1/33
NOVINKA UŽ TO VÍŠ? NE? TAK SE PŘIHLAS A ODEBÍREJ! ODEBÍRAT ×

Zdroj: Youtube

Mapa hospod ve Velké Británii. Celkově jich je v tomto státě okolo 50 000. Což je při celkové rozloze necelých 244 000 km2 docela slušný výkon.
Oproti tomu Polsko oplývá hromadou kostelů. Mají jich tu více než 10 000. Drží tedy také docela slušnou laťku. Polsko je známé jako jeden ze států, kde se křesťanství těší opravdu velké oblibě.
Tahle mapa vám pro změnu ukáže, jaký je podíl zrzavých lidí na různých místech Evropy. Pokud preferujete přírodní zrzky, či zrzouny, ideální budete mít, když se vydáte do Velké Británie, Irska anebo na středozápad Ruska.
Kde jsou lidé nejšťastnější? Tahle mapka vám to prozradí. Zářivě červená barva jsou nejméně šťastní, čím světlejší, tím spokojenější lidé v daném státě jsou. Je docela pozitivní, že Česko je zhruba upostřed škály.
Jaká místa na světě jsou nejvíce focená? Místa, která jsou takřka bílá se téměř nefotí, červená a červenější jsou focena průměrně a žlutá nejčastěji. Zajímavé je, že Evropu pokrývá téměř výhradně žlutá barva. Zkrátka máme to tady pěkné.
Mapa Austrálie. Žlutá barva označuje místa, kde dohromady žije cca 2 % celkové populace Austrálie, což je něco přes 23 000 000 obyvatel. No a červená místa značí lokace, kde se drží zbylých 98 % lidí.
Mapa, která vám ukáže, kde jsou nejkrásnější ženy na světě. Pokud byste se rádi oženili, do červených míst se vůbec nevydávejte. Tam vás nic hezkého nečeká. Naopak čím zelenější, tím lepší. Z mapy vyplývá, že nejlépe je na tom Rusko, Kolumbie a Argentina.
Mapa průměrné roční spotřeby kávy na osobu je také velmi zajímavá. Nejsvětlejší místa jsou 0,8 kg/os/rok, naproti tomu tmavě hnědá místa jsou v rozmezí 6-12 kg/os/rok. ČR je na tom dobře, jsme přesně uprostřed.
Tato mapa značí hustotu obyvatel na km2. Čím tmavší barva, tím více lidí. Všimněte si také, že vpravo, lokace jako Indie, Čína, Thajsko, Vietnam a další dálný východ jsou červenější než celé široké okolí a zbytek světa.
Zde máme mapu nejnavštěvovanějších míst na světě. Červená barva značí místo, kde je více než 50 milionů turistů ročně, oranžová 20-50 M, růžová 10-20 M, žlutá 2-5 M, světle modrá 1-2 M, středně modrá 0-0,5 M, zelená 100-500 tisíc a fialová méně než 100 T.
Takhle by vypadal svět, kdyby se vyměnilo vodstvo a pevnina. O něco více prostoru k likvidování, že? Uhelné společnosti by měly jistě radost.
Mapa na kterou všichni čekáte. Jaká je průměrná velikost prsou na světě. Zelená barva značí průměrnou velikost košíčků A, modrá jsou B, žlutá C, oranžová D a červená větší než D. Horňáci, víte kam vyrazit na dovču.
Průměrné IQ všude po světě. Červená barva značí IQ o hodnotách 59-67 bodů, tmavě oranžová 67-74, světle oranžová 74-83, žlutá 83-91, světle zelená 91-99 a tmavě zelená 99-108. V ČR jsme na tom prý dobře. Ačkoli dle výsledků voleb to tak nevypadá.

Trpasličí planeta Pluto v porovnání s měsícem. Vcelku zajímavé, že?

Zdroj: Youtube

Náš měsíc v porovnání se Spojenými státy americkými.

Zdroj: Youtube

Mapa míst, kde se řídí na jaké straně. Červená značí státy, kde se řídí vpravo, modrá, kde se řídí vlevo. Většinou jde samozřejmě o britské kolonie a ačkoli to na mape není vidět (protože jde o maličký ostrov u Itálie), vlevo se řídí také na Maltě.
A bonus na konec, všimli jste si, že mapa světa vypadá jako kočka, která si hraje s balónkem? Svět už nikdy nebude stejný jako předtím.