1/29

Zdroj: koláž: Šíp

Esmeralda, hlavní hrdinka celého příběhu, se narodila do rodiny, kde otec toužil po chlapci a tak služka vyměnila děvčátko za chlapce z chudé rodiny, jemuž při porodu zemřela matka. Esmeralda je hodná žena, ale je slepá. Zamiluje se do José Armanda.
Leticia Calderón od dětství snila o kariéře herečky. V Mexiku, odkud pochází, patří k nejpopulárnějším herečkám. Na svém kontě má již 25 telenovel a hraje od svých osmi let. Málokdo by jí hádal padesátku, že?
José Armando se narodil do chudé rodiny, ale jeho matka při porodu zemřela a jemu je díky této náhodě vložena do úst zlatá lžička. Vyrůstá v přepychu a dlouho netuší, jak se má situace doopravdy. Miluje Esmeraldu a udělal by pro ni cokoliv.
I Fernando Colugna patří k těm nejslavnějším hercům v Mexiku. Na jeho kontě je 17 telenovel a v nejedné z nich se setkal se svou seriálovou láskou Leticií Calderón alias Esmeraldou.
Blanca je biologická matka Esmeraldy a mentálně matka José Armanda. Po porodu dala Esmeraldě, o které se domnívala, že je mrtvá, naušnice z emeraldu, díky nim ji o mnoho let později pozná a dozví se, že je její pravá dcera.
Těžko věřit, že Raquel Morell je jen o deset let starší než její seriálová dcera. Mimo to má herečka na kontě více než dvacet telenovel, které ji přinesly úspěch a peníze do konce života. Mexiko ji miluje.
Rodolfo je biologickým otcem Esmeraldy. Toužil po synovi a tak ho s nejlepším vědomím a svědomím dostal. Do svého syna vkládá obrovské naděje a ambice a je velice zklamaný, když zjistí, že José Armando není jeho biologickým synem.
Oblíbený mexický herec Enrique Lizalde se objevil ve více než třiceti telenovelách a třiceti filmech. Slávu si vydobil už v sedmdesátých letech a role v Esmeraldě pro něj byla spíše zábavou ve vedlejší roli. V roce 2013 zemřel.
Graziela je sestřenice José Armanda, což ale vůbec nevadí tomu, aby se ji její matka snažila provdat za něj (nikdo neví, že nejsou biologicky příbuzní). Zamiluje se do muže, který slouží v její rodině. Nakonec se zabije, protože Adrian ji nechce.
Nora Salinas je nejmladší hlavní postave seriálu. V době natáčení jí bylo pouhých 20 let. Stále aktivně hraje v telenovelách, kterých má na kontě okolo pětadvaceti. V Mexiku se stala velmi oblíbenou herečkou.
Fatima je švagrová Rodolfa a Blancy (měla za manžela Rodolfova bratra). Snaží se svou dceru nacpat José Armandovi, kvůli penězům rodiny Piñeralových. Je zlá, ale později se z ní stává hodná žena, která pomáhá pravé lásce.
Laura Zaptta je stárnoucí mexická herečka, která se kromě Esmeraldy objevila také v další nekonečné telenovele Rosalindě. Její hvězda vystoupala nejvíce v průběhu osmdesátých let. Nyní už téměř nehraje.
Lucio Malaver je hlavní zloduch celého seriálu. Touží si vzít Esmeraldu za manželku, ona ho ale nemiluje. Snaží se ji vydírat, prosit, cokoliv, jen aby byla jeho.
Mexický herec Salvador Pineda si díky svému obličeji vysloužil role hlavních zloduchů, ať už se to týkalo dvaceti telenovel, v nichž se objevil nebo filmů. Zkrátka ostře řezané rysy evokují zločince na první pohled, ačkoli to byl v reálu hodný tichý muž.