Šíp.deník.cz

Portugalské Algarve: Romantické PLÁŽE na konci Evropy...

5 fotografií 5
Algarve má neskutečný půvab.
Algarve má neskutečný půvab.
Zdroj: Profimedia.cz
Kouzelná marina ve Faru Největší tržiště v oblasti Algarve najdete v Loule a vypadá hodně moderně. Dovedete si představit větší romantiku? Na Praia do Abano se natáčely populární "chobotničky".
Sdílej článek:

Ne, řeč o místě na konci světa být nemůže… Ale o nádherném letovisku na konci Evropy, konkrétně tom jihozápadním, už ano. Algarve je vedle Madeiry a Lisabonu nejvyhledávanějším cílem turistů v Portugalsku. Po bližším seznámení musíme uznat, že oprávněně.

Pláže. To je slovo, okolo kterého se nutně musí točit charakteristika Algarve. V destinaci jsou sice i další místa, která stojí za to vidět, ale pláže hrají prostě prim.

Jedním z takových míst je přímořské město Faro, které má bohatou historii s římskými hradbami jako dominantou a neopakovatelnou atmosférou v křivolakých uličkách, ovšem i u něj je třeba zmínit pláž. Ta nejbližší se nachází zhruba sedm kilometrů od města a tvoří ji písečný poloostrov, na nějž je nutné dostat se přes most. Kde jinde něco podobného máte?

Pláž Dona AnaZdroj: Shutterstock

MOŘSKÝ HRAD

Další specialitkou je Albuferia neboli mořský hrad, který je jedním z největších lákadel oblasti. Přítomné kvalitní restaurace a obchody lákají zejména mladou klientelu z Velké Británie, pro klid je proto potřeba hledat jiné místo.

A pak je tu Lagos (pozor, nezaměňovat s tím nigerijským) a jeho charakteristicky malé až soukromé pláže. Jejich názvy? Batata, Camilo, Dona Ana nebo Pinhão. Kromě dlouhých chvil strávených u vody určitě žádný turista nepohrdne exkurzí po místě, jež je známo jako první, v němž se v rámci starého kontinentu obchodovalo s otroky. Z hlediska historie je smutným faktem to, že po ničivém zemětřesení z 18. století zbyly jen hradby a kousky z kostela Santa Maria.

Na Praia do Abano se natáčely populární 'chobotničky'.Zdroj: Profimedia.cz

ČESKÁ STOPA

Je to sice trochu z ruky (cca tři hodiny jízdy autem mimo Algarve), ale když už na výlet, tak proč ne tam!? Na Praia do Abano se natáčel legendární film pro děti Chobotnice z II. patra a právě záběr, který vidíte na fotografii, si vybaví nejeden dnešní rodič. Zelená a Modrej se k rodině herce Pavla Zedníčka, trávící strastiplnou dovolenou v Portugalsku, dostali právě zde.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů