1/33

Zdroj: Youtube

Seriál Kutil Tim se dočkal osmi sérií po cca 25 dílech. Provázel diváky od roku 1991 až do devětadevadesátého. Tim Taylor se dostával do různých vtipných situací a řešil je s lehkostí a humorem sobě vlastním.
Hlavní postavou seriálu byl Tim Taylor, muž se třemi dětmi a manželkou. Má vlastní TV pořad, kde lidem radí a ukazuje různé způsoby, jak si něco opravit. Většinou mu něco vybouchne, nebo vyhoří...
Pro Tima Allena, byl Kutil Tim životní role. Sice si pak zahrál v pár filmech a v anglickém originále dabuje Buzze Rakeťáka v Toy Story, ale úspěch jako s Kutilem Timem se již neopakoval.
Jill Taylorová, Timova manželka. Žena, která má zlaté srdce a nervy z oceli. Timovi toleruje úplně všechny skopičiny, které kdy udělá. Je mu stále milující podporou a taky umí leccos opravit svépomocí.
Patricia Richardson získala za roli Timovi manželky Zlatý glóbus a to dokonce dvakrát. Její umění nezůstalo zapomenuto, ačkoli se objevovala spíše v TV filmech, než velkých trhácích.
Tři Taylorovic výrostci Brad, Randy a Mark. V jejich životě průšvih střídá průšvih a během seriálů z dětí vyrůstají mladí muži.
Brad Taylor, nejstarší z kluků Taylorových. Je to typické nejstarší dítě, trochu spratek a výrostek, ale rámcově super kluk, který své bratry, poté, co je zmlátí, ochrání vlastním tělem.
Zachary Ty Brian oslaví zanedlouho čtyřicet, páni to letí. Jeho herecká kariéra není nijak závratná, ale rozhodně nestagnuje. Malou roli měl třeba ve filmu Rychle a zběsile: Tokijská jízda. Deset let nic nenatočil, ale v roce 2018 se chystá na comeback.
Randy, prostřední z kluků, je rozený vtipálek. Jeho humor nemá hranic, ale nikdy to nemyslí zle. S oblibou provokuje nejmladšího bratra, s čímž mu s radostí pomáhá Brad. Je velice inteligentní a všímavý.
Kariéra herce Jonatanovy Taylor Thomasovi moc nezachutnala. Od roku 2005 nic moc nenatočil, pouze se mihnul v několika seriálech. Jeho největší starostí je nyní manželka a jejich miminko.
Nejmladší Taylor. V podstatě nonstop je obětí bratrů a jejich vtípků. Je velice důvěřivý a naivní. Často najde zastání u matky, protože i otec si z něj rád dělá srandu. Zkrátka benjamínek rodiny. Později ho zaujme svět filmování.
Taran Noah Smith se po Kutilovi Timovi na svět herectví vykašlal. Krátce po sedmnáctých narozeninách se oženil s o 16 let starší ženou a založili spolu řadu vegetariánských restaurací. Filmovému světu se spíše vyhýbá.
Al Borland je jedním z nejlepších přátel Tima Taylora. Natáčejí spolu televizní pořad a Al se velice často stává obětí Timových vtipů. Často se na Tima zlobí, ale v jádru duše se také směje. Nesčetněkrát také fórky Timovi vrátí.
Richard Karn, který hraje Ala se skoro nezměnil. Jen mu poněkud ustoupily vlasy. Snažil se jako herec prosadit už před Kutilem Timem, ale povedlo se mu to až díky tomuto seriálu. Stále aktivně točí, herectví je jeho velká vášeň.
Tajemný soused Wilson, který má pro Tima vždy dobrou radu. Ať už se to týká Timovi manželky, dětí, práce, pořadu... malíčku u nohy. Je tu pro Tima vždy, ovšem nikdy nevidíme jeho tvář.
A velké odhalení nastává nyní, protože celých osm let se za plotem ukrýval právě tento člověk. Earl Hindman celý život hrál, ale nakonec si s ním pohrála nemoc. V roce 2003 mu byla kvůli cigaretám diagnostikována rakovina plic, podlehl jí v prosinci 2003.