Šíp.deník.cz

Před rokem zemřel Václav Postránecký: Jaké bylo jeho největší přání?

Už je tomu rok, co do nebe odešel Václav Postránecký. Na televizních obrazovkách i divadelních prknech ho postrádají herci i fanoušci. Rakovině jícnu podlehl loni 7. května.

1 / 10
Václav Postránecký

Václav Postránecký se proslavil v komedii S tebou mě baví svět a od té doby šel z role do role. Veřejnost si ho zapamatovala i jako Bedřicha Pavlíčka ze seriálu Vinaři nebo Jana Krejzu ze seriálu Krejzovi. Později ho nahradil Oldřich Navrátil, jelikož zdravotní stav Postráneckého už byl velmi špatný.

„Oldřich Navrátil je trochu jiný herec než já, ale mně se líbí a vážím si ho. Stejně jako jeho nabídky, že budu-li se chtít vrátit, okamžitě odstoupí. Držím mu palce,“ uvedl Václav Postránecký pro web novinky.cz.

Václav Postránecký svůj boj s nemocí prohrál

Václav Postránecký svůj boj s nemocí prohrál.Zdroj: Profimedia

„Václav Postránecký mě za sebe navrhl, čehož si velmi vážím, protože mu nemoc nedovolila pokračovat,“ prohlásil samotný Navrátil. Postráneckého nahradil také v pořadu pro kutily. „Žádný dramaturgický zásah v tom nebyl. Jen se vymyslelo, že otec Jan Krejza (hlavní hrdina seriálu) jako bude uvádět Receptář,“ vysvětlil herec pro Právo.

„Hledat můj odlitek je marná snaha. A nahraditelný je každý. Teď za mě v Národním divadle zaskakují také dost odlišní kolegové. A zbořilo se Národní?“ tázal se Postránecký před svou smrtí, když se za Navrátila přimlouval.

Rodina pro něj byla vším

Václav Postránecký dnesZdroj: Šíp

Byl vášnivým vinařem

Václav PostráneckýZdroj: archiv

Rakovinu do poslední chvíle přede všemi tajil. Věděla o tom jen jeho rodina. „Onemocněl před rokem rakovinou jícnu, na kterou byl operován, ale bohužel po zákroku nemoc začala metastázovat do celého těla,“ svěřila se loni Blesku manželka Helena.

„A přestože byl velmi statečný, tak tohle už v jeho silách nebylo možné porazit,“ podotkla. Herec zemřel v domě v Říčanech. „Cítím se tady skvěle. Jako kluk jsem sem jezdil ze Strašnic, kde jsme bydleli, na kole. To je skoro sedmdesát let,“ říkával Postránecký.

Zemřel v kruhu nejbližších

Václav Postránecký se na spolupráci s Landovským už teď těší.Zdroj: Šíp

Do poslední chvíle se o něj starala jeho žena Helena, se kterou byl přes 50 let. Zlatou svatbu oslavili před třemi lety. Měli spolu syna Viléma a dceru Lucii. Postránecký byl zároveň také dvojnásobným dědečkem a rodina pro něj byla vším.

Jestli bylo něco Postráneckého přání, bylo to vydechnout v přítomnosti svých nejbližších. „Všichni jsme, celá rodina, moc šťastni, že se mu tímto splnilo jeho velké a vůbec poslední přání. Zemřel doma v klidu a obklopen celou svou rodinou, kterou v životě stavěl nade vše,“ dodala Helena Postránecká.

Václav Postránecký se svými přáteli

(zleva) Lubomír Lipský, Václav Postránecký Zdroj: herminapress

Byl pro každou legraci

Poblahopřát přišel Krampolovi i Václav Postránecký.Zdroj: Šíp/Tilen Vajt

Všichni na něj vzpomínají v dobrém

Václav PostráneckýZdroj: Šíp

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů