Šíp.deník.cz

Štěpán Kozub o drsné šikaně: Mlátili mě, okrádali a topili v potoce

4 fotografií 4
Štěpán Kozub
Štěpán Kozub
Zdroj: Profimedia
Štěpán Kozub jde z role do role Herec neměl jednoduché dětství Kozub patří mezi nejobsazovanější herce své generace
Sdílej článek:

Štěpán Kozub patří k nejúspěšnějším hercům své generace a jeho sláva neustále stoupá. Stand-up komikovi se nedávno podařilo vyprodat O2 arenu a aktuálně září hned v několika filmech. Málokdo ale ví, že má za sebou Kozub temnou minulost a v soukromí prožil velice těžká období.

Štěpán Kozub ještě neoslavil ani třicáté narozeniny, jeho kariéru mu ale můžou závidět i o generace starší kolegové z branže. I když se herci a bavičovi nyní daří, v dětství to rozhodně neměl jednoduché.

Jako malý trpěl astmatem a kvůli diagnóze se s rodiči přestěhoval z Bohumína do Javorníku. Štěpána navíc už od útlého věku trápila obezita, dokonce vážil přes sto kilogramů. 

"S odstupem času považuji své rodiče za rodiče z nebe. Maminka byla vždycky velmi starostlivý pečovatelský typ a tatínek byl pro mě vzor opravdového chlapa. Dlouho nemohli mít dítě, dělali pro to snad všechno a po několika letech snažení jsem se pak narodil já," svěřil se Kozub v pořadu 13. komnata. Kvůli svému vzhledu byl prý často terčem posměchu a do kolektivu spolužáku moc nezapadal. 

Vytvořil jsem si svůj svět

"Nesportoval jsem, nehrál jsem s klukama fotbal, nic. Můj vzhled byl nakonec v jednu dobu i důvodem docela drsné šikany. Nechápal jsem ve svých deseti letech, proč mě starší spolužáci bezdůvodně mlátí, nebo proč na mě někde čekají a kradou mi věci, topí mě cestou ze školy v potoce a podobně. To se dělo běžně. A já vůbec nevěděl, co s tím mám dělat," zavzpomínal Štěpán Kozub těžké časy.

"Nechtěl jsem pak moc chodit mezi děti a vytvořil jsem si tak trochu svůj svět, kde jsem si vymýšlel různé příběhy. Ty jsem pak vyprávěl některým spolužákům a oni jim věřili. Zjistil jsem tehdy, že mě baví, když mám posluchače," dodal sympaťák.

Ve svých patnácti letech vážil Štěpán kolem 120 kilogramů. "Ve škole byly předměty jako balet, step, tanec a podobně. Když jsem si v druhém ročníku uvědomil, že jedinou překážkou na mé cestě je mé tělo, začal jsem se na to vědomě zaměřovat. Běhal jsem a cvičil. Za rok jsem zhubl 35 kilo," prozradil mladý talent, jak se přebytečných kil zbavil. Nakonec ale hubnutí došlo až k extrému a Kozub začal mít problémy s příjmem potravy. "Cítil jsem se výborně. Akorát jsem se kolem svých osmnácti let dostal až na samotnou hranu anorexie, protože jsem nad sebou tehdy trochu ztratil nadhled. Měl jsem asi 62 kilo," přiznal Kozub. 

Kromě těžkého dospívání navíc ve dvaceti letech přišel o svého milovaného tatínka. Z životních lekcí si ale Štěpán Kozub vzal jen to nejlepší a dnes je z něj silný jedinec, kterého jen tak něco nepoloží. 

Kozubovi se podařilo na střední škole výrazně zhubnout 

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů