Šíp.deník.cz

Vzpomínky na mrtvici: Neuměl jsem se smát politikům, říká Václav Neckář

5 fotografií 5
Václav Neckář s manželkou, o kterou v roce 2015 přišel
Václav Neckář s manželkou, o kterou v roce 2015 přišel
Zdroj: profimedia
Václav Neckář se dával po mrtvici dlouho dohromady Václav Neckář se vrátil na výslunní písní Půlnoční Václav Neckář se na dlouhá léta s Helenou rozkmotřil Václav Neckář a jeho milovaná manželka
Sdílej článek:

Je tomu už dvacet, kdy postihla oblíbeného českého zpěváka Václava Neckáře mozková příhoda. Stalo se tomu, když řídil auto, může tedy být rád, že přežil. Ale i tak to neměl snadné, musel se znovu učit mluvit, trápila ho i paměť. Nepamatoval si ani jeden svůj text.

Psal se rok 2002 a zpěvák Václav Neckář řídil automobil z Prahy do Litoměřic. Vedle něj seděl mladší bratr a četl si noviny.

"Komentoval jsem různé politiky a čekal jsem na jeho smích, reakci, ale žádná nepřišla. Když jsem se ho zeptal, odpověděl, že neví,“ vzpomínal na osudnou chvíli Neckářův mladší bratr Jan v pořadu Povídej

Tomu to přišlo divné, ale dál situaci neřešil. Vše se však zkomplikovalo při vystoupení.

Nesmí vám uniknout

Nebyl schopný přečíst jediný vtip

„Hráli jsme v litoměřickém kulturním domě a já měl vyprávět vtipy. Nebyl jsem však schopen přečíst ani jednu větu. Režisér Jiří Adamec okamžitě poznal, v čem je problém, a poslal nás s Honzou do nemocnice,“ vzpomíná sám Václav.

Ten prodělal mrtvici, podle lékařů lehkou formu. Bohužel však i ta měla pro Neckáře velmi závažné důsledky. Nedal dohromady větu. Bál se, netušil, co bude dál.

„Tehdy mě v Nemocnici Na Homolce navštívil Zdeněk Rytíř a říkal mi, že jsem zpíval německy, rusky a také anglicky, tak mi třeba v paměti něco zůstane. Ale bohužel tam nic nebylo, jen slepá kolej,“ prozradil dále.

Nesmí vám uniknout

Kromě řeči měl i velké problémy s pamětí

Nejen, že měl problémy s řečí, ale také s pamětí. Nepamatoval si žádné texty. Vše se musel učit znovu. Chodil k logopedovi a za třičtvrtě roku se opět naučil složit větu.

„Problém se zvratnými zájmeny či rody mám ale dodnes. Stejně tak i s držením vidličky v levé ruce,“ přiznal Neckář.

Na vrchol se vrátil roku 2011, kdy nazpíval vánoční píseň Půlnoční, která se stala hitem.

„Rezonance od lidí byla obrovská, napříč všemi generacemi,“ doplnil bratr Jan, který se o bratra staral v době covidu. Nyní chystají společné turné a prý se máme na co těšit.

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů