Šíp.deník.cz

Zemřelá herečka Krhutová (†47): Spadla z koně, dohromady se dávala rok!

Je to teprve pár dní, co zemřela herečka Daniela Krhutová. Umělkyni mohli znát diváci ze seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo z pohádky Marie Růžička, kde před lety ztvárnila hlavní roli. V pouhých sedmačtyřiceti letech podlehla vážné nemoci. V minulosti už jí přitom o život jednou šlo, když spadla z koně.

1 / 13
Daniela Krhutová

„Zesnula v pátek 16. října 2020 po dlouhé nemoci ve věku 47 let,“ píše se na parte, které zveřejnila na svém Facebooku moderátorka Eva Decastelo. Televizní diváci mohli Danielu Krhutovou znát ze seriálů jako Ordinace v růžové zahradě nebo Hraběnky.

Krhutová debutovala ve filmu Ten můj tam má spolužáka v roce 1990. Hlavní úlohu ztvárnila v pohádce Marie Růžička v roce 1994, která ji proslavila. Kromě herectví měla i jednu další vášeň – koně. S láskou o tom psala na svých oficiálních webových stránkách.

Koně Daniela milovala

Daniela KrhutováZdroj: profimedia.cz

„Ve volném čase jsem se téměř denně věnovala svému ukrajinskému hřebci Vichr a posléze ještě velkopolské kobylce Dunia, se kterými jsem prožila mnoho nádherných chvil,“ píše se na stránkách. Na Císařském ostrově v Troji dokonce dokázala osedlat zlobivého koně. Po jeho zkrocení ale nastal okamžik, který jí změnil život.

„Časem se zdálo, že mě začal respektovat. A tak jsem udělala tu chybu, kterou by jezdec udělat neměl. Po tréninku jsem si vyndala nohy ze třmenů, koukla na hodinky a začala přemýšlet, co všechno ještě ten den stihnu. Bum, bác - a celý rok byl jinak,“ popsala dle Blesku hrůzný zážitek Krhutová.

Volný čas věnovala jezdectví

Daniela KrhutováZdroj: Profimedia

Po pádu na zem byla několik minut v bezvědomí, krvácelo jí do mozku a měla vyražený dech. Sanitka ji okamžitě odvezla do nemocnice. Když otevřela oči, viděla nad sebou lékaře.

„Měla jsem pocit, že shůry sestoupil muž v bílém a udělal na mě ‚Ty,ty, ty! Nejsi jen sama pro sebe, ale i pro ostatní lidi‘. Ale také to mohl být jen záchranář s injekcí,“ svěřila se s tím, že zažila cosi nadpozemského. Ze všeho se pak dávala dohromady celý rok.

Zemřela po dlouhé nemoci

Daniela KrhutováZdroj: profimedia.cz

Už se nemohla věnovat stejným činnostem jako do té doby, a tak začala žít klidnějším životem. Malovala obrazy a relaxovala. Když se její zranění zlepšilo, začala uvažovat, že zase nasedne na koně. Obavy ale měla veliké.

Před první jízdou po roce se jí opět stalo něco nepříjemného. „Ještě před nasednutím mě Tristan v boxu chňapl za opasek a třískl se mnou o stěnu. Sesunula jsem se do slámy - a pak teprve přišel strach,“ vyprávěla Krhutová.

S koňmi má i pár nepříjemných zážitků

Daniela KrhutováZdroj: profimedia.cz

„Nasedala jsem pěkně vystrašená. Celou hodinu jsem odjezdila s vytřeštěnýma očima. Ale bylo dobře, že jsem to zvládla!“ zaradovala se herečka. Kromě herectví jste mohli Krhutovou znát jako moderátorku pod pseudonymem Dania. Moderovala na TV Óčko hudební pořad Breakout a Showbiz.

Ráda malovala a nechávala se malovat

Daniela KrhutováZdroj: Profimedia

Moderovala pod pseudonymem Dania

Daniela KrhutováZdroj: Profimedia

Jako Dania moderovala pořad Breakout na TV Óčko

Zdroj: Youtube
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů