Šíp.deník.cz

Vladimír Polívka se nebojí ničeho: Kvůli roli udělal z několika lidí hlupáky

4 fotografií 4
Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
Zdroj: Profimedia
Mnozí se shodují, že Jan Polívka se ze všech dětí Bolka Polívky svému otci nejvíce podobá. Nejmladší syn, František Antonín (vlevo), se věnuje hudbě. Jan Polívka zase basketbalu. Ve stopách otce jde jen nejstarší Vladimír.
Sdílej článek:

Populární herec Vladimír Polívka má na svém kontě mnoho významných rolí, díky kterým se dostal do povědomí široké veřejnosti a zajistil si zajímavé pracovní nabídky. Za jeho úspěchy ale rozhodně nestojí jen sympatická tvář, do svých rolí dává naprosto vše. A leckdy se na ně připravuje dost netradičním způsobem. 

Vladimír Polívka, syn Bolka Polívky, momentálně patří k nejtalentovanějším a zároveň nejobsazovanějším českým hercům. Diváky si získal jak svou tváří, tak svým velkým talentem. Ve svých rolích exceluje hlavně proto, že se na ně vždy důkladně připravuje. A rozhodně je hercem, který je kvůli filmu schopen podstoupit leccos. 

Několik lidí uvedl v omyl

V nové epizodě talkshow 7 pádů Honzy Dědka se Vladimír Polívka rozpovídal o tom, jak se například chystal na svou roli ve filmu Místa. Aby se mohl co nejvíc vžít do své role, na několik dní se odstěhoval z Prahy a rozhodl se žít zcela jiným životem. 

„Já jsem byl necelé tři týdny v Ústí nad Labem v pronajaté garsonce. Tam jsem si oblékal oblečení, které se oblékala i ta postava. Pracoval jsem na benzíně každý den a chodil jsem večer do hospody. V té době mě ještě nikdo neznal a bylo to osvobozující. V té hospodě mě znali už jako Adama Šrámka (postava z filmu Místa, pozn. red.) a já jsem jim tam vyprávěl příběhy o tom tátovi z toho filmu. A takhle jsem tam žil,” prozradil Polívka, který se na tři týdny naprosto vžil do své role a vydával se za někoho úplně jiného. 

Vyděsil kolemjdoucího

O několik let později se Vladimír Polívka připravoval na natáčení filmu Srdce na dlani, kde ztvárnil postavu, která je upoutaná na invalidní vozík. A tak ve volném čase sám trénoval jízdu na vozíku. „Jednou jsem takhle jel parkem a tak jsem se přehupoval, až jsem spadl na záda. A šel kolem chlapík se slečnou a začal mě vyděšeně zvedat ze země. A já jsem mu řekl, že to není potřeba, a normálně jsem vstal,” rozesmál celé publikum Vladimír Polívka s tím, že si dotyčný myslel, že je svědkem zázraku. Nakonec mu ale herec vše vysvětlil. 

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů