1/39

Zdroj: koláž: Šíp

Seriál se točí okolo rodiny Ewingů, kteří vlastní rafinérii Ewing Oil. Hlavou rodiny je Jock Ewing, který má tři syny a také jednoho nemanželského. Kromě nich je v seriálu kupa dalších lidí a každý něco řeší.
J. R. Ewing je nejstarší ze tří bratrů, je to chytrý a manipulativní muž, který je schopný všeho. Jeho slizskost čiší do dálky a diváci si ho prostě nemůžou oblíbit.
Roli J.R. hrál Larry Hagman, nálepky zloducha se nezbavil po zbytek života. S herectvím pokračoval v pár dalších projektech, ale nedařilo se mu tak jako v Dallasu. Získal za roli J.R. i několik cen jako největší seriálový zloduch. V roce 2012 zamřel.
Pravý opak svého bratra J.R. Je prostředním bratrem a vzal si za ženu dceru největšího nepřítele svého otce Pamelu Barnesovou. Bobbyho všichni milují a to jak v seriálu, tak mezi diváky. Zvláště ženy.
Patricka Duffyho známe asi všichni. Nejen z Dallasu, ale uchytil se poté ještě v jenom nekonečném seriálu a sice jako hlava rodiny Lambertových v Kroku za krokem.
Sue Ellen je manželka J.R., bývalá Miss Texas a současná alkoholička. Její potíže s pitím se řeší celý seriál. Chvíli pije, chvíli ne, pak zase ano. Zkrátka nekonečný kolotoč. Své fanoušky si našla, protože obdivovali hlavně její výdrž s manželem.
Herečka Linda Gray koketovala s kamerou již dříve, ale teprve role v Dallasu jí přinesla kýženou slávu a uznání. Po seriálu se tu a tam ještě někde objevila, ale spíše se vrhla do světa modelingu jako porotkyně série Modelky s.r.o. Také se věnuje charitě.
Ellie Ewingová je matka rodu a hlavně dědička ranče. Paní Ellie má každý rád, je to hodná dáma, která se snaží pro rodinu dělat jen to nejlepší, co může.
Herečka Barbara Bel Geddes sice účinkovala v několika desítkách filmů ještě před Dallasem, ale teprve seriál jí přinesl to, že ji lidé poznávali na ulici. V roce 2005 bohužel zemřela na rakovinu plic.
Pamela Barnes Ewing je krásná žena, která má za manžela Bobbyho Ewinga. Je také dcerou bývalého společníka Jocka Ewinga, který je poté nepřítelem Ewingů. To ji vrhá do opravdu podivné situace, kdy se musí často rozhodovat mezi otcem a manželem.
Victoria Principal se narodila italským rodičům, kteří emigrovali do Japonska. Její exotický vzhled jí zaručil mnoho rolí ve filmech i seriálech. Momentálně se prý připravuje na cestu do vesmíru, kterou si zaplatila.
Clayton Farlow je druhým manželem Ellie Ewingové, tudíž nevlastní otec Ewingovic synů. Je to muž, který by pro svou lásku udělal cokoli.
Howard Kell by oslavil už sto let, ale bohužel již v roce 2004 zemřel. Byl to kovboj tělem i duší, hrál velmi často postavy z divokého západu. Mimo jiné byl i zpěvák a často hrával v muzikálech.
Cliff Barnes je zapřísáhlý nepřítel Ewingů a bratr Bobbyho manželky. Nenávidí Ewingy a svatbu Pamely a Bobbyho neschvaloval ani na vteřinu. Rád by celý Ewingovic klan pokořil a přivedl na dno.
Ken Kercheval je hlavně muzikálový a divadelní herec. Ačkoli jsme ho mohli vidět v pár filmech či seriálech, zůstává věrný divadelním prknům a i přes svůj pokročilý věk (narodil se 1935) stále hraje.
Lucy Ewing Cooper je dcera prostředního syna Jocka a Ellie, tedy sestřenice J.R. a Bobbyho. Vychovávali ji prarodiče, tudíž vyrůstala v těsné blízkosti celého klanu. Je to hodná holka, která na rodinné problémy moc nehledí a řeší si spíš své záležitosti.
Pro Charlene Tilton byl Dallas jednou z prvních rolí. Po seriálu přešla spíš na komedie a objevuje se spíš v parodiích, jako je Mlčení šunek nebo Paranormal Calamity. Zkrátka komediantka.
Ray Krebbs je předák na ranči a také nemanželský syn Jocka. Svou pozici snáší v tichosti, ale rád by byl výše postaven. Ať je to jakkoli, Ewingovi jsou prostě jeho rodina a tak jim pomáhá, jak jen může.
Steve Kanaly se objevil v několika dalších desítkách seriálů jako host, od konce devadesátých let ale už netočí, odebral se do důchodu a věnuje se dětem a hlavně vnoučatům. Zkrátka americký sen.