1/36

Tito sportovci šokovali, jakým podvodem získali medaile na Olympiádě!

Tito sportovci šokovali, jakým podvodem získali medaile na Olympiádě!

Zdroj: Youtube.com

Dora Ratjen závodila na olympijských hrách, které proběhly v roce 1936 v Berlíně. Skončila čtvrtá ve skoku vysokém, na následujícím mistrovství Evropy získala zlato a překonala světový rekord. Brzy ale vyšlo najevo, že Dora není ?...
Vše začalo už v porodnici, miminko se narodilo s tak malými pohlavními orgány, že se lékaři rozhodli zapsat dítě coby dívku a tak to zůstalo až do dospělosti. Po odhalení podvodu, nebyla Dora zatčena, ale soud jí přikázal začít po...

Boris Onishchenko se zúčastnil Olympiády v Montrealu v roce 1976.

Zdroj: Youtube.cz

Po utkání s Britem si ale jeho tým začal stěžovat, že jej rozhodně nezasáhl tolikrát, kolikrát bylo zaznamenáno.
Po prozkoumání šavle bylo objeveno tajemné tlačítko. To ohlašovalo zásah, i když k žádnému nedošlo. Sportovec byl okamžitě z Her vyloučen a byly mu odebrány i všechny dříve získané medaile.
Východoněmecké sáňkařky způsobily senzaci na ZOH v roce 1968 v Grenoblu. Obsadily tehdy první, druhé a čtvrté místo. Ortrun Enderlein a další členky jejího týmu se ale chovaly velmi podezřele.
Objevily se těsně před začátkem závodu a po jeho konci okamžitě opustili závodiště. Proběhlo tedy vyšetřování, při kterém bylo zjištěno, že tým používal chemikálii, která způsobila, že sáně klouzaly rychleji. Všechny tři...
Michelle Smith získala jednu bronzovou a hned tři zlaté medaile na Olympiádě v Atlantě v roce 1996.
Byla dokonce i první Irkou, která získala zlatou olympijskou medaili! Bohužel ale byla obviněna z použití dopingu, což jí bylo i dokázáno. Byla vyloučena z plavecké federace, medaile si mohla ponechat.
Američanka Marion Jones si užívala slávu po té, co získala dvě bronzové a tři zlaté medaile na Olympiádě v Sydney v roce 2000 a získala i prvenství coby první atletka, která získala několik zlatých medailí v po sobě jdoucích disci...
Šuškalo se ale o ní, že používala steroidy, což rázně popírala a uváděla, že to žádné testy neodhalily. V roce 2007 nakonec přiznala, že dlouho před Olympiádou v Sydney skutečně steroidy užívala. Medaile jí byly odebrány a je?...
Madeleine de Jesus na Olympiádě v Los Angeles, která se uskutečnila v roce 1984, špatně doskočila během svého pokusu ve skoku dalekém. Bála se, že její výkon v dalším závodě nebude stoprocentní.
Místo sebe tedy poslala soutěžit svou sestru Margaret, její identické dvojče, která závod vyhrála. Když to trenér zjistil, zuřil a vše oznámil.
V roce 2012 na Olympiáddě v Londýně získal jihoafrický plavec Cameron Van Der Burgh zlato a rekord k tomu na plavecké trati 100 metrů prsa. Cameron se později sám přiznal, že podváděl.
Podle pravidel mají plavci v okamžiku ponoření právo na jedno tempo ve stylu motýlka. On ale provedl taková tempa hned tři, což bylo vzápětí i potvrzeno na záznamech ze závodu. Medaile byla plavci ponechána.
Fenomenální atlet Ben Johnson si užíval svou slávu až do olympijských her v roce 1988 v Soulu. Získal zlatou medaili v běhu na 100 metrů a k tomu dokonce v čase, který byl zapsán coby světový rekord.
Tři dny po závodu bylo zjištěno, že Ben bral steroidy. Medaili musel odevzdat a s ní i titulu mistra světa. Po odpykání trestu zákazu závodění byl v roce 1993 opět chycen při podvádění. Tentokrát byl diskvalifikován už navždy.
Badminton – Hráčky z Jižní Koreje, Číny a Indonésie byly diskvalifikovány pro porušení pravidel fair play. Děvčata se dohodla, že budou úmyslně hrát tak, aby se dostala do čtvrtfinále se slabšími hráčkami. Za to, že zostudily p...