1/27

Zdroj: koláž: Šíp

Bob Marley byl prostě pohodář, raggaeman a vyhul. Miloval travku, ale bohužel ho potkala rakovina, která se mu z nohy rozšířila do plic, srdce a zbytku těla. Kdyby ji neměl, mohl být dneska 73-letý stařík a užívat si marjánku někde na louce.
"Mama" Cass Elliot byla americká zpěvačka a herečka známá z kapely Mamas & Papas. I ona zemřela předčasně ve věku pouhých 33 let na infarkt. Také je nutné podotknout, že trpěla značnou nadváhou. Dneska by jí mohlo být 76 let. Kdyby tehdy výrazně zhubla.
Dennis Wilson byl zpěvák a spoluzakladatel kapely The Beach Boys. Jako většina slavných užíval hojně drogy a pil jako Dán. Omylem se utopil pod vlivem těchto veselých látek ve věku 39 let. Dneska by mu bývalo bylo 73.
Král rock'n'rollu Elvis Presley byl na smrt nemocný a neustále do sebe ládoval nějaké prášky. Lékařům věřil více než sobě a kromě toho byl ke konci života extrémně tlustý. Zemřel ve 42 letech na infarkt, který měl zkrátka ze své tloušťky.
Freddie Mercury byl vášnivý milovník a to se mu stalo osudným. Od některého ze svých početných milenců se nakazil HIV a ve 45 letech této zákeřné nemoci podlehl. Dneska mu mohlo být 72 let a mohl mít doma desítky Grammy.
Královna hippies Janis Jopline umřela ve 27 letech, tak jako spousta dalších slavných hvězd, a i příčina byla poměrně snadná. Přehnala to s drogami. Dneska by z ní byla pětasedmdesátiletá babča, která by někde na dvorku brnkala na kytáru a pěla Cry Baby.
Jimi Hendrix legendární geniální kytarista. Jeho tvorba je nezapomenutelná a také zemřel ve 27 letech na předávkování drogami. Sedmdesátá léta byla náročná. Dnes by býval byl pětasedmdesátiletý starý pán, ale kytaru by nejspíš neopustil.
Bouřlivák a básník Jim Morrison zemřel v rizikových 27 letech, když se předávkoval drogami ve vaně. Zůstalo po něm několik nezapomenutelných hitů kapely The Doors. Dneska by to starý šedivý dědula a asi by už těžko tvořil taková díla jako Light My Fire.
Brouk John Lennon zpěvák The Beatles. Byl zastřelen po cestě z nahrávacího studia ve 40 letech. Dneska by mu táhlo na osmdesát a byl by z něj vcelku mírný staříček.
Karen Carpenter byla slavná bubenice a zpěvačka. Bohužel ji dostihla touha po štíhlé postavě a trpěla mentální anorexií. S ní byly spojeny potíže se srdcem, kterým ve svých 32 letech podlehla. Dnes by z ní byla 67 letá babička.
Keith Moon, bubeník britské skupiny The Who. Měl problémy s alkoholem a kombinoval ho často s prášky. Ve 32 letech se předávkoval a umřel. Dneska by mu bylo 71 a byl by vlastně pořád vcelku stejný.
Kurt Cobain legendární zpěvák grungové kapely Nirvana zemřel ve 27 letech. Dodneška se neví zda to byla sebevražda, nebo vražda. Dnes by mu bylo 51 let.
Bobby Darin, americký zpěvák, herec a multiinstrumentalista zemřel předčasně ve věku 37 let při otevřené operaci srdce. Dneska by mu bylo 81 let a vypadal by nějak takhle.