Šíp.deník.cz

Zlomená Čaputová i Janda s manželkou: Poslední rozloučení s Miro Žbirkou

5 fotografií 5
Pohřeb Miro Žbirky/Zuzana Čaputová
Pohřeb Miro Žbirky/Zuzana Čaputová
Zdroj: Profimedia
Pohřeb Miro Žbirky/Dalibor Janda nechtěl být focen Pohřeb Miro Žbirky/Dovnitř mohli jen zvaní hosté Pohřeb Miro Žbirky/Přišlo nespočet přátel Pohřeb Miro Žbirky/hosté
Sdílej článek:

Poslední rozloučení s Miroslavem Žbirkou začalo. Do pohřební síně v pražském strašnickém krematoriu dorazily desítky známých zesnulé hvězdy. Už před obřadem ale bylo jasné, že někteří přátelé zpěváka nedorazí.

Miroslav Žbirka patřil k největším osobnostem české i slovenské pop music a jeho náhlá smrt zarmoutila tisíce lidí u nás, i v rodné zemi zpěváka. Žbirka podlehl zápalu plic, jeho tělo už nedokázalo s nemocí bojovat.

Rozloučení s Mekym Žbirkou začalo dnes ve 14:00 hodin v pražském strašnickém krematoriu. Zúčastnit se ho mohou vzhledem k pandemickým opatřením pouze zvaní hosté.

Rodina zesnulého zpěváka ale myslela i na fanoušky, a proto mají příchozí možnost zhlédnout obřad díky obrazovkám, které jsou umístěné před obřadní síní. Žbirka si prý svůj pohřeb naplánoval do posledního detailu a pověřil svou manželku Kateřinu, aby vše uspořádala dle jeho přání.

Pohřeb Miro Žbirky/Zuzana Čaputová v davuPohřeb Miro Žbirky/Zuzana Čaputová v davuZdroj: Profimedia

Gombitová se omluvila, zdraví jí nedovolilo dorazit

Pár dní před pohřbem se omluvila Marika Gombitová. Zpěvačka se s Mekym setkala v kapele Modus a později spolu nahráli několik úspěšných duetů. Kariéru Gombitové pak zásadně ovlivnila nehoda, která ji upoutala na invalidní vozík.

Kvůli zdravotním problémům a pandemické situaci nakonec kamarádka a kolegyně Žbirky nedorazí. "S hlubokým žalem a nekonečným smutkem v srdci se s Tebou loučím, drahý Meky. Je mi velmi líto, že Tě v pátek s Tvými nejbližšími nedoprovodím na poslední cestě, ale Ty nejlépe víš, že mi to můj zdravotní stav v této těžké době neumožňuje. Sbohem, drahý Meky, necháváš mě tu samotnou bloudit v slepých uličkách," napsala Gombitová na Facebooku.

První fanoušci ke strašnickému krematoriu dnes dorazili už několik hodin před začátkem obřadu. Před síní se mohli zapsat do kondolenční knihy. 

Pohřeb Miro Žbirky/Petr Janda s manželkou AlicíPohřeb Miro Žbirky/Petr Janda s manželkou AlicíZdroj: Profimedia

Na obřad přijela slovenská prezidentka

Už podruhé tento týden dorazila do Čech slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. O její účasti na pohřbu se spekulovalo do poslední chvilky, nakonec si ale smuteční obřad nenechala ujít.

Jakmile skončila úvodní řeč, začaly se síní strašnického obřadu linout melodie největších hitů Miroslava Žbirky. Po písni Co bolí to prebolí zazněla Balada o poľných vtákoch a hosté museli tasit své kapesníky. Následoval dlouhý potlesk, který přítomní věnovali zesnulému zpěvákovi.

Venku před strašnickým krematoriem sledovaly na obrazovkách obřad desítky fanoušků Mira Žbirky. Budiž zpěvákovi země lehká.

Lidé měli možnost sledovat pohřeb Mira Žbirky také on-line

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů