Šíp.deník.cz

Zemřel herec Zdeněk Dolanský: Kolegové mu na sociálních sítích vzdali hold

Hvězdné nebe pláče. Dabér a herec Zdeněk Dolanský zemřel. Zprávu o jeho smrti na sociálních sítích sdíleli jeho synové Jan a Jiří. Pod příspěvkem se ihned začaly hromadit komentáře a kondolence. Upřímnou soustrast rodině popřála i spousta známých osobností.

1 / 8
Zdeněk Dolanský

Filmové příznivce a český šoubyznys zaskočila zpráva o úmrtí herce Zdeňka Dolanského, který zemřel 20. října 2020 v osmašedesáti letech. O den později informovali veřejnosti jeho synové Jan a Jiří prostřednictvím sociálním sítí. 

„Náš táta, Zdenka Dolanský, včera odpoledne odešel. Všem, kdo jste se ozvali, moc děkujeme, a vy všichni, kdo jste ho měli rádi, vzpoměňte na něj a dejte si něco dobrého. Pokud bude možné uspořádat alespoň malou akci například ve spolupráci s Městskými divadly pražskými, ozveme se,” napsal na sociální síť syn Jiří.

Zdeněk Dolanský (na fotografii vlevo) se věnoval převážně divadlu

Zdeněk DolanskýZdroj: profimedia.cz

Zdeněk Dolanský se věnoval převážně divadelní tvorbě a dabingu. U filmu moc příležitostí nedostal, často se ale objevoval v nejrůznějších televizních seriálech. Zahrál si například v kriminálkách Policie Modrava, Kriminálka Anděl či Četnických humoreskách. Objevil se také v Ordinaci v růžové zahradě. 

Spousta příznivců i hereckých kolegů se ihned po zveřejnění smutné zprávy rozhodla pozůstalé podpořit slovy útěchy a kondolencemi. „Upřímnou soustrast, Honzo, tobě i celé rodině. Měl jsem Zdendu rád a dám si na něj dnes panáka,” napsal ke zprávě herec Karel Zima. Zdrcený a zprávou zaskočený David Matásek napsal do komentářů pouhé „Ne!”. 

Synej Zdeňka Dolanského je herec Jan Dolanský

Lenka Vlasáková a Jan DolanskýZdroj: Šíp

Zdeněk Dolanský se objevoval v různých televizních seriálech

Zdeněk DolanskýZdroj: Česká televize

Herec David Matásek nemohl zprávě uvěřit

Herec David Matásek nesměl chybět ani v šestém pokračování oblíbené série s názvem Jak básníci čekají na zázrak. Zdroj: Bioscop

Upřímnou soustrast rodině popřál například i Karel Zima

Karel Zima: Vždycky fascinovaly koně pode mnou, ať už to bylo auto, či motorka, prostě něco, za co se dalo vzít do rukou nebo do nohou.Zdroj: Deník/ Zbyněk Pecák

Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů