1/24

Karel Gott

Karel Gott

Zdroj: Profimedia

Karel Gott je pro většinu lidí především umělcem, člověkem politicky neutrálním. Jenže některá jeho slova měla k neutralitě hodně daleko. A od gentlemana jeho kalibru některé názory dokázaly vyloženě překvapit.
„Politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války. Vždy je o vítězích rozhodnuto dávno předtím. Stejné banky podporovaly toho, kdo je rozpoutal, a vyjednávaly s tím, kdo byl napaden,“ svěřil se v novinách.
Karel Gott se nebál vyjádřit ani o konkrétních historických osobách. „Lenin byl vynikající spoluhráč a německý agent, Trockij zase špatný herec z Brooklynu, ale výborný řečník.
Tihle hoši uměli všechno velmi dobře vyložit lidem a v jakékoliv době. Ovšem když se bolševismus nebo jiné „revoluce“ rozmontují, najednou spatříte lidi, kteří vypadají stejně jako Trockij, a zjistíte, že jste zase za blbce,“ řekl Gott.
Cizí mu nebylo ani téma církve.„Jedenadvacáté století má prý být proti minulému duchovnější a zde církve nemohou chybět a vliv mít budou. Tato církev (katolická) je bohatší než všechny politické strany dohromady."
"Ovládá vladařské finesy cvičené po staletí a území, na kterém má vliv, je obrovské. Dnešní lidé, zahlcení stále přibývající technikou, prožívají stresy a neurózy a budou hledat odpovědi na své otázky. Kde jinde než u Boha,“ popsal zpěvák, jak ji vnímá.
Některé jeho názory působily až vizionářsky. „Obávám se, že celosvětové dění směřuje k totální globalizaci, která vyústí v jednu totalitní světovládu.
Časem všechny malé banky padnou – už to pomalu začíná, bankovní giganti budou fúzovat, až nakonec zbude jediný bankovní dům, který bude všem diktovat.
Vznikne jedna světová měna, která bude všechno řídit, a pak už je jen krůček k bezhotovostnímu platebnímu systému pomocí mikročipů a laserových neviditelných kódů – nejspíš je budeme mít zabudované v těle,“ fantazíroval v rozhovoru.
Krásná slova vyřkl na adresu Václava Havla. "Havel jako každá mimořádná a vyčnívající osobnost je rozporuplný, ale vždycky svůj. Často se zdá, že s milou poťouchlostí rozpoutává neviditelné akce, které jako by pocházely z jeho absurdních her,“ dodal Gott.
S režimem se zpěvák příliš nekamarádil, ale ani proti němu nebrojil. Nechával věci, jak se mají. Nechtěl totiž, aby mu bylo zakázáno vystupovat. To si neuměl představit.

Názorově se Karel Gott příliš nevyhraňoval. Nejraději však mluvil o své rodině.

Zdroj: Profimedia.cz