Šíp.deník.cz

Smrt Světlany v Ulici: Tereza Bebarová promluvila o svém konci v seriálu

V nekonečném seriálu Ulice se Tereza Bebarová coby Ukrajinka Světlana objevovala od jeho úplných počátků. Letos je to přesně patnáct let, co se seriál vysílá. Jak herečka vzpomíná na čas strávený na place a jak vnímá svůj nedobrovolný odchod z Ulice?

1 / 10
Tereza Bebarová

Seriálu Ulice obětovala herečka Tereza Bebarová s přestávkami patnáct let svého života. Její postava Ukrajinky Světlany se hned od začátku těšila mezi diváky velké oblibě a stejně tak tomu bylo doposud. Začátkem letošního roku však přišla pro herečku drsná zpráva. Producenti jí totiž oznámili, že v seriálu končí. S odstupem času ale herečka věří, že se to zkrátka stát mělo.

„Vnímám to jako osud. Možná jsem tam byla trochu víc let, než jsem tam měla být. Dnes si říkám, že jsem možná mohla odejít z projektu sama a třeba bych se některým věcem věnovala dřív,” nechala se představitelka Světlany slyšet v rozhovoru pro extra.cz.

Tereza Bebarová strávila v Ulici dlouhých 15 let.

Herečka Tereza BebarováZdroj: Deník / Martin Divíšek

Z kolegů se stali kamarádi

Jedním z důvodů, proč v seriálu vydržela patnáct let, byli hlavně její kolegové, se kterými se na place pravidelně vídala a se kterými si skvěle rozuměla. „Měla jsem moc ráda lidi, s kterými jsme točili. Jsem konzervativní typ, vytvořila jsem si tam takovou svou druhou rodinu. Chodila jsem tam vlastně za svými známými, viděla jsem je ráda. Navíc celý měsíc člověk neviděl jen ty samé tváře, některé se měnily. Točilo se totiž s různými štáby. Časem se z toho stala rutina, ale přesto bylo natáčení pestré,” odpovídala na otázku redakce Extra, jak bojovala proti tomu, aby po určité době nechodila na plac s odporem.

„Mám tam pár lidí, které kdykoli ráda uvidím a přivítám ve svém domě. Se spoustou lidí tam jsme navázali bližší vztah, což je dáno tím, že jsme byli v těsném kontaktu, například s maskérkami Dádou a Luckou se vídáme často a mám je moc ráda. Jsou tam bezva lidi ve štábu i mimo něj. Nedávno jsme si volaly s Jarkou Obermaierovou, s Vaškem Svobodou jsme kolegové v divadle, takže se vídáme. Nic moc se nezměnilo,” promluvila herečka o přátelstvích, která vznikla během jejího působení v seriálu.

Populární mezi ukrajinským publikem

Ukrajinský přízvuk, který ztvárnění postavy Světlany vyžadovalo, zvládla herečka na výbornou. Diváci, kteří herečku v té době tolik neznali, by dokonce neřekli, že není rodilá Ukrajinka učící se češtinu. „Mám hudební sluch, takže jsem ho snadno pochytila. V životě jsem se například setkala s ukrajinskou režisérkou Oxanou Meleškinou nebo herečkou Lilian Malkinou a dalšími lidmi z Východu, od kterých jsem přízvuk velice rychle chytala. Už na základní škole mi třídní učitelka říkala, že mám v ruštině dobrý přízvuk,” vysvětlovala Tereza Bebarová redakci Extra, co stálo za jejim perfektním přednesem.

Díky tomu se dostala do povědomí diváků z Ukrajiny, kteří žijí v Česku a seriál sledovali. „Ukrajinská komunita se mě ptala, odkud přesně jsem. Mezi Ukrajinci jsem měla spoustu sympatizantů, takže jsem sem tam dostala něco přednostně. V jedné vegetariánské restauraci mi paní z Ukrajiny vždy dala něco navíc a zdravila mě už z dálky. Je to velké ocenění mé práce, že mě brali i rodilí mluvčí,” mluvila Tereza nadšeně o přístupu fanoušků.

Diváci, kteří ji před působením v Ulici neznali, si mysleli, že je Ukrajinka.

Herečka Tereza BebarováZdroj: Deník / Martin Divíšek

Nejnáročnější scéna v Ulici

V rozhovoru pro Extra se herečka rozpovídala i o nejtěžší scéně, kterou si musela během natáčení seriálu Ulice projít. Dodnes na ni nevzpomíná v dobrém. „Nepříjemné a až trapné pro nás bylo, když jsme s Václavem Svobodou, představitelem Lumíra, s nímž jsme do té doby byli komická dvojice, měli natáčet znásilnění. Ani jeden z nás takové scény nemusíme. Bylo třeba zatnout zuby a udělat to,” nechala se slyšet. 

Emočně náročná mohla být i hereččina poslední scéna. Nakonec ji však Tereza ani točit nemusela. „Chodit do práce s vědomím, že budete točit vlastní odchod, vás nepotěší. Ale kvůli koronaviru se to nakonec vyřešilo samo, natočili to už beze mě, protože mi skončila smlouva,” svěřila se.

Na place se Tereza velmi spřátelila s Jaroslavou Obermaierovou. Tu odchod její kolegyně velmi mrzí.

Herečka Jaroslava Obermaierová usedla ve Zruči nad Sázavou do křesla pro hosta.Zdroj: Stanislav Tomášek

Smrt Světlany

Tereza Bebarová žila dle svých slov v bláhovém pocitu, že je vše fajn, že se dle domluvy, kterou měla s vedením, může částečně stáhnout, aby se mohla více věnovat své rodině. Pak ale přišel šok, producenti se totiž rozhodli nechat postavu Světlany zemřít. „V tu chvíli, kdy to člověk nečeká a kdy mi po patnácti letech natáčení ani nikdo neřekl, že je nějaký problém a rovnou se to vyřešilo mým odchodem, to bylo nepříjemné,” mluvila Tereza Bebarová o svém nečekaném odchodu ze seriálu.

Kreativní producentka uvedla, že odchod Světlany ze seriálu souvisí právě s hereččiným přáním zmenšit obsah své role, což vedlo k neudržitelnosti dějové linky. „Je možné, že to byl ten důvod. Ale když má někdo s něčím nějaký problém, tak je třeba, aby komunikoval, aby mi jasně řekli, že se něco děje, a to se nestalo. A když nikdo nekomunikuje a všichni se tváří tak, jako že je vše v pořádku, nemůžete nic udělat,” odpovídala Tereza na otázku, jak to podle ní celé bylo.

„Dostala jsem kytku, a tak jsem si myslela, že mě jdou přemlouvat, abych začala víc natáčet. Už jsem si v duchu říkala, že si budu muset najít nějakou tu paní na hlídání. A pak přišla informace, že Světlanu nechají umřít. Po takovém zážitku je člověk vytržen do úplně jiné reality, což je ale nakonec moc dobře. Je třeba se rychle vzpamatovat, najít novou energii a říct si, že přijdou zajímavější a lepší nabídky,” shrnula Tereza situaci pro Extra.

O práci nemá nouzi

Tereza Bebarová tak přišla o svou roli v seriálu Ulice, bez práce však rozhodně nezůstává. Od začátku prázdnin natáčí vlastní pořad Čas na TE.BE, který se vysílá na stanici Mňam TV a Hobbty TV, má smlouvu na knihu a rýsuje se jí talk show.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů