1/25

Zdroj: foto: Youtube, koláž: Šíp

Robin z Locksley, neboli Robin Hood se vrací z Jeruzaléma, kde byl uvězněn, aby usedl zpět na místo, které mu po právu náleží. Zjišťuje ale, že jeho místo lorda bylo v podstatě zabráno šerifem z Nottingamu, který chce bojovat proti králi Richardovi.
Herec, který za svůj režijní debut Tanec s vlky dostal Oscara a jen o sedm let později cenu Razzie za nejhoší režii i herecký výkon s filmem Pošťák. U Kevina se zkrátka něco povede a něco ne. Ačkoli za roli Robina dostal Razzii také, nebylo to tak zlé.
Šerif z Nottingamu je prohnaný muž, který chce jen peníze a moc. A ještě krásnou manželku a syna. Aby si posílil své místo, rozhodne se vzít si Lady Marianu, která je králova sestřenice. Nebojí se sáhnout ani po násilí a jeho úhlavní nepřítel je Robin.
Alan Rickman, který hrál samé kultovní role. Ať už mluvíme o profesoru Snapeovi v Harry Potterovi, soudci Turpinovi ve Sweeney Toddovi, Králi Ludvíku XIV. v Králově zahradnici a dalších. Bohužel nás opustil v roce 2016 ve věku pouhých 69 let.
Azeem Edin Bashir Al Bakir je Maur, kterému pomohl Robin při svém útěku a zachránil mu život. Azeem mu je zavázán a nedá jinak než, že mu tuto službu musí oplatit. Doprovází Robina do boje a stávají se z nich přátelé.
Morgana Freemana asi netřeba sáhodlouze představovat. Pan herec, kterého můžete znát s filmů jako Vykoupení z věznice Shawshank, Pulp Fiction, Sedm a mnoha a mnoha dalších. Muž, který má doma Oscara a nestárne. To je Morgan Freeman.
Lady Mariana je sestřenice krále Richarda. Vyrostla s Robinem a když se vrátí, okamžitě k němu pociťuje silné sympatie. Šerifa z Nottinghamu stále odmítá, protože ví, co je to za zmetka a chce za muže jen a pouze Robina.
Mary Elizabeth Mastrantonio si můžete pamatovat jako Ginu ve Zjizvené tváři. Byla to její první role, která stojí za zmínku. Herečka se uchytila u seriálu Grimm a Všemocný a za film Barva peněz byla nominována na Oscara.
William Scarlet je nevlastní bratr Robina, řekne mu to až po nějaké době v afektu. Neměl ho nikdy moc rád a od začátku proti němu brojí. Nakonec si oba bratři padnou do náruče a bojují bok po boku. Will je odhodlaný za svého bratra i položit život.
Christian Slater, rodák z New Yorku, oslaví zanedlouho padesátku. Za tu dobu zvládl hrát ve značném množství filmů i seriálů, přičemž za hlavní roli v seriálu Mr. Robot si v roce 2016 vysloužil Zlatý glóbus.
Čarodějnice je pobočnice šerifa z Nottinghamu, umí věštit, zaříkávat, proklínat a kdesi cosi. Je dost děsivá a vypadá vážně strašidelně. Umírá rukou Azeema, když už už skoro zabije Robina.
Geraldine McEwan musí všichni milovníci filmů zaručně znát coby slečnu Marplovou. Ačkoli se objevila v mnoha filmech, hrála spíše v divadle a to až do své smrti v roce 2015.