Šíp.deník.cz

Hana Zagorová je stále se Štefanem Margitou: Pěvec k její urně denně mluví

4 fotografií 4
Štefan Margita a Hana Zagorová
Štefan Margita a Hana Zagorová
Zdroj: Profimedia
Hana Zagorová a Štefan Margita byli nerozluční. Manželé spolu prožili dlouhých třicet let. Fanoušci na Haničku písničku nezapomínají.
Sdílej článek:

Úmrtí Hany Zagorové bylo nejtěžší hlavně pro jejího manželka Štěfana Margitu, který po boku zpěvačky strávil krásných 30 let. S jejím odchodem na věčnost se stále zcela nesmířil. Operní pěvec přiznal, že má urnu s ostatky Haničky stále doma a denně si s ní povídá. 

Když se vloni v srpnu objevila zpráva o tom, že zpěvačka Hana Zagorová zemřela, snad nikdo tomu zpočátku nemohl uvěřit. Královna české pop music si během své kariéry získala srdce mnohých, a tak její úmrtí představovalo obrovskou ztrátu. Hlavně ale pro jejího manžela Štefana Margitu, který Haničku dlouhých 30 let bezmezně miloval. 

Srdce se stále hojí

Štefan Margita se s odchodem Haničky do hvězdného nebe těžce vypořádával. Je jasné, že se taková rána hojí pomalu a pravděpodobně se zcela nezacelí nikdy. Operní pěvec však prozradil, co mu nejvíce pomáhá. „Hanku mám pořád doma v urně. A nestydím se za to. Ráno vstanu, jdu k ní, povídáme si a pořád to tak bude, i když budu Hanku ukládat,” uvedl Margita v rozhovoru v pořadu Blízká setkání

„Když ti někdo v životě dá to nejkrásnější jeden rok, tak je člověk vděčný. Ale 30 let! Na to se nedá zapomenout a jsem jí za to strašně vděčný. Pomáhala mi ve všem a jsem šťastný, že jsem ji poznal,” dodal ještě.

Smutné poslední chvíle

Hana Zagorová zemřela 26. srpna 2022 ve věku 75 let. Od mladí trpěla onemocněním krve, v roce 2020 prodělala koronavirus s těžkým průběhem a následně se potýkala s postcovidovým syndromem. 

Štefan Margita se před časem v pořadu Showtime rozpovídal o tom, jak vypadaly poslední dny Hany Zagorové, a přiznal, že tehdy musel zahrát své nejhorší životní představení. Přestože on i lékaři věděli, že se blíží konec, musel své manželce lhát, aby o ničem nevěděla a nepropadala strachu. „Ptala se a já jí říkal, že výsledky má lepší. Uklidnilo ji to. Také to, že jí posílali nové písničky na desku. A mluvili jsme o koncertu v O2 areně,” vyprávěl zdrcený zpěvák. „Hodně spala, chudinka. Strašné je, že sedíte vedle milované osoby a víte, že třeba zítra už nebude. To je katastrofa na to čekat. To, že nemůžu pomoct, byl pro mě ten nejhorší moment. Nikomu to nepřeju,” prohlásil po úmrtí Hany Zagorové. 

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů