2/43

Zdroj: foto: Youtube, koláž: Šíp

Celá sedmidílná série se natáčela v průběhu deseti let od roku 1984. Poslední díl spatřil světlo světa v roce 1994. Ačkoli zápletka není nijak náročná, filmy si získaly obrovskou oblibu.

Celá sedmidílná série se natáčela v průběhu deseti let od roku 1984. Poslední díl spatřil světlo světa v roce 1994. Ačkoli zápletka není nijak náročná, filmy si získaly obrovskou oblibu.
První hlavní postavou je Carey Mahoney, který jde na Akademii v podstatě za trest. Hlavně jeho cestu Akademií sledujeme v prvním díle. V dalších dílech ustupuje trochu do pozadí až nakonec zmizí úplně.
Steve Guttenberg je herec, jehož rošťácký vzhled mu po mnoho desetiletí zajišťoval role hodných rebelů. Od devadesátých let jeho obličej pomalu upadá v zapomnění.
Komandant Lassard, ten největší dobrodinec a tak trochu ťulpas celé série. Je to starší chlapík, který už by měl jít pomalu do výslužby. Vždy ale ukáže, že na to pořád ještě má!
George Gaynes se prosadil na prknech divadla. Na Brodwayi byl obsazovaný do muzikálů, kde si ho všimli i filmový tvůrci. Nedá se říct, že by se ve filmech nějak extra proslavil, ale role Lassarda je nezapomenutelná. V roce 2016 zemřel ve věku 98 let.
Poručík Harris, většího hajzla ve filmech nenajdete. Je to mstivý a hašteřivý chlap, který si sám nevidí na špičku nosu. Však mu to také kadeti dávají značně sežrat.
G. W. Bailey je známý jako mechanik Rizzo v seriálu MASH a poté jako Harris z Akademie. Ačkoli i dnes patří k aktivním hercům, vidět ho můžete spíše v televizních filmech.
Kadetka Hooksová s tichoučkým hláskem, která za celý film zařve maximálně jednou byla i přes svou něžnost velmi oblíbená a schopná policistka.
Marion Ramsey rozhodně není tak nenápadná myška, jako její postava v Policejní akademii. Ačkoli téměř nehraje (od Akademie natočila asi pět filmů), v davu ji rozhodně nepřehlédnete. Jen se podívejte na její... oči.
Mechanická huba Jones je jedna z nejlepších postav všech filmů. Umí napodobit několik tisíc zvuků. Všechny své činnosti doprovází různými zvuky a dost často tím dostává ostatní lidi do vtipných a nepříjemných situací.
Michael Winslow je opravdu pán svého oboru. Všechny zvuky ve filmech totiž opravdu dělal on. Říká se mu "Muž 10 000 zvuků". Nemá sice přesně spočítáno, kolik toho umí napodobit, ale je toho opravdu moc. Stále aktivně hraje a je stále aktivně vyhledáván.
Policistka Karen Thompsonová nakonec skončí s Mahoneym. Její postava není nijak výrazná, zato její nohy, ty výrazné jsou.
Herečka, která se asi jako jediná dočkala opravdu velké kariéry. Její nejvýznamnější role je Samantha v Sexu ve městě. Je to žena s obrovským sexappealem, byla třikrát vdaná.
Nejvyšší muž ve městě, to je Moses Hightower. Obrovský černoch, který vše raději řeší v klidu a diplomaticky, ale když to jinak nejde, dokáže použít i pěsti.
Pro Bubbu Smitha byla Policejní akademie zázrakem i prokletím. Od té doby už nenatočil žádný lepší film, spíše jen druhořadé roličky v televizních filmech. V roce 2011 bohužel zemřel.
Seržant Callahanová je žena činu. S nikým a ničím se moc nepáře a když něco chce, ví jak toho dosáhnout. V jejích spárech skončilo nespočet mužů a nikdo se z jejího útoku již nevzpamatoval.
Herečka Leslie Easterbrook je sice nepřehlédnutelná, ale díru do světa neudělala. Točí často seriály a menší ne moc významné filmy.
Eugene Tackleberry je milovník zbraní a také velký milovník. Tedy, rád by jím byl. Na Akademii přichází jako panic, ale zamiluje se tady téměř na první pohled do Kirklandové. Netrvá to dlouho a na Akademii se chystá veselka.
David Graf již bohužel také není mezi živými. Po Policejní akademii již nepřišel žádný lepší film ani seriál a tak si ho pamatujeme jen jako Tackleberryho. Zemřel pár dní před 51. narozeninami na infarkt.
Kirklandová je kost! A sbalí právě Tackleberryho. Její otec i bratr jsou policisté a milovníci zbraní. Ona tuto vášeň zdědila po nich a tak je její kariéra jasná.
Colleen Camp sice ztloustla do takových rozměrů, že by mohla hrát v Zachraňte Willyho, ale i její kariéra se slušně rozrostla. Nejspíš za to může i její manželství s ředitelem filmové společnosti Paramount. Stále hraje a její filmografie je dost zajímavá.