Šíp.deník.cz

Zpěvák Josef Zíma je VĚZNĚM VE VLASTNÍM BYTĚ! Zdraví ho přestalo poslouchat

Oblíbený zpěvák Josef Zíma už není nejmladší, ale stále se držel, byl plný energie a nezapomínal na své fanoušky. Jenže zdraví nikdo z nás neovlivní a devadesátka na krku už je prostě znát. I když by tak rád zase řádil na vystoupeních, ohromné zdravotní komplikace ho upoutaly na lůžko!

1 / 12
Josefa Zímu trápí velké bolesti nohy.

Slavný zpěvák, známý také jako král z pohádky Princezna s hvězdou na čele, vždycky žil pro hudbu a pro své fanoušky Zpěv byl jeho život, rád třeba vystupoval s kolegyní Yvettou Simonou a užíval si, když mohl lidem dělat radost.

Jenže ani on věk nezastaví a zdraví máme jen jedno. Na to, že mu brzy bude devadesát, se měl doposud čile k světu. Jenže bolavá noha si řekla o slovo a teď Josef nemůže chodit ven, protože trpí obrovskými bolestmi.

Hudba jako lék na všechno

Známý dechovkář je zpět! Překonal nemoc a vrátil se do života.Zdroj: Archiv

On se ale nevzdává. I když to s ním vypadá zle a každé další zranění by mohlo být osudové, Josef prostě nechce být ten, co prostě bude čekat na smrt. I když už ho možná mnozí odepsali, on sní o tom, že bude ještě vystupovat.

Jen se teď musí soustředit na léčbu. Nesmí nikam chodit, má takové domácí vězení, aby se mu ta noha nezhoršila. A tím ohromně trpí – že nemůže ven a mezi své fanoušky. Hudba je, která ho po celá léta, i po smrti milované ženy, držela nad vodou.

Na rady doktorů nedbá!

Přeskočila mezi kolegy jiskra?Zdroj: Profimedia.cz

„Kvůli bolestivému onemocnění tepny na pravé noze moc nevycházím, ale léčím se. Belhám se na kontroly, chci se uzdravit. Zatím se to moc nedaří, ale nestěžuju si,“ prozradil časopisu Sedmička legendární dechovkový král.

Dokonce už měl nasmlouvané i nějaké vystoupení. Nedal na rady lékařů ani rodiny, aby nic neuspěchal, prostě chtěl ukázat, že on na to ještě má. Že by se snad bál, že ho jeho fandové opustí a zapomenou? To je dost velká utopie, on je žijící legenda.

Bez vystoupení by prostě umřel.

Josef má na Simonu jen slova chvály.Zdroj: Profimedia.cz

„Pořadatelé mi vycházejí vstříc, tak si to vystoupení vlastně odsedím,“ snaží se věci zlehčovat, ale přesto o něj lidi, kteří ho mají rádi, strachují, aby nic neuspěchal a nakonec se mu ta noha už nikdy neuzdravila. To by se pak stal nedobrovolný vězeň ve vlastním bytě.

„Vzhledem ke svému věku zpívám hlavně pro důchodce, ale také si mě chodí poslechnout i mladší. Jsem rád, že lidi na moje vystoupení chodí, bez styku s publikem bych tu možná ani nebyl,“ přiznal Zíma.

Běhání jako životní styl

Josef Zíma si při chůzi pomáhá hůlkou.Zdroj: Šíp PLUS

Je až s podivem, co s člověkem udělá stáří. Josef byl vždycky vyznavačem zdravého životního stylu, především miloval běhání. Sám rád často a kdekoliv běhal. A dnes na to už může jen ve vzpomínkách myslet, jaká to byla svoboda, když zdraví sloužilo.

„Běhal jsem, a rád. S nadsázkou mohu říct, že jsem se důsledně držel hesla sportem k trvalé invaliditě,“ směje se zpěvák. A tak trochu se mu to vyplnilo. I když se nevzdává a svou nohu se snaží dát do kupy. Snad se mu to pod dohledem odborníků konečně podaří.

Nad vodou ho také drží kolegyně Yvetta Simonová, která kolegu často navštěvuje a hodně spolu zpívali.

Kolegové mají k sobě hodně blízko.Zdroj: Profimedia.cz

Více zajímavostí ze života celebrit uvidíte v tomto videu:

Zdroj: Šíp
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů