1/26

Zdroj: Youtube

Seriál, který se natáčel v letech 1993-2001 mapuje příběh texaského rangera Walkera a jeho přátel. Každý díl řeší jiný případ a všechno vždycky dobře dopadne. Walker je zkrátka boží a vyřeší vždycky všechno.

Hlavním hrdinou je Cordell Walker, fešácký ranger,

Zdroj: Youtube

Je potřeba představovat Chucka Norrise? Ne, že jeho přechází jeho pověst, naopak on předchází ji! Jeho kopem z otočky by nikdo nechtěl dostat. Jednomu prý upadla hlava.
Alex Cahill Walker je Cordellova milá. Prokurátorka nejvyššího soudu, která je také Walkerovou poradkyní. Mnohokrát je obětí útočníku, protože všichni ví, jak je rangerovi drahá.
Sheree J. Wilson hrála kromě Walker Texas Ranger také v nekonečném seriálu Dallas. Ztvárnila tam roli April. Kromě seriálů hrála také v mnoha filmech, ale roli Alex nic nepředčilo.
James Trivette je Walkerův věrný kolega a parťák. Jsou spolu v dobrém i zlém, vlastně takový jeho pracovní manžel. Nesčetněkrát si navzájem zachrání životy a jeden bez druhého prostě nefunguje.
Jimmyho hraje Clarence Gillyard jr. Ačkoli větší slávy se mu již nedostalo, tato role ho vynesla do nebes a zajišťuje mu práci ještě teď.
CD Parker je Walkerův přítel, ranger v důchodu, který má spoustu zkušeností z minulosti a tak se mladým kolegům hodí jako konzultant. Také nezkazí žádnou legraci a vždy své přátele pohostí něčím dobrým.
Noble Willingham je zasloužilý herec, kterého jsme mohli vidět ve filmech Dobré ráno, Vietname, Ace Ventura: Zvířecí detektiv a v mnoha dalších filmech. Bohužel v roce 2004 zemřel. Jeho poslední role byla ve filmu Spiknutí.
Mladičká rangerka Sydney Cooke přichází do seriálu až o něco později, ale své místo si mezi muži najde hned a stejně tak v srdcích diváků. Pohledná mladá žena, která pro ránu nejde daleko a střílí jako voják je zkrátka boží.
Herečka Nia Peeples se proslavila právě rolí Syndey, nicméně byl to jen rozjezd její slibné kariéry. Další velká role na ni čekala v seriálech Mladí a neklidní a Prolhané krásky. I na prahu šedesátky je to kočka.
Trent Malloy přichází na oddělení ve stejné době jako Sydney. I on si rychle najde své místo v celém týmu a funguje se všemi parťáky jako jeden muž.
James Wlcek se i dnes snaží prosadit jako herec, ale bohužel jeho kariéra, která začala poměrně slibně, jde trochu do kytek. Zkrátka mu není shůry dáno a tak nejspíš brzy upadne v zapomnění.