Šíp.deník.cz

Vydělávejte Instagramem! Kylie Jenner vám poradí, jak na to

Máte hluboko do kapsy, práce od 8-16 vám nevoní, váš šéf je hlupák, vaši kolegové jsou naprosto vymletí a vy si šetříte na nový Playstation 5, který má vyjít příštím rokem? Zkuste se stát instagramovým influencerem, jako nejmladší miliardářka světa Kylie Jenner.

1 / 9
Instagramoví influenceři

Instagram hýbe světem, ovládá naše životy, nenechá nás spát ani bdít, pořád se tam musíme koukat, chceme vědět, co dělají naši přátelé, kde jsou naše oblíbené celebrity, s kým chodí náš ex (to ale nedělejte), chceme srovnávat náš život s životy ostatních a zjistit, co mají za práci, že jsou každý týden někde na pláži, v drahém hotelu, luxusní restauraci a denně na Stories přemýšlejí, zda si koupit spíše černou kabelku od Chanelu, nebo norkový kožich od Versaceho. Nakonec mají obojí. Vítejte ve světě instagramových "influencerů", jejichž leaderem je Kylie Jenner, nejmladší z členu Kardashianů. Kolik si vydělá za jeden příspěvek a co udělat proto, abyste se stali její českou obdobou?

Jediným příspěvkěm vydělá víc než vy za celý život

Make up dělá divy, že? Kylie Jenner, dámy a pánovéíZdroj: profimedia

Ačkoliv se letos Kylie nestala nejlépe placenou celebritou, vévodí žebříčku nejlépe placených osobností na Instagramu. Za jeden jediný příspěvek, v němž je rozmazané logo Coca-coly, zubní pasty Signal nebo skoro zakryté logo BMW, dostane 1.2 milionů dolarů. V přepočtu na naše penízky skoro 28 miliónů korun.


Loni si za jediný příspěvek účtovala "jenom" 1 milion dolarů, po obálce časopisu Forbes, kde jsme se dozvěděli, že je nejmladší "self-made" miliardářkou, poupravila ceník. její instagramový profil čítá 144 milionů odběratelů, závratné číslo tvoří zhruba 90 % fanoušků ve věku 8-14 let, kteří se snadno nechají ovlivnit.

Tajemství jejího úspěchu

Na druhém místě se umístila královna make upů Kylie Jenner, která svými malovátky vydělala 170 milionů dolarů (3.8 mld. kč)Zdroj: profimedia

Jaké je její tajemství a je možné dosáhnout podobné částky? Kylie Jenner je na očích veřejnosti prakticky od narození, s rodinnou show Keeping Up With The Kardashians si už jako malá holka s tenkými rty vytvořila jméno, opravdu slavnou začala být ve chvíli, kdy začala upravovat neduhy na své vizáži a naplnila tělo botoxem. 


Po této proměně v pouhých 18 letech začala v rodinné garáži míchat barvičky a vytvářet vlastní značku rtěnek, řasenek a pudrů. Za tři roky se svými výrobky a vlivem na sociálních sítích stala nejmladší miliardářkou na světě a překonala tak Zuckeberga. Tajemství tedy zní: Abyste byli stejně úspěšní jako Kylie Jenner, musí vaše starší sestra mít na internetu uniklou sex tape.

Jak se stát influencerem

Jirka Král je jedním z největších influencerů Česka.Zdroj: Instagram


Ale teď vážně. Stát se influencerem a vydělávat si na živobytí přidáváním selfies na sociální sítě je opravdu těžká práce, v níž uspěje tak 1 % účastníků. Samotným Instagramem to nikam nedotáhnete a nejste-li něčím unikátní, vtipní, nesvlékáte se na internetu, nehrajete profesionálně Minecraft, a nejlépe všechno dohromady, šance, že si jednou fotkou vyděláte alespoň na plechovku piva je malá.

Českých rádoby influencerů máme na scéně spoustu, většina se jimi stala natáčením videí na Youtube, účinkováním v talentových soutěžích či psaním vtipných blogů a příspěvků na internet. Odrazových můstků je nespočet, je důležité skočit ze správného a doufat, že nespadnete na beton. Dneska jsou influencery i lidé bez talentu,šanci má tedy opravdu každý.

Co jedí influenceři v Česku?

Zdroj: Soňa Broulíková
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů