, kterou nevládnu zrovna nejlépe, a zrovna točil první den pan Kukura. Cha, to jsem byla zpocená až na…

Která postava vám byla nejbližší a kterou byste v reálu určitě nechtěla potkat?

Nejbližší mi byla moje postava, žila jsem s ní déle než půl roku a po té době jsem byla ráda, že s ní končím a už ji nepotkám.

(zdroj: TV Nova)

(zdroj: bulvar.cz)

Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Rubriky

Celebrity Zábava a video Cestování Příběhy a události Móda a zdraví Láska a vztahy

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů