Šíp.deník.cz

Zdeněk Troška prozradil, jestli už CHYSTÁ čtvrté pokračování komedie BABOVŘESKY!

20 fotografií 20
Zdeněk Troška
Zdeněk Troška
Zdroj: archiv
V Česku začalo natáčení komedie Babovřesky 3. Natáčení komedie Babovřesky 3. Natáčení komedie Babovřesky 3. Natáčení komedie Babovřesky 3.
Sdílej článek:

Do kin právě vstupuje třetí pokračování letní komedie Babovřesky a diváci jsou určitě zvědaví, jestli v tomhle roce natočí Zdeněk Troška i čtvrté pokračování. 

Babovřesky 3 vznikaly letos v létě jak v jižních Čechách, tak v Turecku. Záběry právě od moře jistě diváky v kinech rozesmějí, protože „babovřeské BBC", jak přezdíváme univerzální drbnu Horáčkovou a jejích šest kolegyň, uvidí diváci ve velmi netradičním pojetí.

„Při natáčení právě těchto scén jsme si všichni užili opravdu velkou legraci a speciálně na tohle se mohou milovníci Babovřesek těšit. Celá zápletka, do které vstoupí i některé nové postavy a některé se vrátí, bude ale také opět velmi zajímavá, napínavá a úsměvná. Chceme diváky pobavit, chceme, aby si odpočinuli od každodenních starostí. No a někteří se v tom možná zase poznají," míní Zdeněk Troška.

V Babovřeskách 3 se kromě jiných znovu objeví cikánka Aranka (Lucie Bílá), která se svým početným příbuzenstvem přijde na faru pokřtít své 11. dítě. Zatímco u zápisu ke křtu byl mladý, nesmělý farář Šoustal, teď narazí na nerudného velebníčka Zbigniewa Krapuščinskeho a bude hodně veselo. Troška totiž do scénáře zakomponoval i skupinu romských dam, která přijde pokřtít dítě. Kolegyně Aranky vzešly z konkurzu.

Připravovat se Lucie Bílá prý nijak zvlášť nemusela. „Vždyť já takové role hraju pořád a hraju je ráda. A jsem Zdeňkovi vděčná, že mi zavolal, protože mu můžu poděkovat za to, co pro diváky dělá, moc si ho vážím. Točí krásné filmy a pohádky, má neskutečný cit pro přírodu a pro laskavé příběhy." řekla Lucie Bílá.

Jak ale bude všechno dál? Bude třetí díl pravdu tím posledním, nebo si v létě herci budou muset udělat čas na další natáčení? 

"Jsem rozhodně zastánce čísla tři. Tři byly Slunce i Kameňáky v mé režii a troje budou i Babovřesky. A i kdyby byl film sebeúspěšnější, na čtvrté pokračování mě nikdo neukecá. Vždycky říkám, že nedělám žádný umělecký hlubokomyslný film plný psychologických ponorů do hrdinovy rozervané duše. Takových snímků je hodně, já chci pobavit něčím, co je Čechům vlastní. Film žije a padá s divákem, a pokud film nemá diváky, tak není. Já nechci dělat filmy pro kino osamělého diváka. To je mrhání časem, energií i penězi. Naším cílem je opět sdělit, že díky svému humoru a švejkovskému pohledu na svět nikdy nezahyneme. A jak říká dědek Venda v Babovřeskách 3, ´přežili jsme Rakousko, přežijeme i Brusel´, a to je pravda," řekl Zdeněk Troška. 

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů