1/41

Zdroj: koláž: Šíp

Lizzy je vnučka Rose, která ji doprovází na loď Brocka Lovetta. Není o ní známo mnoho, jen, že je své babičce na blízku jak jen to jde.
Herečka Suzy Amis je manželka Jamese Camerona. Seznámili se právě díky její roli v Titanicu a v roce 2000 se vzali. Suzy hrála ve zhruba třiceti filmech, ale po svatbě s Cameronem pověsila herectví na hřebík a začala se naplno věnovat rodině.
Brock Lovett je něco jako hledač pokladu. Prahne po nalezení diamantu Srdce oceánu, který měl být na Titanicu. Díky technice objevuje nová fakta o této lodi, která ho fascinuje a také se díky tomu seznamuje s Rose, která mu vypráví svůj příběh.
Bill Paxton není herec velkých rolí, ale i přesto patří ke stálicím filmového nebe. Jeho filmografie je úctyhodná a čítá skoro stovku filmů. Ačkoli do hlavní role se nikdy neprotlačil, své místo má zasloužené. Znát ho můžete třeba z Cameronových Vetřelců.
Thomas Andrews je hlavní konstruktér Titanicu a ví, že není až tak nepotopitelný, jak se o něm tvrdí. Je to dobrosrdečný muž, který je velice laskavý k Rose. Jde ke dnu spolu s Titanicem, protože má pocit, že je jeho vina, že jde loď ke dnu.
Victor Garber je herec, který patří na výsluní již mnoho let. Kromě Titanicu hrál také advokáta v Pravé blondýnce a v mnoha seriálech. Pokud jste fanoušci komiksů, znáte ho z Arrow. Pak hrál také v seriálech Power a Alias.
Tommy je Jackův kamarád, který bohužel plavbu Titanicu nepřežil. Během snažení se o útěk z lodi ho střelí jeden ze stevardů na lodi.
Jasona Barryho můžete znát kromě Titanicu ještě z filmů Šance pro lásku, Valkýra či Maska zrcadla. Jeho filmografie není extra dlouhá, ale jeho obličej je poměrně zapamatovatelný.
Kapitán Edward Smith je kapitán Titanicu. Je to muž, který je bytostně přesvědčen o tom, že tato loď se nemůže nikdy potopit. Bohužel mu Titanic ukáže, že to jde. Jako správný kapitán jde ke dnu s lodí.
Bernarda Hilla kromě Titanicu určitě znáte z Pána prstenů jako krále Théodena a pak také z filmu Gothika, kde hrál s Halle Berry. Má doma 11 Oscarů a syna Gabriela.
Nepotopitelná Molly je vdova, která ráda chodí nákladně oblékaná. Ačkoli patří mezi smetánku, nikterak se neštítí i obyčejných lidí. Je velmi nakloněna Jackovi a věnuje mu oblek po svém synovi. Je to ženština se srdcem na správném místě, mladé lásce přeje
Kariéra Kathy Bates se začala psát již v sedmdesátých letech. Její filmografie je značně působivá. Hrála hlavní roli ve zfilmovaném Kingově Misery nechce zemřít, za kterou si odnesla domů Oscara.
Ruth je namyšlená megera a Rosina matka. Záleží jí jenom a pouze na penězích a postavení. Chce pro svou dceru to nejlepší, ale nepřipouští možnost, že by pro ni to nejlepší mohlo být to, co si zvolí sama.
Herečka Frances Fisher je Britka, která má na kontě více než sto filmů. Ačkoli za žádný nezískala žádné ocenění, je to herečka, která bývá vidět dost často ve filmech i seriálech. Kromě Titanicu jste ji mohli zahlédnout ve filmech Striptýz či Jackie.
Caledon Hockley, neboli Cal je snoubenec Rose. Je to trochu cholerický chlapík se skvělým zázemím. Snob s velkým S a také velkým kontem. Jestli Rose miluje je otázka, rozhodně by jí ale měl rád jako majetek.
Billy Zane v průběhu let ztratil hlavně vlasy. Už to není takový fešák jako dřív, ale to mu neubírá na hereckém talentu. Kromě Titanicu se objevil ve filmu Critters, Návrat do budoucnosti a z těch novějších Zoolander 2 či Sniper.
Rose DeWitt je mladá osmnáctiletá dívka z vyšší společnosti, která má od matky hlavní úkol, dobře se vdát. Je svéhlavá a ráda by byla volná. Svázání společností ji dožene ke kýlu lodi, kde se seznámí s Jackem, který jí změní život.
V době natáčení Titanicu bylo této krásné ženě pouze 22 let a dokázala svou roli vystřihnout na jedničku. Kromě Titanicu hrála za poslední dobu v krásném filmu Králova zahradnice nebo Steve Jobs.
Jack je kluk z chudé rodiny ale o to talentovanější kreslíř. Do Rose se zamiluje téměř okamžitě a dokonce se kvůli ní snaží zapadnout do lepší společnosti. Zkrátka chlap, kterého by chtěla poznat každá žena.
Je potřeba tohohle chlápka představovat? Konečně již Oscarový herec Leonardo DiCaprio, který skvěle zahraje naprosto cokoliv. Po mnoha letech se konečně zbavil nálepky "slaďouš z Titanicu" a hraje o sto šest v božích filmech jako Vlk z Wall Street a jiné.