Šíp.deník.cz

Pašeračka Tereza Hlůšková: 3. výročí v base byl horor. Bez vody i elektřiny!

Pašeračka Tereza Hlůšková oslavila smutné výročí, přesně před třemi lety ji zadrželi na letišti v Láhauru s téměř devíti kilogramy heroinu. "Oslava" ve vězení navíc probíhala velice ponuře, došlo k nečekanému výpadku proudu a elektřiny.

1 / 12
Tereza Hlůšková

Tereza Hlůšková už prožila tři dlouhé roky v pákistánském vězení. Desátého ledna 2018 ji zadrželi celníci a našli u ní v kufru 8,8 kilogramů čistého heroinu.

Soud Hlůškovou poslal na osm let a osm měsíců natvrdo do tamní věznice, proti čemuž se ihned odvolala. Problém je v tom, že se Češka dodnes nedočkala odvolacího řízení.

Již třikrát došlo k odložení případu pašeračky a zatím není jisté, kdy se čtvrtého termínu dočká. Ve vězení tak oslavila další smutné výročí, které navíc připomínalo scénu z hororu.

Hlůšková možná bude muset odsedět celý trest.

Tereza HlůškováZdroj: Profimedia

Tereza Hlůšková zažila další hrůzný den. Už samotný pobyt v Láhaurské věznici rozhodně není žádný luxus. V létě zde panují nesnesitelná vedra a v zimě naopak zase teploty v celách klesají tak nízko, že pro zadržené je nejcennější dar teplá deka.

Tentokrát pro změnu došlo v sobotu večer v Pákistánu k masivním výpadkům elektřiny a bez proudu skončila na celou noc také věznice, ve které si Tereza odpykává svůj trest.

Informaci sdělil Blesku novinář Alí Aršád. Proud prý vypadl krátce před půl dvanáctou v sobotu večer a obnoven byl až další den dopoledne!

Hlůšková je prý už smířená i s horší variantou svého příběhu.

Tereza HlůškováZdroj: Profimedia

"Ve vězení došla voda, což způsobilo, že ona i další zadržené měly problémy se umýt. Tereza strávila v temnotě celou noc a nemohla kvůli výpadku proudu spát a následující den dostala pozdě snídani," popsal Alí Aršád výše zmíněnému webu.

Tereza Hlůšková sice stále věří, že se nakonec dostane domů předčasně, zároveň ale ve svém nedávném dopise napsala, že je smířená i s možností odsedět si svůj trest v plné výši.

"Chci říct, že každý dělá chyby, což je sice klišé, ale něco na tom je. Já se ze svých chyb poučila, změnila jsem se a nemůžu se dočkat domů. Jestli to bude příští rok, nebo za zbývajících pět let, nevím," tvrdí smířeně pašeračka. Jak její případ dopadne a zda se nad ní místní soudce nakonec slituje, to ukáží až příští měsíce.

Ještě vloni věřila, že bude na Vánoce doma s rodinou.

'Celý den jen leží na posteli a dokonce se přestala zajímat i o synka své spoluvězeňkyně,' popsal Blesku zástupce Terezy její aktuální rozpoložení. Jak se bude situace s pandemií vyvíjet zatím nikdo nedokáže odhadnout.Zdroj: Profimedia.cz

Na soud může čekat další týdny i měsíce.

Česká pašeračka nemá u pákistánského soudu zrovna nejlepší jméno a žalobce pro ni usiluje o co nejvyšší trest. Zatím ale Hlůšková stále čeká na svůj odvolací proces, který dodnes neproběhl.Zdroj: Profimedia.cz

Třetí výročí prožila v cele bez elektřiny a bez možnosti se umýt.

Jedno je ale jasné, kauze Hlůškové to rozhodně nepomůže, a nejspíš bude muset další měsíce čekat a užírat se v cele…Zdroj: Profimedia.cz

Tereza stále doufá, že se domů dostane dřív.

Kromě omezení styku s ostatními přestala Tereza také jíst veškerou vězeňskou stravu a nechává si nosit vlastní od svého právníka Alího Aršáda!Zdroj: Profimedia.cz

Její osud je v rukách pákistánských soudců.

Přitom právě přátelství ostatních žen bylo pro českou pašeračku jedna z věcí, která ji držela nad vodou. Toho se ale vyděšená Hlůšková zřekla, zdraví je prý přednější.Zdroj: Profimedia.cz

Zdroj: Česká televize
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů