1/25

Zdroj: koláž: Šíp

Jedna z hlavních postav, která se objevovala od čtvrté série až do konce byla Anita Van Buren. Je to vyšetřovatelka, která přemýšlí velice rychle a dává si věci do souvislostí. Na konci seriálu jí byla diagnostikována rakovina.
Herečka Epatha Merkerson se shlédla v dlouhotrvajících seriálech a po Zákonu a pořádku se přemístila do seriálu z nemocničního prostředí Chicago Med. Hraje i ve filmech, nicméně role Anity pro ni byla stěžejní. Hrála ji 17 let.
Jack McCoy je další postava, která v seriálu trávila 16 sezón. Objevil se ve více než 360 dílech a přinesl s sebou mnohaletou praxi coby státní návladní. Jeho postava má pohnutou minulost, nicméně svou práci dělá dobře.
Herec Sam Waterston je stále ještě čilí chlapík, kterému táhne na 80. V posledních letech se chytil u seriálu Grace a Frankie, ale mimo to hraje spíše ve filmech. Na rok 2018 chystá jednu dokumentaristickou novinku.
Okresním návladním je v seriálu Zákon a pořádek Adam Schiff. A vyjma jednoho dílu se objevil v každé epizodě až do desáté série. Ze seriálu odcházel s tím, že se stěhuje do Afriky.
Roli Adama Schiffa ztvárňoval po deset let Steven Hill. Herec, který v roce 2016 zemřel ve věku 94 let začal hrát již v padesátých letech a ačkoli byl filmově akční přes padesát let, jeho kariéra nečítá příliš velké množství filmů.
Ed Green je jedním z hlavních detektivů, který vyšetřuje nejrůznější vraždy. Mluví třemi jazyky a je vegetarián. Jeho způsob vyšetřování je dost zajímavý a většině jeho kolegů trvá než mu přijdou na chuť.
Roli fešného Eda hrál deset let Jesse L. Martin, který se objevil i v dalších Zákonopořádkových spin offech a poté v seriálu Flash. Je to herec spíše seriálového typu, avšak i v pár filmech se objevil.
Nejčastějším hostem celého seriálu je Dr. Elizabeth Olivet, psycholožka, která vyšetřovatelům pomáhá dostat se do hlavy zločince a prakticky nikdy se nemýlí. Objevuje se v téměř 90 epizodách a její role je takřka nepostradatelná.
Psycholožku Elizabeth si po celých od druhé do dvacáté sezóny zahrála Carolyn McCormick. Její další působení před kamerou je spíše občasné, nenatočila nic zásadního. Objevila se ale i v seriálu odložené případy a zhruba dvaceti filmech s různou tematikou.
Mike Logan se v seriálu držel od prvního dílu až do konce páté sezóny, kdy odešel. Je cholerický detektiv a má poměr s doktorkou Olivet.
Roli Logana ztvárnil Chris Noth, kterého známe jako pana Božského ze Sexu ve městě. V poslední době na něm není božského nic. Je z něj prostě dědula, který hraje v seriálu Dobrá manželka a pár filmech.