1/23

Zdroj: koláž: Šíp

Kapela Bee Gees byla založena třemi bratry Gibbsovými. Nejstarším Barrym (uprostřed) a dvojčaty Robinem a Mauricem (vzadu). Bohužel Maurice v roce 2003 zemřel a bratři zůstali opuštění.
Cole a Dylan Sprousovi jsou dvojčata, která před kamerou stála, tedy ležela, již v šesti měsících života. Proslavili se hlavně rolí v seriálu Hotel Zack & Cody, kde hrají dvojčata Zacka a Codyho. U nás tolik známí nejsou, ale Amerika je miluje.
Don a Dan Stantonové jsou dva bráchové, kteří hrají zásadně spolu. Mohli jste je vidět v Gremlinech 2, v Terminátorovi 2, v Looney Tunes: Zpět v akci a mnoha a mnoha dalších filmech. Hrají často bláznivé vědce nebo divné mimozemšťany.
Jason a Jeremy Londonovi jsou sice dvojčata, ale na rozdíl od jiných sourozeneckých dvojic si zvolil každý svou kariéru. Jeremy se věnoval spíše televizi, Jasona to táhlo k filmu. Objevili se spolu jen v jediném snímku, jinak se každý profiloval jinde.
Kdo by neznal tyhle dva zrzavé kluky. Fred a George Weasleyovi, neboli ve světě mimo kameru James a Oliver Phelpsovi. Kromě Harryho Pottera se objevili jen ve dvou snímcích. Slávu jim to ale neubírá.
Joel a Benji Maddenovi jsou dvojčata, která si v roce 1995 u mámy v garáži založila kapelu Good Charlotte. S máminou dodávkou vyrazili na turné a zahřáli srdce milionů fanoušků melodického pop-punku. Mají vlastní značku oblečení Made.
Mary-Kate a Ashley Olsenovy jsou legendární Olsenky. Hrály spolu v mnoha filmech, samozřejmě role dvojčat, občas ztracených dvojčat. Dříve hrály na to, že jsou stejné, později se ve filmech tvůrci snažili hrát na jejich rozdílnosti v povahách.
Shawna a Aarona Ashmora si vyhlédli tvůrci Marvelovských X-Menů. Postavili tato talentovaná dvojčata s nadpřirozenými schopnostmi proti sobě a nechali je bojovat. Jeden vládne ohni, druhý ledu. Zkrátka zajímavá zápletka.
Tegan a Sara Quinovy jsou ségry, které se proslavily jakožto zpěvačky, jsou na scéně již od roku 1995 a dokonce byly v roce 2013 nominovány na Grammy. Obě dvě jsou lesby.
Znáte hit I Will Walk 500 miles? Je od skupiny The Proclaimers, kterou tvoří Charlie a Craig Reidovi. Dva brýlatí bráchové, kteří v 80. letech, kdy skupina vznikla, vypadali jako typičtí nerdi. Doba trochu pokročila, ačkoli jejich vzhled se nezměnil.
Tia a Tamera Mowryovy jsou dvojčata, která se proslavila napřed hraním a poté i reality show, v níž ukazují světu, jaké to je, když se snažíte srovnat s tím, že jste herečka, ale také máma a manželka. Obě jsou velmi oblíbené komediantky.