1/25

Zdroj: koláž: Šíp

Augustus byl první dítě, které zlatý kupón našlo a jak pravil Karlíkův dědeček, byl "tlustej, tlustej, tlustej". Čokoládu jedl pořád a taky podle toho vypadal. Skončil tak, že chtěl vypít čokoládu z vodopádu a vtáhla ho roura.
Roli Augusta dostal Němec Philip Wiegratz. Jeho filmová kariéra není nijak zářná. Po Karlíkovi hrál v trilogii Žáby k zulíbání, což byl ne moc populární film pro mladé teenagery. V roce 2012 se objevil ve filmu Lore a tím jeho kariéra zatím končí.
Fialka je extrémně ambiciózní dívka, která drží několik rekordů ve žvýkání žvýkaček. Když se dozvěděla o soutěži, přešla na chvíli na čokoládu, dokud kupón nenašla. Vyzkouší experimentální žvýkačku po které zfialový a nafoukne se do rozměrů obří borůvky.
AnnaSophia Robb od dětství toužila stát se herečkou. Objevila se v epizodě seriálu Drake a Josh a poté debutovala ve filmu Americká děvčata, kde dostala hlavní roli. Díky Karlíkovi se jí otevřely dveře do světa showbyznysu, kterého se jen tak nevzdá.
Karlík Bucket, chlapec z chudé rodiny, který si jednou do roka k narozeninám dopřeje čokoládu. Když narazí na peníze na ulici, zkusí štěstí podruhé a skutečně kupón najde. Nakonec je to on, malý dobrosrdečný chlapec, který se stane dědicem impéria.
Nenápadného Karlíka hrál Freddie Highmore. Pokud máte pocit, že jeho dobrácký obličej znáte, máte pravdu. Před Karlíkem měl na kontě osm filmů a ze všech dětí se mu rozjela kariéra nejlépe. Ve svých šestadvaceti už má za sebou i nominaci na Zlatý glóbus.
Mike Teavee je agresivní hráč televizních her, který je geniální a během toho, co střílí vysvětlí reportérům jak spočítal, která čokoláda je ta jedna, která má v sobě zlatý kupón. Zkouší cestování skrz televizi a zmenší se.
Jordan Fry, který hrál Mikea Teaveeho, se před kameru postavil v Karlíkovi poprvé. Rozhodně ale ne naposledy. Hrál v dalších šesti filmech včetně dramatu Zmizelá a existuje důvodné podezření, že bude hrát dál.
Veruca je rozmazlená dcera bohatého papá, která má všechno nač si vzpomene. Neříká "děkuji" ani "prosím", jediné, co ovládá dokonale je "chci". Také podle toho vypadá její komunikace s okolím. Nakonec je hozena do roury na odpadky, protože je zkažená.
Verucu hrála Julia Winter, mladá Švédka, pro kterou to byla první a také poslední role ve filmu. O tom, co dělá nyní není nic známo, kromě toho, že z ní vyrostla krásná mladá dáma a nedávno oslavila 25. narozeniny.
Willy Wonka, Willy Wonka, tvůrce dobrých čokolád. Willy Wonka, Willy Wonka, jemu poctu chceme vzdát. Zkrátka geniální avšak trochu trhlý majitel továrny na čokoládu, který nemá děti a tak hledá svého nástupce mezi civilisty.
Kdo jiný mohl hrát excentrického umělce v oblasti čokolády ne excentrický umělec ve všem ostatním Johnny Depp. Ne, že byste nevěděli, jak vypadá, prostě se na něj rádi díváme. Kdo také ne, že?