1/19

Zdroj: Youtube

Film byl natočen podle stejnojmenné knihy Michaela Endeho, která vyšla v témže roce 1984. Kniha byla úspěšná, ne ale tolik jako film, který si i dnes pouští děti po celém světě.
Atreyu je mladý válečník, vyvolený k tomu, aby zachránil zemi Fantazie. Spolu se svým koněm Artexem běží s větrem o závod, aby porazil odpornou Nicotu, která požírá celý svět země Fantazie.
Noah Hathaway nikdy netoužil po kariéře herce. Filmy jsou pro něj spíše vedlejším příjmem. Jeho koníčkem je sport a motorky. Momentálně žije v Miami s manželkou a vlastní prodejnu s motorkami. Na film ale nezanevřel, tu a tam něco natočí.
Bastien je malý kluk, který čte knihu Nekonečný příběh a jak se na konci dočte, právě on má moc zachánit říši Fantazie. Nemá moc přátel, vlastně jen ty v knihách, ale jemu to k životu stačí.
Barreta Olivera byste dneska určitě nepoznali. Přibral a má dlouhé dredy do pasu. Celkově vypadá trochu jako bezdomovec, ale je šťastný. Stal se z něj extrémně úspěšný fotograf, který se specializuje na staré způsoby focení a mokré koloidové techniky.
Dětská císařovna je to nejvzácnější, co říše Fantazie má. Vládne jí a je velice laskavá. Málokdo ale ví, že tehdy jedenáctiletá herečka Tami Stronach měsíc před natáčením přišla o zuby a tak má ve filmu protézu.
Tomi Stronach hrála jednou a naposledy jako dítě právě v Nekonečném příběhu. V roce 2008 si střihla malou roli a letos se vrátí ve filmu Poslední z Aporveru. Jinak je slavná choreografka a tanečnice.
Světem kolovaly povídačky, že kůň Artex při natáčení zemřel. Je to ale nesmysl. Plošina, na které koník stál a která zajížděla do bažiny, byla reálná a kůň byl v podstatě potopen, hned byl ale vytáhnut a po natáčení byl dán darem Noahovi (Atreyu).
Podle válečníka Atreyu je pojmenovaná také hudební skupina, která hraje metalcore. Nekonečný příběh se zkrátka vryl do paměti mnohým a mnohým z nás. Dětem i dospělým a zůstane tam nejspíš navždy.