Šíp.deník.cz

Dagmar Veškrnová Havla ihned učarovala: Ten si ji pak vzal i na pokyn manželky

5 fotografií 5
Václav Havel a Dagmar Havlová
Václav Havel a Dagmar Havlová
Zdroj: Profimedia
Václav Havel a Dagmar Havlová se do sebe prakticky ihned zamilovali. Manželka Olga mu románky tolerovala. Po smrti Olgy se Václav havel a Dagmar Vaškrnová vzali. Veřejnost se na ně zpočátku dívala skrz prsty.
Sdílej článek:

První český prezident Václav Havel měl vždy slabost pro ženy. Jen dvě z nich jej ale dokázaly okouzlit natolik, že si je vzal. První byla Olga Havlová. Jejich manželství mělo ovšem od idylky poměrně dost daleko. I proto se ostatně zamiloval do herečky Dagmar Veškrnové, kterou si posléze vzal. Olga totiž nechtěla, aby byl sám. 

Nikdy nebylo žádným tajemstvím, že si Václav Havel užíval přízně žen a své první manželce Olze nebyl nijak zvlášť věrný. A sama Olga o tom věděla a románky mu tolerovala. „Na Václavovi není nejstrašnější, že má svoje ženský, ale že mi o nich musí hned povědět,” svěřila se kdysi podle Aha! Olga Havlová. Jejich vztah byl tak pro veřejnost zvláštní. I přes různé problémy se ale milovali. 

Okouzlující herečka

Havlovy románky ale nikdy nebyly nijak vážné. Až do doby, než se na večírku v divadle Semafor seznámil s okouzlující herečkou Dagmar Veškrnovou. Představil je Jiří Suchý. A Havlovi se ihned v očích objevila jiskra. Havel svou manželku však nechtěl opouštět, a tak s Veškrnovou nemohl udržovat oficiální vztah. Pak ale zasáhla krutá ruka osudu. Olga Havlová onemocněla a její stav byl velmi vážný. 

Nechtěla, aby byl manžel sám

Olga Havlová si sama dobře uvědomovala, že se její zdravotní stav zhoršuje a že jí už nezbývá mnoho dní. A myslela přitom hlavně na manžela. Nechtěla totiž, aby po její smrti zůstal sám, a přála si, aby se znovu naplno zamiloval a měl po svém boku milující ženu. A tak se po smrti Olgy Havlové Václav Havel s Dagmar Veškrnovou oženil. Veřejnost se na dvojici ovšem dívala skrz prsty. 

„Nastoupila jsem po velmi oblíbené paní Olze na její místo. A to lidi nadzdvihlo ze židle, ale zároveň si asi neuvědomili, že člověku je smutno o samotě a padesátiletý člověk ještě chce žít s láskou. Láska je dar a je zázrak, když nás potká,” prohlásila před lety podle Blesku Dagmar Havlová v jednom dokumentu.

„Napřed jsem to považovala za nespravedlivé a velkou křivdu, hrozně jsem se tím trápila a nespala jsem,” popsala herečka své těžké chvíle. Nakonec si na ni ale všichni zvykli a přijmuli ji jako svou první dámu a nástupkyni Olgy Havlové. 

Po skončení prezidentského období se ale Dagmar Havlové ulevilo. Sám její manžel tvrdil, že role první dámy pro ni nebyla zcela naplňující. Následně s manželem žili poklidným životem až do roku 2011, kdy Václav Havel zemřel. Jeho manželka byla po jeho boku až do poslední chvíle. 

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů