1/23

Zdroj: koláž: Šíp

Tenhle nápis vítal pravidelné příznivce tajného agenta Maca. Stal se symbolem odhodlání, odvahy, inteligence a schopnosti dělat nemožné. Seriál běžel od roku 1985 do roku 1990 a měl 139 dílů.
Ústřední postava byl MacGyver, tajný agent Pentagonu, ke kterému se postupem času přidal tým schopných pomocníků. Maca ztvárnil Richard Dean Anderson, který byl dlouhé roky vzorem milionů chlapců a mladých mužů.
Chtěli být jako on a těch několik děvčat, které seriál milovaly, toužily po tom, vzít si muže, jako byl Mac. Jeho ikonický mullet, který u nás nosil i Jarda Jágr byl znakem mužskosti.
Jeho vysekaná postava hrála prim v každém dílu, protože co by to bylo za hrdinu bez svalů. Seriál nutil Andersona ke stále skvělým výkonům ve fitku. Ve smlouvě měl dokonce uvedenou maximální váhu, které mohl dosáhnout, jinak by platil pokutu.
Jenže s koncem natáčení seriálu, přišla také rozvolněná morálka a s tím změna jídelníčku a kdysi tak pohledný muž začal pomalu, ale jistě tloustnout.
A také stárnout. Ostatně v devadesátých letech, kdy se seriál dotočil, bylo Richardovi 40 let, tudíž fyzický vrchol měl již za sebou.
A od té doby to s ním šlo z kopce. Jako herec se sice uchytil, ale jeho role už nikdy nebyla tak dobrá, jako v MacGyverovi. Hrál například v seriálu Hvězdná brána.
Natočil ještě pár celovečerních filmů o agentovi, ale předchozí sláva a hlavně figura se mu už nikdy nevrátila. A tak z něj začal být starý seschlý dědula s pivasem.
V současné době filmy ani seriály už moc netočí, raději se věnuje rodině a zaslouženému odpočinku. Sám říká, že do světa filmu se mu vracet moc nechce.
A tak ještě občas trochu těží ze své předchozí slávy coby MacGyver nebo Jack O'Neill. MacGyver jako takový se ale své nové slávy dočkal.
V roce 2016 se totiž začal natáčet nový MacGyver, který má zatím dvě série a šlape do všeho se stejnou vervou, jako původní MacGyver. Jen ta technologie je trochu někde jinde. Dokonce i nový představitel Lucas Till je podobný Richardovi, když byl mladý.